Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aerial jógára jártatok terhesen?

Aerial jógára jártatok terhesen?

Figyelt kérdés
Nekem ez a mozgásforma az, amihez nem csak, hogy már elég régóta ragaszkodom, de rosszul érzem magam, ha akár csak egy hétig is nem tudok menni. Az első beültetésem után be voltam parázva mindentől, hogy nehogy ártson a babakezdeménynek, ezért ezt is kihagytam, de mivel sajnos hamar elhalt, megfogadtam, hogy hallgatok az érzéseimre és legközelebb el fogok menni beültetés után is, hisz valószínűleg az volt a baj, hogy amikor már lehetett volna mozgolódni, akkor se kapott elég vérkeringést és nagyon izgultam is. Egy póz van csak, amiről előre tudom, hogy ki fogom hagyni, meg egy olyan, amit majd csak óvatosan, mert a stimuláló szurik után is fájdalmat okozott a hasamban, de azokat leszámítva fogalmam sincs, mit szabad és mit nem. A dokim a jógára magára áldását adta, de nyilván azt nem tudhatja, hogy ebben a fajtában milyen mozdulatok vannak. Neten semmilyen nyelven nem találtam erről elegendő infót, ezért inkább a tapasztalatok érdekelnének.

2019. jún. 26. 09:48
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Az első trimeszter szakaszában bármit lehet, ami nem jár fokozott hasűri nyomás változással, illetve nem pumpálja az egekbe a pulzusod, és a vérnyomásod.

A második trimeszter szakaszában nem fogod tudni használni a mély izmaidat a törzsed körül. Ha már jóga, akkor van kifejezetten terheseknek való jóga. Ezen kívül, szegényesebb "kardió" edzések, súlyzózás még mehet. Ha elmész egy terhesjógára meglátod hogy mennyiben más (teljesen). Viszont stabilizátorok nélkül edzeni veszélyes, felesleges és nevetséges is.

A harmadik trimeszterben pedig már annyira megbomlik a tartásod, vizesedsz, gyengülsz, stb... hogy akkor meg már tényleg kifejezetten csak a talajmenti terhestornák a maximuma azon edzéseknek, amiket fogsz tudni csinálni.

Az azonban muszáj leírnom, mint pszichológus, hogy a vetélésnek vajnyi köze volt a jógához, a hirtelen jött mozgásszegénységhez. Az érzéshez már sokkal több lehetett, amit a megvonások okoztak.

2019. jún. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Na pont ezt nem tudom az aerialról, hogy mennyire nő meg a hasűri nyomás. DE olvastam olyat is, hogy a 8. hétig mindent lehet ugyanúgy, mint előtte, hisz akkor még általában nem is tudja az ember, hogy terhes -csak éppen ez a lombiknál máshogy van, és nem tudom, sérülékenyebb-e a kis élet.

Hú, ezt köszönöm, hogy leírtad, pont ma mondtam a leendő apukának, hogy hiszem, hogy ami nekem jó, az a magzatnak is és fordítva. :) A pszichológusomhoz most nem járok, de biztos ő is ezt mondta volna, amit te.

2019. jún. 26. 12:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja, sőt, már eleve a kedvesemnek is mondtam, hogy biztos lelki oka van annak a bajának, ami miatt egyáltalán lombikoznunk kell, de ő sajnos ebben nem hisz, így nem volt még pszichológusnál. :-/
2019. jún. 26. 12:20
 4/5 anonim ***** válasza:
Én jártam jógázni, nem terhesen. Minden óra elején megkérdezte az oktató, hogy van-e bárkiben bármilyen problémája, pl. gerincferdülés, mozgásszervi gondok, és hogy ki vár babát. Jártak kismamák is. Nekik mindig mondta, hogy mit ne csináljanak. Szóval óra előtt mondd el az oktatódnak és ő mindig fog szólni, ha olyan gyakorlat lesz, amit nem kéne csinálnod.
2019. jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, ez a terv, csak ma pont új oktató lesz és nem tudom, ő mennyire van képben. Akihez amúgy járok, őt elég nehéz überelni ilyen téren. Amikor beszurizott hassal mentem, akkor se éreztem közben, hogy mit nem kellett volna, csak utólag, mikor begörcsölt az izmom -amire most majd jobban vigyázok.
2019. jún. 26. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!