Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Box vagy thaibox?

Box vagy thaibox?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni hogy box vagy thaibox edzésre járjak. A thai box kicsit jobban tetszik mert nem kell annyit mozogni meg elhajolgatni az ütések elől és nem vagyok olyan mozgékony, gyors, elhajolgatós típús mint a boxolók. És a thai box statikusabb. De jobban szeretek ütni mimt rúgni és a thai boxban jobban értékelik a versenyeken a rúgásokat.De pl jobban bírom a fájdalmat és az ütéseket mint hogy elhajoljak előle mert az elhajlás se az erősséggem inkább bele állok az ütésbe. És esetleg ha annyira jó lennék benne mert komolyan szeretném csinálni akkor melyik sporttal lehetne nagyobb esélyem a pénz keresésre vagy "hírnévre" (gondolom a boxal mert az népszerűbb) és tudom hogy egyik se utcára való de pl ha belém kötnek az utcán akkor melyikkel van több Esélyem? Szóval melyiket ajánlanátok nekem?

2018. dec. 11. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

14 év thai-box után én azt mondom neked, hogy ezt így elolvasva inkább bele se kezdj

nagyon nagy marhaságokat írtál


boxnál max veretlen mérleggel lehetsz nagyon gazdag

a thai-boxban meg csak csordogál a pénz

szerintem gondolkozz MMA-ban inkább

2018. dec. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

elsonek igaza van, de mma-t hol oktatnak?


olyan nincs h "belealok" egy utesbe, mert ha sokszor csinalod masik szamit rá, és kitudja hasznalni

2018. dec. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hú, te. Utcára mindkettő az egyik legjobb választás. Egyébként meg, ha állóharci stílusokról van szó, akkor a box az alap, így azt kihagyni majdnem a legnagyobb vétek. Úgyhogy először mindenképpen box, ott majd megtanítanak mozogni, ne aggódj. Senki nem úgy megy le edzésre, hogy már tud hajolgatni meg ütni, vagy csak egyáltalán helyesen állni. Az edző majd megtanítja neked a dolgokat, azért edző. Ezen rágódj. Szóval előbb box, legalább 2 évig, aztán utána mehet a thai box mellé, esetleg helyette, ha anyagilag nem tudsz egyszerre 2 stílust csinálni.
2018. dec. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Box. Az olyan mint a táncban a balett. Ha az megy, akkor minden menni fog.
2018. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 kreténpali ***** válasza:

Nem értem miért törölték a válaszom.

A kérdező azt írta, hogy bírja az ütést és nem szeret kitérni. HA ez a szempont fontos a számára akkor a pofon bajnokság a legjobb számára. A küzdősportokban, harcművészetekben a védés és kitérés elengedhetetlen, különben nagyon hamar lerendezik.

2018. dec. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
kreténpali, azért lett valószínűleg törölve, mert értelmetlen volt a válaszod. Hiába hiszi azt a kérdező, hogy ő kemény, nyugodtan mondhatod, hogy menjen le boxra, ott megcsapják 2x, utána ne aggódj, rögtön mozgolódni fog, mint a kisangyal.
2018. dec. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!