Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportok Budapesten,...

Küzdősportok Budapesten, személyes tapasztalat, melyiket és hol érdemes elkezdeni?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, 13 éve Aikidozok, és amióta elkezdtem ezt a harcművészetet, azóta érdekelnek a hasonló sportok. Sajnos, ahol élek nincs belőlük nagy választék. Mivel az egyetem miatt Budapestre költözök, így gondoltam kipróbálok valami újat is (nem hagyom abba az Aikidot semmi esetre sem). Amiken gondolkoztam az a Kendo, Taekwondo és a Capoeira (tudom, a taekwondo koreai, a capoeira meg brazil). Ezen felül szívesen fogadok más tanácsokat is, hogy mit érdemes kipróbálni, de főként az előbb említett sportokkal kapcsolatban vagyok kíváncsi SZEMÉLYES tapasztalatra (hol, mikor, miért érdemes elkezdeni). Taekwondo-hoz például találtam nagyon sok egyesületet, de tekintve, hogy valószínűleg nem lesz időm mindet végigpróbálna, így Hozzátok fordulok segítségért, hátha valaki tud ajánlani valamit.

2017. jún. 25. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

Ha érdekel és illik hozzád a Hung-Gar Kung-fu, akkor mindenképpen azt ajánlom. Állítólag jó az oktatása és Hongkongban is el van ismerve a magyar mester. Ráadásul az sokkal jobban illik az Aikidohoz, mint a másik 3 stílus, amiket írtál.


De akkor nézzük a másik 3 stílust. Taekwondoo: én is csináltam, de nem tudom, hogy mi a különbség az ITF és a WTF között, de ha jól emlékszem az ITF az, amelyik ügyesebb kézzel, de hót lényegtelen, mivel sem az ITF Taekwondoosnak, sem a WTF Taekwondoosnak nem szabad kézharcolnia, tehát ahol jó az oktatás, oda menj.


Capoeira: maga a stílus jó, mivel nagyon jól rúgnak és lazák, de a magyar oktatása borzalmas annak is, sajnos, ráadásul az Aikidohoz nem nagyon illik.


Kendo: ezt nem ismerem, sajnálom.


Ennyit tudtam segíteni, de mondom még egyszer: nézz utána a Hung-Garnak, mert az eleve egy nagyon jó és agresszív stílus, és jó az oktatása is! Úgyhogy ha úgy látod, hogy illik hozzád, akkor mindenképpen legalább egy edzés erejéig próbáld ki. De beszélek neked röviden a Hung-Garról is, hogy el tudd dönteni, illik-e hozzád.


Hung-Gar: nagyon agresszív, inkább dulakodó, testharcos stílus, amiben nagyon kemény izomzati és csontozati edzés van. A védései és a támadásai is kemények. Kemény ütések jellemzik, de inkább szeret berontani, lefogni, dulakodni, dobni, földrevinni. És olyan távolságban tudnád használni az Aikidot is.


Ezeken kívül amit még ajánlok: Box, Thai Box, Wing Chun/Tzun, Choy Lee Fut (szintén agresszív stílus), Kempo.

2017. jún. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, ha lesz időm, akkor lehet, hogy benézek egy ilyen edzésre, amit ajánlottal. Abban viszont igazad van, hogy amiket írtam nem igazán hasonlítanak az Aikidohoz. Igazából a Taekwondo meg a Capoeira a rúgások, és a mozgékonyság miatt tetszett meg nekem, a Kendo meg a tradicionális atmoszférája miatt. De mégegyszer köszi a választ :)
2017. jún. 25. 19:06
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
Nem is az a baj, hogy nem hasonlítanak egymásra, hanem az, hogy nehéz őket összekombinálni. Egy oldalrúgás után nem tudsz egy kézcsavarást megcsinálni, vagy bármilyen Aikido technikát, azonban ha Hung-Garra mész és berontasz testharcba, jól megfogod, megszorítod úgy, hogy összetojja magát, beviszel neki közben egy térdest, majd nem Hung-Garosan csapod földnek, hanem Aikidosan kitöröd a kezét 3 helyen egyszerre. Azért finomabb. ;) A robbanékonyság és mozgékonyság ott van a Hung-Garban is, a láb edzése miatt nagyon gyors és robbanékony lehetsz. Utcán ez a kettő stílus kombinációja nagyon jó lehet, de ha érdekel az MMA világa, még oda is jó, csak akkor kell mellé egy BJJ még, mivel az MMA-ban a földön dől el a küzdelmek 95%-a. De ha utcára készülsz, akkor a Hung-Gar plusz Aikido teljesen megfelelő az átlag paraszt és egy képzett támadó ellen is.
2017. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

kimaradt a célkitűzés.

hatékony verekedővé szeretnéd képezni magad?

vagy csak szeretnél egy másik érdekes,furcsa egzotikus edzést az ájkidó mellé és a hatékonyság továbbra is másodlagos?

2017. jún. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudtam, hogy valamit kifelejtek :D Szóval a célom inkább a mozgásforma, mozgáskultúra elsajátítása, és ezáltal esetleg a kultúra közelebbi megismerése. Nem szándékozok sem utcai harcokban, sem más küzdelmekben részt venni. Azt, hogy egy adott harcművészet/küzdősport mennyire használható szerintem inkább attól függ, hogy milyen szinten űzi valaki, de nekem mint mondtam nem az a célom, hogy egy utcai harcban majd hősködjek.
2017. jún. 25. 22:58
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

Tehát fosol és csak ilyen kamu jaj edzésre járok tipus vagy :D

Szerintem kocogj a szabadban. Vagy járj kondiba.

Küzdőteremekbe pesten nem bírják a hisztis embereket.

2017. jún. 27. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a választ, amelyik tökéletesen megválaszolja az általam feltett kérdést. Nyilván azért akarok kamuedzésre járni mert fosok, és tényleg nem azért mert esetleg engem a sport szellemisége érdekel, és nem pedig az, hogy hány kiló izmot sikerült felpumpálnom magamra. Igazából neked, kedves válaszoló csak a legjobbakat tudom kívánni, remélem egyszer elvégzed majd a középiskolát, sikeresen leérettségizel, aztán találsz egy, a kompetenciádnak megfelelő állást, és boldogan élsz, amíg meg nem halsz (ami remélem minél később következik be, hogy minél tovább kelljen a saját hülyeségeddel együtt élend). A piros kezecske természetesen ment a válaszodra, de azért köszi, hogy ezt a (legalább) 10-20 percet (amennyi időbe telt megfogalmaznod és begépelned a válaszod) rám fordítottad. Most vettem észre milyen hosszú szöveget, és összetett szöveget írtam, remélem azért fel tudod fogni majd.
2017. jún. 27. 20:16
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Drágaságom,edző vagyok és profi sportoló.

(Küzdősport)

2017. jún. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Vidéken keresgélj inkább.
2017. jún. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Hát drága, egyre több okot adsz arra, hogy miért ne higgyek neked. Remélem sejted, hogy nincs ilyen, hogy a küzdősport elég tág fogalom. Profi boxoló vagy talán? Profi Muay-Thaios? Profi Krav-Magás? Profi Kempos? Profi Ju-Jitsus? Profi Aiki-Ju-Jutsus? Profi Kyudos? Profi Judos? És még sorolhatnám. Miért figyelsz oda ennyire arra, hogy véletlenül se írj konkrét sportot? És milyen edző vagy? Küzdőport-edző? Akkor ezek szerint vannak csapatjáték-edzők, labdajáték-edzők. Mindegy milyen labdajáték, végülis egy foci meg egy kosár teljesen ugyanaz. Tudod van különbség küzdősport és küzdősport között. A másik meg, hogy annyira profinak tartod magad, de a legalapabb dolgot sem ismered. Mások megbecsülése. Tudod, ilyen alap küzdősport dolgok, hogy nem szidom a másikat, nem töröm össze a másikat, hanem segítek neki inkább helyesen végrehajtani egy technikát. Ez az a tudás, amit a mindennapi életben is használni kéne, nem csak az edzésen (bár erősen kétlem, hogy te valaha is használtad volna). Személyes véleményre voltam kíváncsi adott sportokról, mert megtetszettek amikor bemutatókon láttam őket. Nem egy vita miatt jöttem ide valami random emberrel, aki ugyanannyi eséllyel óvónő mint profi sportoló. Megkérdezem, miért tartod magadat ennyire jobbnak másoknál? Mivel adtam neked okot arra, hogy egyből így lenézz?
2017. jún. 27. 23:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!