Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van olyan 2 személyes sátor,...

Van olyan 2 személyes sátor, ami a lehető leggyorsabban felállítható, leszögelést nem igényel, zárt és kis méretre összehajtható?

Figyelt kérdés

Tudtok ilyen sátrat? Rengeteg webáruházat végignéztem, de nem nagyon említik külön, hogy kell-e rögzíteni a talajhoz, vagy sem.

Nekünk olyan túrázáshoz kellene, ahol ketten épp csak egy-két órára állunk meg pihenni, hogy védjen az enyhe esőtől, naptól és rovaroktól.

Tehát legyen zárt (ne félsátor/kagyló legyen), nagyon picire össze lehessen hajtani, mert nem viszünk sok cuccot, és a lehető legkisebb legyen, amiben 2 személy pihenni tud. Ne kelljen fél órán át szögelni, hanem csak kihajtom és leteszem, ennyi.

Ismertek ilyen típust?



2019. máj. 13. 07:59
 1/9 A kérdező kommentje:

Közben találtam választ a saját kérdésemre.

Ezt a sátortípust "pop-up sátornak" hívják. Csak kihajtogatja az ember, és kész. Szélben ajánlott rögzíteni, de egyébként a tartószerkezet miatt magától is megáll.

Ha valakinek még ilyesmire lenne szüksége, keresse a fent említett kifejezést a neten.

2019. máj. 13. 08:42
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem ilyesféle van, úgy látom Iglu sátornak nevezik:

[link]

[link]

Nem kell karókat leverni a földbe. Üvegszálas rudak merevítik, ami rudak kb. 40 cm-re szétszedhetők. Ezeket átalakítottam úgy hogy a sátor 20 cm hosszú lett összecsukva és kb. 15 cm átmérőjű. A súlya meg kb. 5 kg. Cipzárral zárható és az alján is erős vászon van, tehát a rovarok sem mennek be.

De úgy látom hogy az ára igencsak felment mert én még valamikor 3 ezerért vettem újan.

2019. máj. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Te jó isten... popup sátrat túrázáshoz? Azt éppen hogy nem lehet kicsire összehajtani és nehéz is. A #2 5kg-os sátra túrázáshoz döbbenetesen sok.


Ez egy jó sátor. Önhordó, úgyhogy nem kell lecövekelni vagy kifeszíteni és a súlya is 2kg alatt van.


[link]


Azt nem tudom értelmezi, hogy túrázás közben egy-két órára megálltok pihenni, mert akkor sokkal egyszerűbb nem cipelni a sátrat.

2019. máj. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A linket megnézve nem értem, hogy egy 1.2kg-os sátrat hogy sikerült 5kg-ra alakítani. Az az iglu jó lehet a kérdezőnek is.
2019. máj. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Decathlonban van olyan amit csak le kell dobni és felállítja magát.
2019. máj. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ma 09:18: Azt meg én nem értem hogy írhattam 5 kg-osnak. Most vettem kézbe, tényleg nem több kb. 1,5 kg-nál. Még az is lehet hogy a hátizsákommal együtt emlékeztem vissza 5 kg-nak. :))
2019. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy az ilyen "kidobós" kétmásodperces sátrak összehajtva a legnagyobbak, egy nagy korong alakú csomag. Ráadásul kétrétegű sátor, pedig egy-két órás pihenés, esővédelem és túrázás céljára elég lenne egyrétegű is, az jóval könnyebb is lenne, 1-2 kiló. Szerintem az egyrétegűt könnyen fel lehet állítani, öt perc max. Kicövekelni nem kell, különösen, ha benne vagytok. A kétrétegűt is elsősorban eső esetén érdemes kifeszíteni, hogy leperegjen róla a víz és ne érjen össze a belső fallal a külső, de igazából ennek is inkább régen volt jelentősége, amikor még nem volt feltétlenül impregnált a külső héj. Egyébként sajnos az egy illúzió, hogy a sátor megvéd a naptól. A közvetlen sugárzástól talán, de napra vert zárt sátorban nem lehet megmaradni, olyan forró. Még a decathlonban vannak fehér(ebb) sátrak "Fresh" elnevezéssel, ezek tényleg kevésbé melegszenek fel. A legolcsóbb kétszemélyes csak 2,6 kg, ha egyikőtök viszi a rudakat, a másik a ponyvát, még könnyebb. Mi túráztunk úgy, hogy szétosztottuk a sátrat, az mondjuk nagyobb volt és éjszakára kellett.
2019. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ponyvamenedékeket ajánlom.
2019. máj. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy a ponyva pont nem zárt, ami az egyik kritériuma a kérdezőnek. Plusz nem megfelelő terepi körülmények esetén bonyolult installálni. Nekem van decathlonos napvitorlám, ami önmagában is felállítható, nem kell pl. fához kötözni, de nem 2 perc.
2019. máj. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!