Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy olykor...

Miért van az, hogy olykor futás közben elkezd zsibbadni a lábam?

Figyelt kérdés
Eddig mindenki azt mondta, hogy még csak nem is hallottak ilyenről.
2019. jan. 7. 15:12
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem meg olyan van,hogy futok es elöl a sipcsont mellett oldalt olyan ,mintha izzo vasrudat döfnénel bele,,le kell állnom,de ugyis kb 5 perc utan mulik el,,borzaszto fájdalmas,,nem görcs,mert oldalt elöl van,hanem ég ,en se tom mi lehet ez..mindkettö lábam es mindig
2019. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyan nekem is szokott lenni, de én a futás elött alaposan lenyújtom a lábaimat és akkor nem fog fájni.
2019. jan. 7. 17:33
 3/5 anonim ***** válasza:

a kérdezőnek valószínűleg gerincproblémái vannak,amit okozhat egy rossz tartás,vagy porckorong probléma.

főleg ha ez a zsibbadás csak ugrálás közben jelentkezik.

erre jó lehet a gerinctorna,gerincnyújtás,gerincmerevítő izomzat edzése.

vagy ha a lábfejed zsibbad,akkor kicsi a cipő rád.


az első válaszoló meg valószínűleg felkészületlen izomzattal kezdett el edzeni,így az izomzat nem tud hatékonyan segíteni az ütés csillapításban.

guggolás,vádliemelés heti többször.

edzés előtt is a bemelegítés részeként.

de akkor is szokott ilyen lenni ha nulla,vagy kevés bemelegítéssel állsz neki futni.


nyújtani meg a leedzett bemelegedett izomzatot kell,ezért edzés előtt ne nyújts hideg izomzatot,mert semmi értelme és még sérülés veszélyes is.

2019. jan. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valóban úgy veszem észre, hogy nem jó a tartásom. Milyen orvoshoz kell ezzel fordulnom?
2019. jan. 7. 18:48
 5/5 anonim ***** válasza:
van ilyen,hogy gerinctorna,vagy gerincjóga edzés.
2019. jan. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!