Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért van, hogy gyakori...

Miért van, hogy gyakori kérdéseken az emberek 90% lehordja a karatét?

Figyelt kérdés
Lassan 10 éve (shotokan)karatézok, és egyszerűen nem értem, hogy olyan emberek írnak erről a sportról, akiknek fogalmuk sincs mit miért csinálunk, hogy nem tudjuk magunkat megvédeni, attól hogy nem megyünk neki minden embernek (mert az egyik alap elvünk hogy nem mi támadunk először) meg tudjuk magunkat védeni(akár lányként is mint én) mivel ha szembe jön egy 150 kilós ellenfél megnézném egyes okos emberek hogy "verekednének" vele, nyilván nem leszólni szeretném a többi sportot mert tudom a karate se tökéletes, de ha elmész egy jó helyre edzeni, ott igen is tudsz tanulni.

2020. jún. 5. 21:04
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/145 anonim ***** válasza:
66%

"Erre meg rátett még egy lapáttal a már sokat említett Karate Combat, amiben végre tudtak országosan full contact versenyeken tolni. "


A Karate Combat is, ugyanúgy egy raklap szar. Pipiskedő puncifight. Távol áll a full contact-tól. Mid-contact jó indulattal.

2020. júl. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/145 anonim ***** válasza:
73%

https://www.youtube.com/watch?v=euxjmLo-esw


Ez mi??? Karate Combat. Közük nincs a karatéhoz, kicsit organikusabban is mozognak. De ugyanaz a merev mozgáskultúra, pici birkózásszerű vacakkal spékelve. Ez semmit sem javított az amúgy rossz karatén. :D

Csirkeviadal.

2020. júl. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/145 anonim ***** válasza:
69%

A Karate Combat egy pontosan ugyanolyan karate kumite, mint a többi. Semmi extra nincsen benne, annyi hogy kicsit próbálnak elvonatkoztatni a tradíciós vonalaktól. De attól még szar. A karatén egyféleképpen lehetne javítani/fejleszteni. Úgy, hogy konkrétan megszüntetik magát a KARATÉT (és minden irányzatát). Az, hogy a Karate Combat megpróbálja picit mma-sítani a karatéjozást abból tudod mi van? Pontosan az, amikor nutellát kennünk a kutyaszarra. Csak sajnos, ugyanúgy kutyaszar a végeredmény. Egy alapjaiban rossz rendszeren, nem lehet javítani. Csak teljes mértékben egy MÁSIKRA lecserélni.

Dícséretes a próbálkozás a Karate Combat részéről, a szándék is jó és nemes, csak hát eredménytelen és ebben a formában lehetetlen.

2020. júl. 9. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/145 anonim ***** válasza:
69%

Hiába próbálják újítani, modernizálni a karatét (nem mostanában csinálják ezt. Régebben is próbálták már), ugyanúgy egy fos, a többi stílushoz képest. A Karate Combat is egy szánalmas vicc. (Elismerem, hogy maga a cél, a szándék, az önmagában jó) Azzal, hogy picit durvítják a kumite versenyek szabályzatát, azzal önmagában a hatékonyság nem fog nőni. Ahogy fentebb Rozsda is írta. Egy alapjaiban elkúrt rendszeren csak a teljes mértékű cserélés segít. A javítgatás, foltozgatás, módosítgatás nem ér -sajnos- semmit.

Ez ugyanaz, mikor egy 60 éves gépet próbálsz javítgatni, javítod itt, javítod ott, hol megy, hol nem megy. Mit kell tenni az eredmény érdekében? Kell szerezni egy másikat, egy újat és jobbat.

2020. júl. 9. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/145 anonim ***** válasza:
73%

"Légyszíves, gyakorolj már szövegértést. Az már baromi gáz mikor azt se tudod értelmezni mikor azt se tudod értelmezni amit a saját írásodra válaszolnak az emberek. Arra reagáltam, hogyha le esett volna neked mikor azt állítottad mindegyik stílusban mindegyik technika ugyanolyan."


Gratula öcsém igazi mintapéldánya vagy a karatéjosoknak. Amikor nem tudsz normális érveket felhozni, akkor jön a "tanuljá' szövegértést" , meg a te hülye vagy, nem értesz hozzá. Hogy az okinawai harcművészetben elmagyarázzák a technikákat? Okés ez világos, feledzik a kezet? Rendben. Azért húzza vissza hikitébe, hogy az oldalát védje? Nem sántít ez neked picit? Mellékesen elmondom, a legótvarabb küzdősport edzéseken is el fogják neked magyarázni mit és miért úgy kell csinálni ahogyan mondják. Tehát ez nem nagy szám. Egy dolgot kérdezzek már? Mi a bánatos teve f@száért akarnálak én oldalba rúgni, mikor a szemem majd kib@ssza a védtelen arc, törzs, láb szemből. Mert míg te a bordáid igyekeznél megvédeni, addig előlről lazán támadható vagy. Talán nem?


De legyen, okinawán színvonalas edzésben volna részed. Az átlagos, dolgozó, iskolás embernek ez mit segít? Netán hagyja hátra a családot, melót, iskolát..., hogy okinawán tanuljon egy picit jobb minőségű kalimpálást, ami bezony az átlagos, kocsmában edződött kőműves ellen sem volna elég?


Neked van utcai harcos tapasztalatod? Röhögnöm kell. Magadnak mondasz ellent te nagyon szerencsés.


Látják rajtad,hogy nem vagy könnyű falat akkor békén hagynak, mert nem szeretik a zűrös melókat. Na itt jön az ellentmondás


"Meg az utolsó mondatod is olyan, hogy én meg röhögve hozok fel olyan példákat, amik alapján a profi küzdősportolók se érnek semmit, hisz őket is nem egyszer verték már szét, sokszor sima átlag emberek is, akik nem űztek semmit."


Ők talán egyszerű prédának tűntek, nem egy eset van, hogy a híres MMA bunyósokat hülyére késeltek, elp icsáztak. Igaz, ők úgy néznek ki mint a szűzlányok, nyeszlett, esetlen b@lfaszok 0 rutinnal. Bezzeg a borsodi karate huszárnak csak annyit kell tennie, hogy gorombán néz meg morcosan rájuk förmed és már el is húzzák a csíkot, jól van, de adj már nekünk is abból amit szívsz.

2020. júl. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/145 anonim ***** válasza:
43%

"Ha ott szopod le Okinawa-n a 350 danos nagy mestert, akkor sem fogsz soha a büdös életbe pl. egy age uke-val blokkolni, egy bal horgot."


De még egy egyenest sem.

2020. júl. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/145 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Ha ezekben a videókban valóban 5-8 danos mesterek voltak, a karate combat videó előtti ügyetlenkék, akkor én meghajtom a fejem a karate kritikái előtt és elfelejtem a karatét. Majd kialakitok legfeljebb magamnak valamit amiben esetleg láttok lehetőséget. Ha ez se jó akkor az egészet el kell felejteni. Ezt még le szeretem volna írni ide.
2020. júl. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/145 anonim ***** válasza:
75%

"Ha ezekben a videókban valóban 5-8 danos mesterek voltak, a karate combat videó előtti ügyetlenkék, akkor én meghajtom a fejem a karate kritikái előtt és elfelejtem a karatét. Majd kialakitok legfeljebb magamnak valamit amiben esetleg láttok lehetőséget. Ha ez se jó akkor az egészet el kell felejteni. Ezt még le szeretem volna írni ide. "


Valóban több danos mesterek az illetők. De amúgy 20-30 évvel ezelőtt sem tudtak igazából sokat többet, az akkori japán/okinawai karate mesterek. Fekete öv és danfokozatok voltak, hírnév és arc is + büszkeség. De bunyózni soha sem tudtak igazából. Lehet hülyíteni a népet tégla/deszka/cseréptörésekkel, szép és valós teljesítmények ezek. Viszont az, hogy tud valaki téglát törni kézéllel/seikennel az abszolút nem jelenti azt, hogy bunyózni is tud. A "modernizált" karate combat-osok is csak ügyetlenkednek, ugyanakkora bénaság mint a többi karatés pincsiharc, csak kicsit másabb formában. Barátom, nem sértésből...de a karatét már 20 éve el kellene az egész küzdősport/harcművészet világnak felejtenie.

Amúgy én sajnálom azt a több millió embert akik ezt aktívan gyakorolták/gyakorolják. Mert igazából csak színtiszta időpocsékolás az egész. Persze ez is egy szubkultúra, hiszen hagyományőrzés, "verseny"sportocska, kultúra, valamint ugye a köztudatban is benne van a karatés filmekben, a sportszer/sportruha gyártó cégeknek profit (karateruha, seikenvédő, színes övek....stb.). Valamint az, hogy folyamatosan van még mindig utánpótlás, rengeteg a gyerekedzés. Ezekért a dolgokért nem fog megszűnni, eltűnni. Pedig nemhogy megérdemelné, létre sem kellett volna, hogy jöjjön.

2020. júl. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/145 anonim ***** válasza:
27%
Nem unod még, hogy több accounttal támasztod alá az állításod?
2020. júl. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/145 Thunderfairy ***** válasza:
87%
Nem bántottál meg Rozsda Sárkány. De a karatéban kezdek komolyan csalódni. Éreztem én már zöld öves koromban hogy itt valami nem oké. Barna övesen meg már teljesen kiábrándultam. De azt nem gondoltam hogy ennyire gyenge a karate. Legalábbis amit ezek csinálnak. Ahól én karatéztam ott ezek 1 zöld öves ellen nem bírnák ki.
2020. júl. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!