Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ki a legjobb sakkozó?

Ki a legjobb sakkozó?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés. Az összes élő és valaha élt top játékos indulna egy tornán, és mindenki a legjobb formáját hozná. Mi lenne az első három rangsora?

2019. ápr. 23. 14:06
 1/5 anonim válasza:
Magnus Carlsen, Bobby Fischer az első kettő ebben a sorrendben.
2019. ápr. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első kommentelő!!


Nem dicsekvés képpen,de én meg egyiktől sem kaptam ki!!


Vicc,tessék érteni!:)

2019. ápr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem kaptál ki, de nem is győzted le őket.

Értjük a viccet, csak... Na jó, szeretjük is. ☺️

2019. ápr. 23. 18:10
 4/5 Szergej55 ***** válasza:
Magnus Carlsen és az előtte lévő világbajnokok közül valakik lennének az első három, ha a csúcsformájukat vesszük. Egyébként nehéz összehasonlítani őket, mert a régieket utcahosszal megvernék azok, akik pár évtizeddel később lettek nagymesterek és világbajnokok, annyit fejlődött a sakkelmélet azóta, plusz az elemző számítógépek szintén rengeteget segítenek a legjobb lépések megtalálásában. Ez Fischerék idején nem létezett, éppen ezért lehetetlen a különböző idősíkokat összehasonlítani teljesítmény alapján.
2019. ápr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem könnyű kérdés! Szerintem ha mindenki élne, és top formájában lenne akkor Kaszparow, Carlsen, Adolf Andersen, aki egy régen élt zseniális sakkozó!


Az akkori élő pontja 1870-ben 2744 volt. Ez a mai viszonyokban szerintem ott lihegne 2800 körül. Csak nézzétek meg ezt a játszmát tőle.


[link]


Persze esélyesnek tartanám Fischert is, Alexander Aljechint, vagy akár Paul Murphy-t is. Tényleg nehéz kérdés. Kíváncsi lennék én is. :)

2019. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!