Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem versenytáncos férfitól a...

Anonymousreview60 kérdése:

Nem versenytáncos férfitól a partnernő milyen szintű vezetése várandó el?

Figyelt kérdés

Magánórára járok, ahol a tanárom sztenderd (kivéve quickstep) és latin táncokat (kivéve paso doble) és még miegymást oktat nekem. A cél nem a versenyzés vagy a parkett ördöge, hanem egy magabiztos társasági-szabadidős tánctudás kialakítása. Ehhez az ő fogalmai szerint alsó-középhaladó szintet kellene elérni, ami tánconként 6-8 lépés elsajátítását jelentené, kivéve azt az 1-2-t, ami alkatilag jobban fekszik, mert azokat sokkal jobban meg kell tanulnom.

A tanárom elvárása szerint a férfinak a táncot le kell tudni vezetni a táncot nem ismerő nő számára. Nyilván itt nem botfülű és botlábú, de az adott táncot nem ismerő nőre gondol. Én viszont ezt a megközelítést erős kételkedéssel fogadom. A gyakorlott férfitól elvárt, hogy a táncot ismerő nőt egy odaillő zenére vagy metronómra véletlenszerű koreográfia alapján vezesse. Node ugyanezt a táncot nem ismerő nővel is? Aligha. Mi az igazság?



2018. nov. 13. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha a nö valamennyire tud táncolni, akkor a partner vezetése mellett egy ismeretlen tánccal is el tudnak boldogulni. Természetesen nem a legbonyolultabb figurákról van szó, hanem lényegében az alaplépésekröl!
2018. nov. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy nem lehet táncolni, ha a férfi nem vezet. Akkor honnan tudná a nő, hogy most milyen figurát akar a férfi? Magamból kiindulva, egy jól, határozottan, egyértelműen vezető férfival tök jól eltáncolok, akkor is, ha nem is ismerem igazán a táncot. Míg olyan férfival, aki nem vezet, nem tud vezetni, nem tudok táncolni, akkor sem, ha ismerem a lépéseket.

Még házibulis lötyögésnél is kell valakinek vezetni a két fél közül.

2018. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nőként szerintem tök igaz amit a tanár mond. Nem tanultam sose táncolni, de van halládom. Ha olyannal táncolok aki jól vezet, akkor bármilyen tánc alaplépéseit eltáncolom.
2018. nov. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3: Alaplépéseit, tehát nem az egészet. Kösz.
2018. nov. 17. 16:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!