Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » TippmixPro kérdés! Ez hogy...

TippmixPro kérdés! Ez hogy van? Miért vették el a nyereményt?

Figyelt kérdés

Megpróbálom leírni érthetően. Ma fogadtam Forma-1-ben pár eseményre, amik között ott volt egy olyan hogy az időmérő edzésen L. Hamilton 1-3. helyen végez, valamint hogy G. Russell előrébb végez mint a csapattársa, R. Kubica. (Fogadtam még egy harmadikra is, hogy S. perez előrébb végez mint L. Stroll, de annál nincs kérdés mert az rendben jött is.)

Az időmérő eredménye úgy zárult, hogy L. Hamilton 2. helyen végzett (tehát 1-3. helyen), Russell pedig 19. lett, Kubica 20., tehát az is pipa. A TippmixPro jóvá is írta kb. egy órával később a nyereményt.

Aztán jött nem sokkal később a hír hogy Hamiltont és Russellt is megbüntették feltartásért (azt most hagyjuk hogy milyen szerencse kell ahhoz hogy 20-ból pont ezt a két versenyzőt büntetik, csodálkoztam hogy Perez nem kapott valamit a formámat ismerve), Hamilton 3 rajthelyes büntetést kapott a futamra, Russell szintén. De mondom mit sem számít így utólag, mert már minden nyereményt jóváírtak.

Majdnem. Fél órával később azokat az eseményeket amik érintettek voltak (Hamilton 1-3. illetve Russell előrébb mint Kubica), "nyertes"-ről "nyitott"-ra változtatták, a nyereményt és a feltett összeget visszavonta a rendszer, és azóta is órák óta függőben van. Ugyan még nem írta ki hogy "vesztes", de elég nyilvánvaló hogy az fog kijönni ha egyszer nyertesről visszavonták.

Ezzel kapcsolatban utánanéztem a szabályzatban ( [link] ; 51. oldal), és ezt írja:

"Az időmérő edzésen és a versenyen is a verseny szervezője által hivatalosan kiadott eredmény és sorrend számít. A hivatalos eredmény megállapításának részei lehetnek az esetlegesen kirótt büntetések is. A hivatalosan kiadott eredmények utáni további büntetések már nem számítanak."


Megnéztem tehát a hivatalos eredményt is (nem mintha nem tudtam volna fejből hiszen néztem az időmérőt), ezen a linken van az F1 hivatalos weboldalán az eredmény: [link]

Itt feketén fehéren írja hogy Hamilton a 2., Russell pedig a 19. helyen végzett az időmérőn. Tudom hogy a megjegyzés ott van az alján hogy ezek a pilóták több másikkal együtt hátrasorolást kapnak A FUTAMRA, de az időmérős eredményük az 2. és 19. hely, a büntetéseket utólag kapták, és a rajthelyükre vonatkozik, nem az időmérőn elért eredményükre. A TippMix esemény pedig arra vonatkozott, hogy L. Hamilton 1-3. helyen VÉGEZ AZ IDŐMÉRŐN (nem pedig "rajtol a futamon"), illetve Russell előrébb VÉGEZ mint Kubica (nem pedig előrébb rajtol másnap). Tehát mind a TippMix megfogalmazása, mind a szabályzata, mind pedig a hivatalos F1 eredmény alapján nyertesnek kéne lennie a szelvényeknek. És mégis visszavonták a nyereményem.

Ilyenkor mi a teendő? Nem az zavar engem hogy elment a pénz, nem volt nagy összeg, párszáz forint, az zavar hogy mind az esemény megfogalmazása, mind a szabályzat, mind pedig a hivatalos eredmény alapján nyertes vagyok, és mégsem vagyok az. Ilyenkor mit lehet tenni, hova lehet fordulni?



2019. jún. 29. 21:53
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!