Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mitől lett annyira gyenge...

Mitől lett annyira gyenge versenyző Jacques Villeneuve a világbajnoki címe után?

A Forma-1-et a 2000-es évek elején követtem, de akkor teljesen középszerű, szürke versenyzőnek számított Villeneuve, nem emlékszem vele kapcsolatban sok mindenre. Viszont azt nem tudtam, hogy korábban világbajnok volt, mi okozta ezt a nagy visszaesést nála?
2019. márc. 29. 12:50
 1/4 A kérdező kommentje:
Pontosabban a 2000-es évek elején kezdtem el követni.
2019. márc. 29. 12:51
 2/4 anonim ***** válasza:

Sokszor megesett már hogy egy-egy középszerű versenyzőnek összejött a VB-cím, lásd Raikkönen, Button, Rosberg hogy csak az elmúlt bő egy évtizedet említsem, és akkor még Sebastian Vettelt nem is említettem aki konkrétan négyet nyert űrautóban ülve úgy hogy amúgy egy túlsztárolt, hibát hibára halmozó versenyző akit még a csapattársai is simán elkalapálnak ha a csapat nem őt tolja.

Villeneuve ugyanez, jó helyre igazolt, behúzott egy címet, de amúgy egy totál középszer, akinek nagyobb volt a füstje mint a lángja. Azóta meg abból él hogy baromságokat nyilatkozik.

2019. márc. 29. 19:59
 3/4 A kérdező kommentje:
Vettel futamot nyert a Toro Rosso-val is miközben a csapattársát lekörözte
2019. márc. 29. 20:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Az első két szezonjában egy nagyon jó autót kapott (Williams-Renault), amivel a csapattársa Damon Hill is világbajnok lett. Azonban Villeneuve vb címe után a motorszállító Renault bejelentette hogy kiszállnak a Forma-1-ből. Emiatt az 1998-as szezonban a Williams régi elavult Renault motorokat használt (Mecachrome név alatt futott). Ezzel nem tudták felvenni a versenyt a riválisokkal. Villeneuve a bajnokság ötödik helyén végzett két dobogós helyezéssel, 4 ponttal megelőzve csapattársát Frentzen-t. Ezt követően hozott egy rossz döntést, az akkor újonc BAR csapatához igazolt, amely amellett hogy kezelhetetlen autót fejlesztett ki szintén elavult Renault motorokat használt (Supertec). Villeneuve a futamok több mint felét be sem tudta fejezni és pont nélkül zárta a szezont (ahogyan csapattársa is). A következő szezonban a BAR az erősebb és megbízhatóbb Honda motorokra váltott, ezzel sokkal jobban teljesített, Villeneuve a hetedik helyen zárta a világbajnokságot 17 ponttal, míg csapattársa mindössze 2 pontot szerzett. Ebből azért láthatod hogy főleg a kocsival volt a gond mivel Villeneuve mindhárom szezonban jobban teljesített csapattársainál. A következő 2001-es szezonban szintén simán verte csapattársát Olivier Panis-t: Villeneuve hetedik lett két dobogós helyezéssel és 12 ponttal, Panis összesen 5 pontot szerzett. Érzésem szerint a 2002-es szezonban jött el a holtpont Villeneuve számára, a BAR-Honda autója nagyon gyengére sikerült, Villeneuve 4 pontot szerzett a teljes szezon alatt (Panis 3), szerintem ennyi gyengén sikerült évad után elvesztette a motivációját az F1 versenyzés iránt. A 2003-as szezonra kapott egy fiatal, nagyon motivált, nagyon erős csapattársat Jenson Button személyében. Ez volt az első alkalom újonc szezonja óta hogy kikapott a csapattársától: Button rendszeresen pontokat szerzett és 17 ponttal zárta az idényt míg Villeneuve csak 6 pontot kapart össze. Mivel Villeneuve már gyengén teljesitett és egyre kevesebb szurkolót hozott lázba a neve, ezért a Honda nyomására a BAR lecserélte őt egy Japánban sokkal jobban eladható versenyzőre Takuma Sato-ra. A következő szezonban egyébként Button harmadik lett a vb pontversenyben 85 ponttal 6 dobogós helyezéssel szóval tényleg nagyon erős vetélytársat kapott a nyakára Villeneuve. A 2004-es szezonra Villeneuve nem kapott versenyzői állást, az utolsó 3 versenyre ugrott be az akkoriban elég versenyképes Renault-hoz a Toyotá-hoz igazoló Jarno Trulli helyére, de pontot sem tudott szerezni és ezzel lényegében végérvényesen ki is égett. Később még próbálkozott a Sauber csapatnál de ott is kikapott szűken a fiatal csapattársától Felipe Massa-tól. A második szezonjában az akkor már BMW Sauber néven futó csapatnál rettenetesen kikapott csapattársától Nick Heidfeld-től, szezon közben leváltották Robert Kubicára és többet nem is indult F1 versenyen.
2020. nov. 28. 08:59