Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyi idő mire újra tudok...

Mennyi idő mire újra tudok futni mint régen?

Figyelt kérdés

Március közepén volt egy műtétem, hasi mütét. Endometriózissal műtöttek egy 10 centis vágást ejtettek rajtam de gyorsan begyógyult elég gyorsan tudtam utána mozogni 4 héttel a műtét után már elkezdtem nagyon lassan futni, de sajnos azóta csak rövid távot sikerült futnom. A leghosszabb táv, amit futottam az 9 km. Megpróbáltam futni 10 kilométert az utóbbi pár napban, de sajnos nem sikerült. Hozzá jön még a dologhoz hogy most a héten elkezdtem teljes munkaidőben dolgozni eddig négy órában dolgoztam.

Napi 10 km sétálás így megvan. Sajnos időben is elég nehezen fér be a futás. Angliában élek itt 9:00 órakor kezdődik a tanítás, két gyermekem van egyiket iskolába másikat óvodába kell vinnem. Aztán általában 10:00 kor kezdek dolgozni így 6:00 kor végzek leghamarabb. Akkorra már fáradtak a lábaim, így elég nehéz összeegyeztetni a futással. Sajnos 3 legfeljebb négy alkalommal tudok elmenni futni. A kérdésem az az, hogy csak ezek miatt az egyéb tényezők miatt nem tudok futni fizikálisan 10 km-t és olyan tempóban a többit amiben eddig, vagy még mindig a műtét hatása alatt állok? A 3 km-en már egész jó a tempón, majdnem olyan jó, mint régen, a szívverésem viszont meglepően alacsony.

Sajnos most csak 9 kilométert futnom kétszer is, pedig 10 et próbáltam futni eddig a 10 kilométert- már mint műtét előtt -le tudtam futni 58 perc alatt, legjobb időm 56 perc valamennyi. Most sajnos többszöri megállással futottam le a 10 kilométert, és úgy lett egy óra majdnem két perc. 2. alkalommal pedig csak 8,86 km futottam, és akkor 54 percet futottam. Igy több mint 6 perces km írt ki átlagban sebességnek. Előzőleg többszöri megállásokkal 91 volt az átlag szívverés -nem változott akkor sem, mikor leálltam vagy újra elindultam. Most nem álltam le, de így is 114 volt az átlag szívverésem normális hogy ilyen alacsony?


2019. máj. 12. 07:55
 1/3 anonim válasza:
Az is meglehet, hogy az óra amivel méred nem a legtökéletesebben mér. Nekem súlyos boka és sípcsont törésem volt és tudom milyen nehéz visszarázódni. Lassan kell visszahozni. Azaz kislépésben, mert megterhelő és később káros vissszaütései is lehetnek. A legjobban arra kell figyelni, hogy ne feszítsük túl a határt.... remélem segítettem. Ha van kérdésed írhatsz nyugodtan
2019. máj. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, pontosan mér. Garmin óra. Alapjaraton lassú volt mindig a szívem, illetve normális. 70-60- as pulzus. Mozgás nélkül. Aztán mikor elkezdtem futni, egyre lassult. Nyugalmi állapotban 50-60 között van, alvás közben 40-50. Futás közben is fokozatosan csökkent. Lassú tempóban először alig tudtam 120 alá menni, szétválás közben több volt. Mára már 80 körül van a befektetik séta alatt, kb 7 perces tempóval is 80-90 csak. Egy pár napja lassult be ennyire. Azért ha szempontok, felszállás a pulzus szam. Köszi a valaszt
2019. máj. 15. 00:54
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyébként az útobbi 2 napban reggeltől estig rajtam volt az óra, 16-17kmt mért. Veszek egy biciklit.
2019. máj. 15. 08:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!