Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Másnak is fáj a farokcsontja...

Másnak is fáj a farokcsontja a hasizom gyakorlatoknál?

Figyelt kérdés
Felülést és hasprést szoktam csinálni, naponta úgy 100at. Egy darabig nem is éreztem fájdalmat, de úgy egy 2 hét után elkezdett fájni tőle a farokcsontom. Nem állandóan szerencsére, csak amikor ezeket a gyakorlatokat végzem. Amikor odanyúlok rendesen érzem, h lehorzsolódott egy picit a bőr. Lehet nem párnázom ki magam eléggé? Szőnyegen szoktam csinálni+még egy vastagabb lepedőt is leterítek. Most emiatt leálltam vele, lehet fölösleges volt?
2010. jún. 26. 15:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Arra tippelek hogy lendületből próbálod csinálni a felüléseket és így "rángatózik" az egész tested és ezért horzsolod le. Mindenképp várd meg hogy teljesen begyógyuljon a seb és utána próbáld meg újra. Lényeg hogy ne lendületből csináld a felüléseket, hanem csak a hasizom segítségével ülj fel. A gerinced se terheled így annyira és a hasizom is jobban fejlődik. Mindig csak addig csináld a gyakorlatokat, amíg szabályosan végre tudod hajtani. Ha így már nem megy, akkor pihenj pár percet és kezdd újra. Az nem baj, ha nem lesz meg a 100, előbb-utóbb még több is fog menni.
2010. jún. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt tanácsolom, hogy rakj a feneked alá egy párnát, akkor nem fog fájni, sőt szerintem még hatásosabb lesz a hasizom-erősítő gyakorlat, mert több mint 180°-ban csinálod a gyakorlatot! :)

19/L

2010. jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem is a lendület a hibás.Arra is figyelj,hogy egyenesen próbáld tartani a fejed,mintha egy teniszlabdát fognál az álladal.Ne hajtsd le a fejed közben!
2010. jún. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!