Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Keleti küzdősportokban mennyi...

Keleti küzdősportokban mennyi idő eljutni fekete övig,1 danig, vagy mester szintig? Melyik stílusban?

Figyelt kérdés
gondolom stílusa válogatja. Ezért írjátok ide melyik stílusra gondoltok légy szíves.

2019. ápr. 22. 17:21
 1/4 anonim ***** válasza:
karatéban, ha nem gyerekkorban kezded és nem vagy ott az edzések 90%-án akkor szinte biztos, hogy nem leszel fekete öves. viszont dojonként változó, mert van ahol csak úgy osztogatják az öveket pontosan azért, hogy versenyezni vigyenek. de a legtöbb ember hamar kihullik az edzésekről még, ha el is jut egy bizonyos öv fokozatig. nekem kék övem van és, ha te már a zöldig eljutsz akkor az már valami..
2019. ápr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MadSeal ***** válasza:
Az amerikai mcdojokban akár 1-2 év alatt odaadják, csak fizesd szépen a havi 100-200 dolláros tagdíjat. Japánban is 2-4 év egy fekete öv, viszont ott egy héten van vagy 5-6 edzés már az elejétől, az egy kicsit más rendszer. Nálunk változó, de egy 6-8 éves intervallumban benne van szerintem. Ha van valamilyen másik stílusból tapasztalatod, vagy nagyon tehetséges vagy, akkor még hamarabb, akár 4 év után is. De járhatsz te 20 évig is, ha egyszerűen nem mész át a vizsgán, akkor abból nem lesz soha fekete.
2019. ápr. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mennyit edzel otthon?

Mennyi edzés van?

Más emberek ott mennyire edzettek?

Vannak e vizsgák?

Ha már most van alapod és jó referenciád, gyorsan tanulsz akár 2 év alatt is, de akkor minden nap edzel.

Szerintem számolj 7-10 évet úgy hogy odateszed magad.

Pl.: kyokushin, taekwondo

Bár biznisz karatékba hamarabb is.

Aba gondolj bele, hogy maga a seiken, csont edzettségét nem nagyon lehet gyorsítani csak edzéssel lehet fejleszteni ami nem 1-2 év.

2019. ápr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez függhet egyesülettől is! Pl:ahova én jártam minden félévbe volt vizsga. De még így is az egyik edzőtársam 10 évig karatézott hogy meg legyen a fekete öve. Szóval legalább 10 év. De ez függ attol is mennyire csinálja jól mert ha jól csinálja akkor maximum 8év.
2019. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!