Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az aikidot hogyan lehet...

Kixboxer kérdése:

Az aikidot hogyan lehet alkalmazni az utcai verekedésben? Jó magam is tanulok küzdő sportot de az aikido nem a legjobb persze látványos de egy kicsit gyenge nem?

Figyelt kérdés
hiszen az edzésen tanulnak bukfencezni de az utcán nincs ilyen
2019. márc. 23. 08:40
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Kérdezd meg az edződtől hogy mennyi esélyed van utcán,és hogy mire jó a bukfenc.


Az utcán kiszámithatatlanok az emberek,És inkább késsel szurnak le mindt hogy leáljanak verekedni és időt adjanak a rendöröknek hogy elkapják őket,ha az aikidoban nem tanitnak kés kicsavaros fogásokat,akkor érdemes kűlön egy olyan edzésre járni. Egyébként eggy ember sima bunyoban nem tud megverni de nem árt ha nálad is van valami,pl paprika spréj!

2019. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Fogásbontásra, szabadulásra alkalmas stílus, ha mellette eljársz olyan edzésre, ahol van sparring, hogy megtanuld kezelni a stresszt éles helyzetben. Számodra az Aikido nem lenne annyira használhatatlan, mert ha le akarnának fogni, akkor tudnál tenni az ellen. De egy Judo vagy Jiu-Jitsu még mindig jobb választás.
2019. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat persze nem azt mondom hogy az aikido nem hasznos csak önmagában nem sokat ér. Ha valaki megnéz egy edzést az láthatja hogy ott nem ököllel ütnek hanem nyitott tenyérrel. De ha valaki ököllel támadna már a tanult technika nem ér semmit
2019. márc. 23. 13:54
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Voltam 1 Aikido edzésen, senki nem tudott lekényszeríteni a földre. Már kínosnak éreztem, hogy a 3. fekete öves mestert küldik hozzám, hogy nyomjon le. Az a baj az Aikidoval, hogy úgy akarja mozgatni a másikat, hogy megcsapná. Alap dolog, hogy előbb kiütöd az embert, aztán mozgatod. Ezért kell az Aikido mellé küzdősport. Fogod, mellécsapsz egy Boxot, megcsapod 2x az embert, mint a lovat, aztán máris tudod alkalmazni az Aikido csavarásait. Szóval kiegészítő stílusnak fogd fel.
2019. márc. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
*Az a baj az Aikidoval, hogy anélkül akarja mozgatni a másikat, hogy megcsapná.
2019. márc. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is a logikus sorrend a fájdalom és a sokk majd utána jön a mozgatás.

Fordított sorrendben ritkán működik.

2019. márc. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok vele. Jó csak önmagában vér szegény. Nincsenek pl erősítését. De jók a szabadulásai, fogásbontásai, feszítései, tanít tompítani, jobb helyeken tanítják a meridián pontokat.

De amit mondtam nem futnak, erősítenek. Nem tudnak ütni, de oktatnak ütés elleni technikákat. Hogy tanítsák ha nem tudnak ütni? Láttam már élőben mikor ütés ellenit csináltak. A részeg kocsmai paraszt is jobban üt. Olyan nem létező ütést csináltak ahogy senki nem üt. Egy comb rúgás ellen pl mit oktat?

Plusz nagyon bonyolult stílus.

Tesz az ember mellé mondjuk egy olyan stílust ami egyszerűbb. Csak kéz-lábast akkor már erős. Plusz egy Kick-box, Muay-thai, savate, de akár egy csak kezes boksz is jó. Itt van sparring, contact a másikkal,szokja az ember a bunyó okozta stresszt.

2019. márc. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

tehát te a tökéletes technikát keresed. Olyan nincs.

Minden műfajnak van gyengéje. És nincs legyőzhetetlen ember.


Ugyanakkor nekem ez a lenyomós történet sántít. Az Aikido nem támadó műfaj.


Nem indít akciót. Csak reagál. Az aikido a kitérés művészete. Nem célja az ellenfél megsemmisítése. A támadó erejét és lendületét használja fel a támadás blokkolására.

2019. ápr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 aikiboxer ***** válasza:
100%

Először is az aikido eredetileg fegyveres harcművészet kiegészítő stílusa volt, és a technikák nagy része olyan szituációkról szól, amikor valamiért nem tudod előhúzni a kardodat vagy az ellenfél ráfog a kezedre, hogy ne tudd levágni a fejét. Nem 1:1 bunyóra lett kitalálva. Ezt azért fontos tudni az aikidóról.


Ennek következtében értelemszerűen önmagában nem képes felvenni a harcot mondjuk egy boxolóval szemben, de nem is arra való. Ha olyan utcai bunyóra gondolsz, amikor az emberek ütik-rúgják egymást, akkor oda a box, thai box való, oszt' hadd menjen.


Másodszor: az utcai dulakodások tetemes része azért nem ökölharc. Inkább olyanokat látok, hogy ráfog a másik ember hajtókájára és fenyegeti; leszorítja, lökdösi stb. Na próbálj meg egy aikidós hajtókájára ráfogni, vagy csak lökdösni, sarokba szorítani stb. Ott helyben nyalod fel a padlót. Pont, hogy erre való az aikido: rövidre zárni egy ilyen szituációt.


Sokáig magam is küszködtem az aikidó hatékonyságával, mivel sok olyan edzésre jártam, ahol sok volt a mesedélután, és egyszerűen nem tudtam hinni az egészben. Utána lementem boxolni. Boxoltam évekig, és ott jöttem rá, hogy az aikido egészen másról szól, mint a box, és jól kiegészítik egymást.


A box arról szól, hogyan kell bunyózni. Az aikidó meg arról szól, hogyan kell a bunyót befejezni. Én azóta tudom az aikido technikákat normálisan megcsinálni, hogy tudok kicsit boxolni is.


Másfelől, ha már kickboxer a neved, gondolom kickboxolsz. Nyilván gondolkodtál már azon, hogyan lehet a legjobban befejezni egy utcai harcot. Például egy erős combossal (ez a legjobb valószínűleg). De ha ez nem jön be, akkor az a baj, hogy 8 napon túl gyógyuló sérüléssel lehet a legtöbbet befejezni. Ha egy edzettebb ellenféllel állsz szemben akkor mit csinálsz vele? Addig ütöd, amíg mozog? Szétvered a fejét? Vagy...? – Na itt jön képbe az aikido. Hidd el, beütsz neki egy gyomrost, utána olyan aikido dobést csinálsz meg rajta amit csak a katalógusból kinézel. És vége van a harcnak.


Ezt a bukfencezés dolgot nem értem, amit írsz. Ha szembejön a beton, elég hasznos az esni tudás.

2019. máj. 7. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 tikyus ***** válasza:
hát nem egy használható éles helyzetben nagyon nem- szerintem a tanításaival van baj bár találkoztam oktatóval aki másképp állt hozzá ugy már hatásossabb ha egy tényleges paraszt lengőre próbálsz reagálni -. de persze az átlag edzők mind fos emberek több év tapasztalata után
2020. ápr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!