Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a küzdősportok...

Mi a különbség a küzdősportok és a harcművészetek között?

Figyelt kérdés
Most nem arra vagyok kíváncsi, hogy az egyik nyugaton a másik meg keleten népszerűbb hanem arra, hogy lehet e pld:. a boxot harcművészetnek nevezni és pld:. a Wing tsun-t vagy a Karatét küzdősportnak.

2019. júl. 20. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A küzdősportban van lefektetett szabályok közötti megmérettetés verseny. E miatt a ks-ot letisztultabbak sallangtól mentesek. Csak olyasmi marad meg benne ami valóban működik. A hm-ben nincs verseny,olyasmit is megtart aminek nincsen gyakorlati haszna.
2019. júl. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2019. júl. 22. 12:01
 3/5 anonim ***** válasza:
küzdősport az sport szabályokkal bíróval.Harc művészet meg mese habbal én wing tsunozok és mese habbal régebben bokszoltam.Hányszor hallom azt wing tsun így megütöm leszakad a veséje stb .Nem élet szerű nem veszik figyelembe hogy a másik ha megakar ütni az nem olyan mint amikor barátod oda adja a kezét ,hogy megcsináld a bemutatót feladatót. Én azért járok wing tsura mert jó társaság van egy mozgás benne. Bokszoláshoz se energiám sem kedvem nem akarok profi lenni amikor elmész bokszolni egyik leggyakoribb első mondat akkor egy kis bemelegítő 10 km futás. Szóval boksz hatékony de teljes embert kíván és héba hoba nem érdemes csinálni a wing tsun nem hatékony de a heti 2 edzés nem fog padlóra küldeni mellet tudsz tanulni dolgozni
2019. aug. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Még mindig az a baj, beleestek a harcművészetek összehasonlítását a küzdősporthoz hibájába. Kettő nem ugyan az.
2019. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A wing tsun-t azt akkor csak a harcművészetekhez lehet sorolni erre már én is rájöttem, de pl Muhai Thai, vagy karate vagy egyéb keleti harcművészeteket amikből versenyt is rendeznek szabályokkal azokat lehet küzdősportnak hivni ? Vagy pld a pankráció, azt lehet pld annak ellenére, hogy egyrészt showműsor ?
2019. aug. 15. 15:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!