Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért van, hogy gyakori...

Miért van, hogy gyakori kérdéseken az emberek 90% lehordja a karatét?

Figyelt kérdés
Lassan 10 éve (shotokan)karatézok, és egyszerűen nem értem, hogy olyan emberek írnak erről a sportról, akiknek fogalmuk sincs mit miért csinálunk, hogy nem tudjuk magunkat megvédeni, attól hogy nem megyünk neki minden embernek (mert az egyik alap elvünk hogy nem mi támadunk először) meg tudjuk magunkat védeni(akár lányként is mint én) mivel ha szembe jön egy 150 kilós ellenfél megnézném egyes okos emberek hogy "verekednének" vele, nyilván nem leszólni szeretném a többi sportot mert tudom a karate se tökéletes, de ha elmész egy jó helyre edzeni, ott igen is tudsz tanulni.

2020. jún. 5. 21:04
 91/145 anonim ***** válasza:
86%

Sosem hittem volna, hogy egyszer jobban lefogok nézni egy harcművészetet mint a wing tsunt, de a karate sikeresen elérte. :D

Parádés. Annyira jót nevettem egykét válaszon.

Örülök hogy Sincere és Rozsda azért okítják még a népet. Aki akar értelmes hozzászólást olvasni, és valós tudást, az becsülje meg, hogy ők itt vannak. :)


Egy random bjj-s.

2020. júl. 9. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/145 anonim ***** válasza:
62%

Nem értem mi ez a nagyon nagy dolog hogy nem verhet meg egy karatés egy boxost....

Haverom boxol én karatézok de ezt most ne vegyük figyelembe hogy karatézok

Egyszer úgy jött be a haverjaival akik még bokszolnak is jó pár éve hogy össze voltak verve.

Megkérdeztem mi történt elmondták hogy haverjai kiröhögtek egy embert mert karatézik barátom ott akarta őt hagyni csak nevetett mert vicceseket mondtak és mikor elakart menni mellette fejbe rúgta ő onnantól nem is kapott többet mert eltört az orra nem is kicsit a haverjai meg kaptak pár rúgást és ők is elfeküdtek.

És most ne jöjjön nekem senki azzal hogy nagyon gyengék lehettek akkor ha egy karatés elverte őket mivel a sebeik tényleg nagyon durván néztek ki.

2020. júl. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/145 anonim ***** válasza:
70%
Na persze öcsém, talájál ki jobbat, és igen a spanjaid baromi sz@rok lehettek, ha még egy karatéjost se tudtak leverni.
2020. júl. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/145 anonim ***** válasza:
77%
Csinálok igen most 2 fajtát, és a karatéjozást is testközelből ismerem. Ha karatéval verte meg, anélkül kétszer annyi esélye lett volna. És nem bénák a haverjaid? Akkor miképp lehetséges, hogy az egyik legjobban mozgó stílust űző embert (értsd lábmunka), le tudja rúgni egy olyan harcművészet tanuló személy melyben még állni se tudnak normálisan?
2020. júl. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/145 anonim ***** válasza:
77%
Mellékesen hazugságra abszolúte nincs szükségem, ellenben ahogy látom, neked igen.
2020. júl. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/145 anonim ***** válasza:
75%

"Akkor miképp lehetséges, hogy az egyik legjobban mozgó stílust űző embert (értsd lábmunka), le tudja rúgni egy olyan harcművészet tanuló személy melyben még állni se tudnak normálisan?"


Nem Muhammad Ali szintű lábmunkája van mindegyik bokszolónak. Elméletben az ökölvívásnak jó lábmunkája van, de főleg egy amatőrnek nem lesz tökéletes.

Attól, mert valami jó, még simán tud béna lenni valaki, hiába azt tanulja.

Ez fordítva is. Lehet, hogy pocsékot tanul, de használhatót ki tud hozni belőle. Bruce Lee esete is ott van miután eljött Kínából. Ott Isten volt a Wing Chunnal, nem is kedvelték a társai, mert elég sokszor szétverte őket. Aztán kikerült Kínából és ő maga utalt rá, hogy Kínán kívül nem sok ér a Wing Chun, mert máshol nem 30-40 kilós emberek ellen kell bunyóznia. Utána kombinálva másokkal, izomépítésre (gyúrásra) figyelve mégis használhatót hozott ki magából.

Írta is, hogy a haverjai előtte vertek már meg azért Karatésokat. Simán lehet, hogy a meglepetés erejét kihasználta a Karatés srác, utána meg kijött, hogy bénák lehettek a haverok.

2020. júl. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/145 anonim ***** válasza:
100%

Nos kedves 98-as kommentelő, jómagam valószínűbbnek tartom, hogy csupán a bedurcizott karatés kamu meséje. Saját maga is megírta, hogy karatéjozik,kvázi fáj a piciny lelkének az igazság.


Sokszor le volt már írva, mennyire nem működik a japán pu.nciringatás.


Hidd el csak a nyámnyila kis k öcsögök karatéznak. Még a wing tsun/chun is röhögve szopatja be őket.


Megtörtént eset, hogy a 3 éve tsunozó fószer majdnem véresre vert egy 3 danos uechi ryu mestert, és ne a magyar színvolnalú karatéra gondolj, hanem minőségibbre.

2020. júl. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/145 anonim ***** válasza:
81%
Mindenkinek igaza van, aki leszólja a karatét, mert egyszerűen gyenge. Ennyi.
2020. júl. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/145 anonim ***** válasza:
79%

Hát ezt is végigolvastam egy óra alatt. Én nem űzök pusztakezes harcművészeteket, úgyhogy szerintem nem vagyok elfogult egyik irányba sem, vagy legalábbis laikusan tudom nézni a dolgokat. Csak egy mezei MMA fan fagyok.


Azok alapján, amiket leírtak, szerintem is alapjaiban van baj a karatéval és nem oktatás kérdése a dolog. Például az, hogy valaki lent tartja a kezét, csakhogy ne rúgják oldalba, de közben kiszolgáltatja a fejét.

2020. júl. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/145 Pawel166 ***** válasza:
81%

Nem olvastam el egy választ se. A kérdést igen.

De a századik válasz jogán élve (ha valaki nem előz meg) azt szeretném mondani, hogy minden ismerősöm, aki karatézik, világbajnok vagy európa bajnok.

Az a sportág amiben mindenki világbajnok, az egy vicc.

2020. júl. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!