Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Recsegő térddel biztonságos...

Recsegő térddel biztonságos edzeni? Nem okoz nagyobb bajt?

Figyelt kérdés
Sokáig nem mozogtam, de el szeretnék kezdeni formába jönni. A guggolásoknál tűnj fel nekem, hogy mindkét térdem recseg, amikor felállok. Aggódnom kell miatta? Utánaolvastam, hogy megfelelő víz és vizaminbevétellel lehet enyhíteni, ezt most meg is próbálom. Addig is folytathatom a guggolást? Nem csinálok vele bajt?

2018. dec. 3. 00:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha olyanra gondolsz, mint mikor ropogtatod az ujjaidat, az nem káros, mert ilyenkor csak a légbuborékok pattognak az ízületek között.


Viszont ha régen mozogtál, akkor valóban érdemes kezdetben kímélőbb edzéseket választanod. Max saját testsúllyal, úszás esetleg. Bemelegítés pedig minden esetben alap, kihagyhatatlan.

2018. dec. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi, 1!

Nem teljesen olyan, mint az ujjropogtatás. Az csak egy roppanás, ez viszont recseg - bár lehet, hogy csak annyiról van szó, hogy sokszor roppan egyszerre. De egyáltalán nem fáj, csak pocsék hangja van.


Csak a saját súlyomat használom, egyelőre csak guggolásokat meg felüléseket csinálok, meg futok, de abból se túl sokat. Gondoltam majd idővel emelem.

2018. dec. 3. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!