Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan érhetném el a ló...

Hogyan érhetném el a ló fegyelmét?

Figyelt kérdés

Nem hallgat a ló a SEGÍTSÉGADÁSAIMRA, akár hogy próbálkozom. Nem tudom, hogy érhetném el, hogy figyeljen rám, nem akarok pálcával fegyelmezni, de ha mégis megpróbálnám vele, szerintetek mennyivel kapnék több fegyelmet? Nem tudom, hogy lehetnék következetesebb a nyeregben. Kérlek tapasztaltabb szanyjatok meg pár tanáccsal. De egyébként ettől eltekintve egyszerűen imádok lovagolni, annyira megnyugtató. Mellesleg fél éve lovagolok kb, szabadon ügetést gyakorlom jelenleg.:)

Köszönöm a válaszokat, ha valaki kíváncsi lenne,

16/Lány vagyok.



2019. máj. 28. 18:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Vannak iskolalovak, akik genyóskodnak a kezdőkkel. Majd megtanulsz határozottabbnak lenni. Meg amúgy ezt leginkább az edződdel kellene megbeszélned.
2019. máj. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
96%
Én is csak azt tudom javasolni hogy légy határozott mindenképp. Ha engeded neki a szárat amikor előre rántja a fejét,vagy ha figyelmetlen vagy ő is észreveszi hogy nem vagy túl határozott és kihasználja. Fogj erősen szárakat és ne hagyd hogy lógassa a fejét. Ha te úgy is érzed hogy túl rövidek a szárak, lehet hoy nem is. Kérj további tanácsokat oktatóktól is. Sok sikert! ;)
2019. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
53%
Még mindíg az előző vagyok: ha sokat pálcázod csak nem biztos hogy elérsz vele több figyelmet. Okosan használd csak akkor ha ténylegesen kell. Velem olyan is volt hogy észnélkül használtam, a ló megunta és megcsípett a fogával. Figyelj rá is kicsit és figyeld meg a legaprób mozdulatait is
2019. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sssaszem ***** válasza:
42%
Hát hasonló cipőben voltam én is 11 évvel ezelőtt lusta lovak voltak a lovardában. Nem volt egy leányálom. A helyedben menj el olyan lovardába, vagy tanyára, ahol engedelmes lovak vannak és hallgatnak rád is ne csak a gazdájára.
2019. máj. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Sssaszem ***** válasza:
42%
Hát hasonló cipőben voltam én is 10 évvel ezelőtt lusta lovak voltak a lovardában. Nem volt egy leányálom. Nem tetszettek a lusta lovak. A helyedben menj el olyan lovardába, vagy tanyára, ahol engedelmes lovak vannak és hallgatnak rád is ne csak a gazdájára.
2019. máj. 30. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszön mindenki válaszát, mentek a zöldek🤗
2019. máj. 30. 15:24
 7/11 Sssaszem ***** válasza:
42%
Jót szeretnék, hogy te se járj hasonló cipőben, mint én amikor meg kellett küzdenem a lusta lovakkal.
2019. máj. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Következetesebb leszek, megoldjuk:)
2019. máj. 30. 22:31
 9/11 anonim válasza:
78%

Az utolsó válaszadónak üzenném: nem a lovardával van probléma, hanem a lovas határozatlanságával. Ennél rosszabb tanácsot életemben nem olvastam... Menjen el másik lovardába? Nem! Küzdjön meg a ló tiszteletéért. Sajnálom, de ha te ezt a mentalitást követed, kétlem, hogy túl sok ambíciód van a lovagláshoz. Azzal a lóval könnyű bánni, amelyik robot mód megy alattad, igaz? Ha már egy kicsit szenvedni kell vele, szar a ló?


Kedves kérdező! Szerintem mindenképpen a határozottságodat fejleszd, ezért nem éri meg lovardát váltani! Kérd az edzőt segítségét, tedd rendbe magad fejben, mert ez sajnos nem a ló hibája. Remélem, sikerül megtalálni a közös hangot - ne add fel!:)

2019. jún. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sssaszem ***** válasza:
42%
De én nem szerettem a lovakkal küzdeni. Nem volt rá türelmem, ezért lett nekem olyan lovam amilyen. Jobban szerettem, ha megy a ló, de nem rohan el. Jobban szerettem jól képzett lovakon lovagolni, amelyik szóra dolgozik meg reagál a segítség adásokra. Nem pedig az, hogy küzdök és küzdök és csak majd fél óra múlva kezd el ügetni. Na azt nem bírtam elviselni. Vagy hogy csak üget és üget, majd sokadjára ugrott be vágtába, na azt nem bírtam elviselni. Sajnálom, hogy ilyen vagyok. Akinek nem inge, ne vegye magára. Nekem javasolták a lovaglást. Jobban szeretem, ha aló engedelmes és szóra dolgozik amilyen az enyém.
2019. jún. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!