Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan érhetném el az álomalak...

Hogyan érhetném el az álomalakomat? Kardió vagy Ersősítő edzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves lány vagyok 158cm-hez 53 kiló

Vékonyka vagyok alapjátaton, de a hasamon,derekamon,még mindig van zsír... enyhén skinny fatnek jellemezhetném magam, de azért vannak izmaim,ennek ellenére kicsit puha vagyok :DD

Az a baj,hogy volt már mikor lefogytam 50 kilóra,hogy a menstruációmmal gondok voltak,mert nem volt elvileg elég zsír a szerveztemben...:D emiatt felnek most leadni, viszonz izmositassal ezt mar nem fogom tudni eltuntetni? Vagy ti mit ajanlotok? Huzzak ra a kardiora inkabb hatha letudom adni a maradekot a hasamrol... de akkor meg mindenhonnan lefogyok es kint lesznek mar a csontjaim gondolom,amit nyilván nem akarok? Mit lehet ezzel kezdeni?



2017. nov. 17. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
A nagyon alacsony testzsírszázalék következtében valóban elmarad a mensi, de ezt okozhatta más is. Javaslom, hogy vegyél egy testelemző mérleget, az hozzávetőlegesen kiírja a testzsírszázalékodat. Ha 20 alatt vagy, akkor tényleg jobb vigyázni a fogyással, és maradnak a párnák, amelyeket valószínűleg csak te látsz olyan nagynak. Ha viszont 20 felett vagy, akkor valószínűleg nem a fogyás zavarta meg a ciklusodat, tehát fogyhatsz. Ha izmot akarsz növelni, ahhoz viszont enni kell, és nehéz gyakorlatokat végezni.
2017. nov. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! 😃
2017. nov. 17. 19:12
 3/6 A kérdező kommentje:
Amúgy hozzá teszem hogy jelenleg 53 kiló vagyok, de ehhez csak 158 cm, mielőtt valaki az 50 kilóról ítélkezne :D
2017. nov. 17. 19:14
 4/6 anonim válasza:

Ha -3 kilónál már kiállnak a csontjaid, akkor ne akarj fogyni.


Szerintem azzal a legtöbb férfi egyetért, hogy nem a minnél vékonyabb nő a szép, hanem a sportos. Ez nyilván megköveteli, hogy az ember lánya ne legyen hurkás, de zörgő csontok se szépek.


Szóval szerintem azért tűnik úgy, hogy az a minimális zsír, ami az egészséges szinthez (lásd: a kérdésben) KELL sok, mert nincs alatta elég izom. Szóval az arányokat kell javítani, de mivel a fogyás nem játszik marad az izmosodás.


Csatlakozom az első válaszolóhoz: csinálj olyan gyakorlatokat (súlyzóval vagy saját testsúllyal) amik nehezek. Ha csak ötöt-tizet tudsz megcsinálni, akkor elég nehéz. Ha sokkal többet, akkor ki kell találni valamilyen nehezítést.


És fehérjében és szénhidrátban gazdagon étkezni.


Ui.:soha ne (csak) a mérlegnek meg a BMI-nek higgy. Mondanám, hogy bízd a tükörre, de a kérdésben leírt körülmények alapján egy kis testkép zavarod van. Őszintén, csak sejtem, hogy az 53kg/158cm hogy néz ki. Ezeket a tanácsokat látatlanban adom. Ha nem vagy szégenylős, akkor küldj egy képet, hátha árnyalja valamennyire a képet.


18/F

2017. nov. 18. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy kicsit nyugodtan tudsz izmosodni.
2017. nov. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hízó és 9 kismalaca kocával eladó.
2017. nov. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!