Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tolódzkodás közben fáj a...

Tolódzkodás közben fáj a vállam, mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

Előző edzésemnél is kezdtem érezni és ma is fájt kissé.

Pontosan a vállam és felső mellizomom között, pontosan nem tudom meghatározni, de amikor leereszkedek akkor érzek fájdalmat.

Nem extra módon, de úgy érezhető..

Valami megoldás?



#mell #izom #edzés #váll #vállfájdalom #fajó váll #mellizom fájdalom
2019. ápr. 23. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a rotátorköpenyeddel lesz a probléma. Ahogy leírtad, még nincs vele nagy gond, csak valamilyen gyakorlatot szabálytalanul csinálsz, de nemm biztos, hogy a tolódzkodást. Ha nem ez a probléma, akkor lehet, hogy valamelyik edzésed előtt nem melegítetted be a válladat megfelelően.


Én a helyedben pihentetném legalább 2 hétig, ne csináld azokat a gyakorlatokat, ahol fáj, és közben próbálj meg rájönni, hogy a két opció közül melyik játszik a te esetedben.


Ne vedd félvállról... Ugyanígy kezdődött nekem is, de nem foglalkoztam vele. Mint kiderült, szabálytalanul nyomtam fekve, közben azt hittem hogy tökéletes a kivitelezésem. Ezzel azt értem el, hogy mára olyan szépen megkopott, hogy 22 évesen már egyáltalán nem tudok rendes fekvenyomást végezni, szóval nem játék.

2019. ápr. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az előttem lévőnek teljes mértékben igaza van. A váll az egyik legkényesebb, és legnehezebben gyógyuló testrész. Jelenleg én is vállsérülésben szenvedek. Most még az elején vagy, ilyenkor kell elkapni a dolgot és nem szabad félvállról venni, különben nagyobb probléma lesz belőle. Mindenképpen pihentetném a helyedben. Azt neked kell érezni, hogy milyen mozdulatoknál fáj és, hogy mennyire. Alapszabály: amelyik mozdulatnál fáj, azt ne csináld. Ha a toló mozdulatoknál fáj a vállad, akkor ne csinálj toló mozdulatokat, ha kell hetekig, hónapokig. Sok idő, de megéri.
2019. ápr. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!