Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Már régóta halogatom a gondola...

Már régóta halogatom a gondolatot, hogy elkezdjek rendszeresen konditerembe járni egyedül. Hogyan vágjak bele?

Figyelt kérdés

Nemrég nyílt egy konditerem a közelünkben, és már korábban is fontolgattam a dolgot, hogy el kéne kezdenem járni edzeni,de mindig féltem egyedül elmenni, hátha kinéznek, vagy rosszul csinálok egy gyakorlatot, és kinevetnek.

Sajnos az egyetlen ember, akire számítottam,hogy talán eljönne velem, nagy csalódást okozott, így rá már semmiképp sem számíthatok.

Elég idióta kérdés lesz,de hogyan kell elkezdeni konditerembe járni? Személyi edzőre sajnos nem telik, így egyedül kellene megoldanom.

18 éves lány vagyok, kb 58-59 kiló, az első számú célom leginkább az izmosodás lenne, rendelkezem korábbi tapasztalatokkal, 4 évig kajakoztam, így a konditerem fogalma sem új számomra, mégis félek valahogy a dologtól.

Hogyan kellene elkezdeni? Milyen gyakorlatokkal?


2019. jan. 22. 02:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Veszel egy napijegyet / bérletet. Eddig majdnem olyan, mintha vonat- vagy mozijegyet vennél. :-) A honlapjukon előre tájékozódj, hogy milyen jegyek, bérletek vannak, így könnyebben ki tudod választani, ami neked célszerű. Gondolom van diákkedvezmény, használd ki. Nemrég nyílt a terem? Lehet, hogy van valami nyitási akció. Ha szimpatikus a recepciós, kérdezhetsz tőle pár dolgot, pl. mikor szoktak kevesebben lenni.

Ha nem nyilvánvaló magától, úgyis megmutatja hol az öltöző. Átöltözöl.

Melegítsd be pár gimnasztikai gyakorlattal. Nem kell mondani, a bemelegítés fontos.

Kezdd olyan gyakorlatokkal, amit ismersz a kajakos erősítő edzésekről. Evezőgép, csigán lehúzás, döntött törzsű evezés, fekvenyomás, tárogatás, ... Legyen láb és hasizomgyakorlat is. Elsőre csinálj minden gyakorlatból 4 sorozatot, sorozatonként 8-10 ismétlés. Elsőre válassz olyan súlyt, amivel ennyi ismétlést könnyen meg tudsz csinálni, hogy a mozgásminta jól rögzüljön -- azaz esetedben visszajöjjön. Ha nagyon nem jössz rá, hogy valamelyik gépet hogy kell beállítani, kérj segítséget valaki tapasztaltabbtól vagy a teremedzőtől. Általában ábra szokott lenni rajta, hogy kell beállítani. Minden gyakorlat után alaposan nyújtsd meg az épp használt izmot.

A végén meg alapos nyújtás mindenre. Egészségedre! A következő alkalommal már ismerősként, magabiztosan térsz vissza a terembe. Felfedezhetsz újabb gépeket, gyakorlatokat. Tanulmányozd a gépek oldalán levő ábrákat, figyeld a tapasztaltabbakat. Úgy gondolom, hogy a szabadsúlyos gyakorlatok jobbak a gépeknél, és könnyebb kitalálni, mit hogy kell csinálni.

Ügyesen! Sok sikert!

2019. jan. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem néznek ki.

Viszont egyedül nem jó ötlet. Ha nem szabályosan végzed a gyakorlatokat, akkor árthat, és sérülés is lehet.

Ha kajakosként jártál erőnléti edzésre, akkor gondolom, emlékszel még a gyakorlatokra. Azokat csináld.

Egyébként én néhány alkalommal az elején kértem személyi edző segítségét, utána egyedül csináltam. Illetve időnként a "törzsvendégek" mutattak egy-egy új gyakorlatot.

2019. jan. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!