Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Első félmaratoni táv után ez...

Első félmaratoni táv után ez normális?

Figyelt kérdés

Kicsit elsiettem az első félmaratoni távomat, a "felkészülés" kb így nézett ki: futottam 2-3 hónapon át rendszeresen, a 0-ról indultam, és odáig jutottam el, hogy 10 km-t tudtam futni megállás nélkül, aztán jött 3 hónap kihagyás, majd újra elkezdtem futni: kb 2 héten át 5km heti 3x, majd 10km, 1 hét szünet, 14km, 1 hét szünet, majd 21km

ez volt 2 hete, miután lefutottam a távot, kb menni nem bírtam, azóta meg időnként fáj a térdem/bokám, és alig tudok futni, 5 perc után elfáradok, elkezd fájni a lábam, mintha soha nem futottam volna eddig, ez miért van? mit kéne csinálnom?


2018. nov. 30. 15:22
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Bizony korai volt még a félmaratoni táv. Azokból amiket írtál, szerintem a tested, ízületeid nem szokott hozzá eléggé a terheléshez erre lebombáztad egy ilyen távval..

Csinálj egy kúrát arthro guard liquid-el, és kezdj el újra mozogni, de csak fokozatosan. Tudom hogy az ember türelmetlen, (és is az voltam) de erre rámehet a tested.

Én most futottam le életem első 21.1-ét de előtte beletettem a lábaimba összesen 500 kilcsit február óta szintén a 0-ról kezdve +20kg túlsúllyal.

Először a túlsúlyt építettem le, utána meg jöhetett a terhelés emelése.

Azt nem említetted hogy milyen cipőbe futsz, illetve milyen terepen.


38f

2018. dec. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm

aszfalton futok, és van rendes futócipőm (direkt ilyen terepre)

2018. dec. 21. 13:30
 3/3 anonim válasza:
engem a BIOtech arthro guard liquid helyretett (nem reklámozni akarom)
2018. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!