Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire kényelmes egy 65M...

Mennyire kényelmes egy 65M magyar katonai bakancs?

Figyelt kérdés
Nyáron Erdélybe megyünk 2 hétre, és ebből nagyjából 10 napot túrázni fogunk a hegyekben. Már elkezdtem túracipőt keresni, de az egyik haverom apjának van kisebb elfekvő készlete katonai cuccokból és felajánlott nekem egy teljesen újnak kinéző 65M-et, teljesen ingyen. Szerinte ez elnyűhetetlen. Az lenne a kérdésem azokhoz, akik ismerik a típust, hogy kellően kényelmes viselet-e, egész napos túrákhoz nyáron, vagy inkább vegyek egy új túrabakancsot? A válaszokat előre is köszönöm.
2019. febr. 2. 19:00
 1/9 A nagy Levin ***** válasza:
Nekem is volt 65M, sokat túráztam benne. Arra figyelj, hogy jó legyen a méret, illetve hoszabb túrára ne indulj új bakancsban, előbb be kell törni.
2019. febr. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod! Van a méretemben (is), már felpróbáltam és valóban, elég keménynek tűnik. Csak sajnos elég sokféle véleményt olvastam róla itt, az interneten, ezért még nem hoztam el. Csak akkor, ha biztos, hogy hordani fogom. De az a legfontosabb, hogy napi többtíz kilométer után, másnap is legyen kedvem felvenni :)
2019. febr. 2. 19:45
 3/9 anonim ***** válasza:

nekem az utolsó gondolatom lenne,hogy ebben túrázzak.

nehéz,merev és jó néz ki,de nem egy kényelmes lábbeli.

2019. febr. 3. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3# Korbács; Hát ez a dilemmám. Tetszik, masszív, de nem tudom mennyire lesz kényelmes még azután is, hogy már betörtem. Ilyen ellentmondásos véleményeket olvastam máshol is. Természetesen lehetnek ellentétes tapasztalatok, de kissé zavarban vagyok.
2019. febr. 5. 20:27
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

kb 1 kilós a pár 1 darabja.

a betörés után is külön zokni kell hozzá,mert sima zokniban lemarja a lábad.

a jelentős súlya miatt előfordulhat,hogy a térded már fordul,de a bakancs még marad a helyén,főleg ha nem szoktál hozzá a súlyához a könnyű cipők után.

egy dekatlonos túra bakancsnak meg gyakorlatilag nincsen súlya és betörni sem kell.

az ízületek szempontjából nem mindegy.

túrázásnál meg főleg szempont,hogy ne 2 kilós lábsúllyal nehezítsd a dolgod.


amúgy az az át pántos csat is teljesen értelmetlen,céltalan rajta és csak plusz súly,meg kényelmetlen vacakolni vele fel-levételkor.

enyémről le is vágtam.

divatból,vagy fizikai melóhoz munkavédelminek teljesen jó viszont.

2019. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm kimerítő válaszod! Azt hiszem, akkor választok valami mást.
2019. febr. 6. 21:40
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél jó túrabakancsot.
2019. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Már megrendeltem. Jövőhéten érkezik a boltba, mert nem volt a méretemben.
2019. febr. 14. 17:02
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam hozzá, hogy nem bakancs lett, hanem túracipő.
2019. febr. 14. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!