Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit ajánlanátok kezdő futónak?...

Mit ajánlanátok kezdő futónak? Milyen célokat?

Figyelt kérdés

29 f vagyok, 182 cm és 108 kg, régebben sokat sportóltam, de mostanában elhanyagoltam, pl tavaly bicikliztem néha 2x15 km a munkába de kb ennyi.

Most 3 napja nekifogtam futni. Kb 200m után szinte lerogytam a földre, majd sok kis szünetet(sétát) beiktatba lefutottam 1.3km, második nap már 1.7 et de úgy, hogy az utolsó 5 percet szünet nélkül, mára az volt a cél, hogy 2x5 perc szünet nélkül, tehát 5 per futás-kis séta-újra 5 perc. Össze is jött, végűl 4.07( megzavartak focipályán)-5.47-5.30, kb 2.7km.

Most egy darabig nem növelem a célt, a 2x5 perc és legalább 2km elég mondjuk egy hétig, ez így jó vagy folyamatosan növeljem amíg lefutok mondjuk 5 km egyben?

Az jó ha minden nap futok vagy inkább minden második nap?

És ha mondjuk minden nap futok, mellé meg biciklizek is 2x15 km 4-5x egy héten az már túlzás vagy jó hatással van a fogyásra?

Van értelme kis súlyzókkal futni, ilyen kis szines 500gr meg 1kg? Az ilyen jó hatással van a karizmimokra?



2019. ápr. 24. 15:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Gyaloglás, túrázás! Tűzz ki kezdetnek heti 3X 6 km-ert, amibe belekocogsz. Az ízületeidet szoktasd hozzá a terheléshez. Semmi értelme futni, ha 200 méter után a földre rogysz, az ízületeid sem lehetnek valami jó formában.
2019. ápr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!