Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gördeszkával szeretnék közleke...

Gördeszkával szeretnék közlekedni a mindennapokban. Milyen gördeszkát érdemes venni? 35-40 ezer forint a keret.

Figyelt kérdés
lehet rendes gördeszkával (nem longboard!) betonos felületen, trükközés nélkül csak suhanni, közlekedni? Az az egy szempontom, hogy gyorsan menjen, ne akadjon a gördeszka.

2019. júl. 14. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdések mellett szerintem te deszkán se álltál még nagyon, gondolom.

Nem kell még ennyire drága se, olcsóbbat vegyél és tanulj vele bánni. Kár sok pénzt rászánni elsőre, kb egy decathlonos is megteszi erre.

Közlekedni azért nem igen lehet vele sok helyen, de az se mindegy, milyen helyen laksz, ott milyenek az utak, milyen a domborzat. De majd érzed, mit bírsz, ha már forgalmon kívül megtanulsz menni. Azért a magyar utakon ritkán elég csak suhanni, kisebb kátyúkat, terepakadályokat ki kell kerülni, átugrani. Az utak ráznak és ahol emberek vannak, ott haladni se fogsz.

2019. júl. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
mintha olvasnád a gondolataimat, van egy dechatlonos gördeszkám, azzal gyakorlok, elég jól megy már, és karácsonyra kapok egy drágábbat. a kérdésem az volt, hogy milyet érdemes venni ennyiert rendes bicikli útra. nem most vesszük még, majd télen, és tavasszal azzal mennék
2019. júl. 16. 22:36
 3/3 MadSeal ***** válasza:

Szerintem egy 22es cruiser tökéletes lesz. 15-20ezerért már jó minőségűeket lehet kapni, közlekedésre tökéletes lesz. A lényeg, hogy minnél puhább kerekekkel nézd, mondjuk 85A és azalatti már egész puha. A csapágyak meg ha ABEC számozást kaptak, akkor legalább 7es legyen. A 7től nagyobb számok már nem annyira számítanak, láttam már 9est, ugyan abból a márkából sokkal kevesebbet pörögni, olyankor már fontosabb az anyaghasználat, precizitás stb. Ezért nincsenek ellátva a top márkák abec fokozattal.

Jah és persze a kerekek mèrete legyen legalább 60*45mm, bár szerintem minden cruiseren az van.

2019. aug. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!