Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyik küzdősportot válasszam?

Melyik küzdősportot válasszam?

Figyelt kérdés

Budapesten leszek egyetemista.Már régota el akarok kezdeni egy harcművészetet,de vidéken nem nagyon volt ilyen.Az egyetemen vannak sport szakosztályok.Judo,boksz és ju jitsu.

Viszont nekem leginkább a sambo tetszik,már régóta szemezgetek vele.És BP-n van egyedül sambo edzés az országban.Nem tudom mennyibe kerül,de az egyetemi sportszakosztály olcsó és helyben is van.Van annyival jobb a szambó,hogy érdemesebb lenne oda menni úgy,hogy tudnèk helyben judozni vagy bokszolni is?

Illetve akkor a 4 közül melyiket érdemes választani?Sambo,judo,boksz,ju jitsu



2019. aug. 17. 15:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

És a judo?Vagy a ju jitsu?Az japán ju jitsu.

Nekem valamk testharc jobban feküdne.Alacsony és zömök vagyok ès ösztönösen is inkább birkózni szoktam

2019. aug. 18. 11:36
 12/16 anonim válasza:
100%

Teljes mértékben attól függ, hogy mi a célod vele. Amennyiben az, hogy sportolj valamit, legyen egy hobbid és hogy örömöd leld benne, úgy az általad felsorolt bármelyik testharc stílus remek választás. Írtad is, hogy eleve ezek tetszenek és a testi adottságaid is kedvezőek hozzá, így szerintem mindenképpen ebbe az irányba érdemes gondolkodnod.


Ami pedig az utcát illeti... Ott semelyik küzdősport vagy harcművészet sem életbiztosítás! Ott nincs olyan, hogy "testharc dominál" vagy "állóharc dominál". Ott az aljasabb és a gátlástalabb dominál.

1.) Na most egy olyan egyén aki arra vetemedik, hogy fizikailag bántalmazzon arról sejtheted mennyi gátlása lehet... Olyannyira semennyi, hogy akár megölni, megkéselni is képes. Ha pedig egy ilyennel megpróbálsz birkózni, biztos lehetsz benne, hogy ki fog lyukasztani jóegynehány ponton. Az is igencsak valószínű, hogy nem egyedül lesz. Azaz amíg te leállsz az egyik ilyen szutyokkal birkózni, addig a cinkosai "jobb" esetben sz@rrá ütnek, rúgnak, rosszabb esetben pedig ledöfnek, mint a malacot pörkölés előtt. Szóval utcai környezetben a testharc stílusok igencsak önveszélyesek. Ringben, ketrecben valóban remekül használhatóak, de az utca a fent leírtak fényében egész más világ.

2.) Még ha egyedül is van fegyvertelenül... Belegondtál abba, hogy ilyen "játszma" hogyan végződhet? Ha sikerül úgy tényleg full erőből a betonhoz kenned, akkor nem valószínű, hogy egyhamar sikerül felkelnie onnan. Azaz alsóhangon egy súlyos testi sértésről beszélünk (btk. szerint 0-3 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető), rosszabb esetben pedig halált okozó súlyos testi sértésről (ennek 2 év szabadságvesztésnél kezdődik a büntetési tétele). Írtad, hogy mostanában fogod elkezdeni az egyetemet, szerintem nem éppen pozitív dolog egy priusz kíséretével kezdened az életed egy viselkedni képtelen senkiházi miatt. Noha 2012 óta ugyan tapasztalható kis mértékű javulás e téren, de sajnos még mindig születnek vérlázítóan igazságtalan ítéletek a megtámadott kárára. A kérdésedben felsoroltak közül még talán a japán jiu jitsu lehet ideális önvédelmi célra, ugyanis annak a leg"kamerabarát"abbak a technikái, azaz nem feltétlenül az a célja, hogy komoly sérülést okozz a támadónak. Kb.a 90-es évek vége, 2000-es évek eleje óta az egész magyar főváros be van kamerázva úgy, hogy kb. a városhatár legeldugottabb susnyásába nem tudsz hugyozni úgy, hogy ne látnák valamelyik rendőrörsön. Ennek okán az utcai balhék sem számítanak már túlságosan gyakorinak. Nem mondom,hogy egyáltalán nincsenek, de már nem olyan gyakoriak mint régen.


Lényeg, ami lényeg: ha esetleg ilyen helyzetbe keverednél, nagyon komolyan mérlegelj a fennálló körülmények és rizikófaktorok fejében, mert a tét óriási nagy (minden értelemben).


Zárszóként pedig sok sikert kívánok sportágad kiválasztásához!

2019. aug. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Bp-n van kungfu egy helyen 2-3 féle nem egy időben.
2019. aug. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Tájkendő
2019. aug. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszi

De a samboban vannak ütések is,nem színtiszta birkózás.A judo az nem jó önvédelemre?Úgy tudom a rendőrök is judo-t tanulnak.

A japán ju jitsu nem annyira szimpatikus,abban sok a formagyakorlat meg ezek,inkább valami lényegretörő küzdősport kéne,ami mentes ilyen hagyományőrző dolgoktól

Valószínű,hogy a szambót vagy judot választom,esetleg ashihara karate

2019. aug. 19. 19:05
 16/16 anonim válasza:
100%
A Judo egy modern küzdősport, a japán jitsu azon dobásainak (és kisebb részben földharc) gyűjteménye, amelyek a tatamin sportkörülmények között sérülésmentesen végrehajthatóak. Csak hát az utcai beton meg nem tatami (ezt taglalta hosszasan a 12-es válaszoló is) így utcai körülmények között a bizonyos fokú sérülés okozása ezáltal nem kerülhető el. Arról nem is beszélve, hogy utcán hátat fordítani a támadónak (befordulni egy dobásra) nagyon önveszélyes, a földharc meg különösképpen önveszélyes (ez is le van írva a 12-es válaszban, hogy miért). Egy rendőr pedig abban az esetben tanul judot, ha önszorgalomból oda jár edzeni. Nem tudom pontosan mi szerepel a rendőrök kiképzési anyagában, de nagyrészt elvezető, rögzítő, kényszerítő technikákkal foglalkoznak (ezek leginkább a japán jitsu, aikido, hapkido, krav maga, defendo, stb. szakterülete). Egy rendőr ugyanis nem verheti agyba-főbe a gyanusítottat, bűnözőt, úgy kell elfognia, hogy ne okozzon neki sérülést, vagy csak nagyon minimálisat. De mondom: a legtöbb rendőr a kötelező kiképzési anyagon kívül önszorgalomból edz még valamilyen küzdősportot.
2019. aug. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!