Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem tudok bukfencezni ciki?

Nem tudok bukfencezni ciki?

Figyelt kérdés
Elsős gimnazista vagyok. Eddig sosem kaptam jegyet se bukfencre, se kézenállásra, se cigánykerékre stb. Most viszont elkezdtük a talajtornát és mivel nem ismerem a tanárnőt, szerintem hülyének fog nézni, de félek hogy a többiek kinevetnek stb. Szerintetek tényleg kevesebb, hülye stb vagyok attól mert nem tudok bukfencezni?

2018. nov. 25. 22:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Se kevesebb, se hülye nem vagy. Nekem is legrosszabb iskolai élményeim a testnevelésórákhoz kötődnek. Ügyetlen voltam mindenhez. Sokkal később jöttem rá, mi érdekel. A bukfenc nem nehéz. Te is meg tudod tanulni, ha akarod. Csak olyan segítség kellene, aki nem kinevet, hanem megérti a helyzetedet és segíteni akar.
2018. nov. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem ciki. Egyébként ne félj tőle; próbáld meg, úgy állj oda, hogy nem félsz tőle. Az előre az nagyon könnyű, hátra meg annyi a lényeg a titka, hogy nem szabad félni, és akkor megy az is; de neked egyelőre talán az előrét ajánlom; attól talán nem idegenkedsz annyira. Amúgy érdekesség-képpen; nekem volt olyan osztálytársam anno középsuliban, én csak lestem; hogy tudod, ilyen 5 elemből álló gyakorlatsort kellett összerakni; a kézenállást meg a fejenállást, amik nehezebbek; tök egyedül hibátlanul megcsinálta; majdpedig a gyertyája nem sikerült jól. Én meg ott csodálkoztam. De mondjuk lehet, hogy abból a szögből egyenesnek gondolta, egyenesnek tűnt:) De mindegy, ezt csak így külön, érdekesség-képpen írtam le:) De amúgy az előre bukfencet nyugodtan próbáld ki; és egyébként még a hátrabukfenchez nagy bátorságot kell meríteni, ha még azt is akarod; de ha te nagyon félsz, akkor neked elég az előre:) Amúgy tök jó érzés, én szeretek bukfencezni; egyébként én régen csináltam sokat hátra is; volt bent ilyen szivacs itthon a házban ahol lehetett; aztán amikor az iskolában kellett; talán megrettentem attól, hogy láttam, hogy más is megrettent tőle; na szóval ettől nem úgy sikerült. Még segítséggel se. Féltem és kicsit oldalra mentem; de egyébként valszeg ha lenne bent megint ilyen matrac, meg hely bőven; akkor merném megint hátra is, de előre nagyon szeretek viszont; meg amúgy hátra is jó, csak nem kell félni, annyi a titka; meg egyébként nekem egyszer volt olyan, hogy otthon, és nem falmellett, hanem szabadon; sikerült megcsinálnom a kézenállást; csak aztán annyira megrettentem tőle; meglepődtem, megijedtem, hogy sikerült -annyira új volt ez a helyzet, idegen, hogy meglepett - ; hogy összecsuklottam. Nem lett bajom egyébként:):)
2018. nov. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Nem tudok kézen állni, mert nem szoktam gyakorolni. Ne várd el magadtól, hogy valami olyat tudj, amit nem gyakoroltál eleget, megfelelően, nem vagy ettől kevesebb.
2018. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Engem képtelenek voltak megtanítani hátrafele bukfencezni a gimi 9 évében. Sokszor kinevettek, de majd te is megtanulsz majd egy idő után nem törődni ezzel. Az első év mindig megaláztatásokkal teli, de nem kell ennyire ráfeszülnöd, majd lesz ami lesz.

Ettől nem leszel se hülye, se kevesebb mint más.


(Szerencsére nálunk gyakorlatsor volt így a hátrabukfencet kiválthattam valami nehezebb elemmel, kézenátfordulás, vagy ilyesmi. Persze csak évek múltán, amíg nem tudtam lenyűgözni mással a tanárt addig kaptam a rossz jegyeket.)

2018. nov. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat, örülök, hogy vannak motiváló emberek, akik nem ragadnak le a "hahaha hülye vagy mert nem tudod ezt meg azt hahaha" rétegnél:)
2018. nov. 26. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!