Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért van, hogy gyakori...

Miért van, hogy gyakori kérdéseken az emberek 90% lehordja a karatét?

Figyelt kérdés
Lassan 10 éve (shotokan)karatézok, és egyszerűen nem értem, hogy olyan emberek írnak erről a sportról, akiknek fogalmuk sincs mit miért csinálunk, hogy nem tudjuk magunkat megvédeni, attól hogy nem megyünk neki minden embernek (mert az egyik alap elvünk hogy nem mi támadunk először) meg tudjuk magunkat védeni(akár lányként is mint én) mivel ha szembe jön egy 150 kilós ellenfél megnézném egyes okos emberek hogy "verekednének" vele, nyilván nem leszólni szeretném a többi sportot mert tudom a karate se tökéletes, de ha elmész egy jó helyre edzeni, ott igen is tudsz tanulni.

2020. jún. 5. 21:04
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/145 anonim ***** válasza:
64%

"Attól, mert te béna voltál, más még nem biztos, hogy az lesz."


Nekem kifejezetten jól ment, az edző rángatott el táborba, felajánlotta hogy ki is fizeti.

De attól még ugyanúgy nem ért semmit.


De miért nem bizonyítod be, hogy ér is valamit? Jártál már valaha életedben boksz/birkózás/judo/muay thai/sambo/akármi edzésen?? Van bármi tapasztalatod az ellenkező oldallal?


Ez olyan, mint hogy van egy Trabantod és előadod magad, hogy ez milyen király autó.. De aztán lesz lehetőséged beülni egy Mercedesbe. Na utána már nem is ülsz vissza szívesen a Trabantba. Kb ez a helyzet a karatéval is. Lemész egy bokszedzésre vagy birkózó edzésre és láthatod, hogy mennyivel keményebb. Meg nem is ez a lényeg, hanem hogy életszerűbb.


Csak azok védik a karatét, akik nem tapasztalták meg, hogy milyen is egy igazi küzdősport.

2020. jún. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/145 anonim ***** válasza:
81%
A kyokushin még elismerem, hogy jó, de a shotokan tényleg egy vicc.
2020. jún. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/145 anonim ***** válasza:
30%

51: Képzeld voltam, így ezért pontosan tudom milyen nagy baromság mikor Karatenál felhozzátok mindig, hogy "jaj, rossz az edzés", a Muay Thai edzés esetében meg például ezt sose lehet felhozni, stb.

Holott a Muay Thai is béka segge alatt van, azzal se érsz többet sokszor, mint a Karateval, mert ugyanolyan eséllyel kapsz ki pocsék edzést.

Boksz edzésnél is már évek óta sok a kókler, ahol csak az a lényeg, hogy felvegyék utánad a pénzt meg a támogatást, aztán tojnak rád magasról. Mikor egyenest se tud ütni még a tanuló, de küldik be sparringolni egyből. Boksznál bevett szokás, hogy sparringnál a versenyzők üthetnek mindenkit, de versenyzőhöz nem lehet érni. Aztán megy a sírás, hogy hosszabb távon alig találnak valakit.

Judo, birkózás? Ugyan kérlek. Edzésnek jók? Jók, viszont a leghülyébb sport politikai döntéseket hozzák. Náluk a legnagyobb hülyeség, hogy az olimpiára fókuszálnak csak. Versenyekre, legyen az OB, EB is csak azért járnak, hogy olimpiai résztvételre való pontokat gyűjtsenek. Emiatt ott tartanak, hogy 12 év felett senkit se vállalnak már.

Sambo alig van az országban. Jó Catch wrestling, de ott van a probléma, amit írtam, hogy alig van edzés az országban.

Akkor miről beszélünk? Ahogy írtam attól, mert neked nem ment jól a Karate, attól még te voltál a béna és nem a stílus.

Csak azok fikázzák a karatét, akiknek a többi stílusra nincs rálátásuk. Szépítheted, de normális észérveket napok alatt se tudtál felhozni. Mielőtt hisztiznél örülj, hogy egyáltalán válaszolunk még neked, mert leírtam már korábban mennyire kiröhögtetted magadat a kamu érveiddel.

2020. jún. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/145 anonim ***** válasza:
42%

#53

Ha nem olvastad volna, nekem jól ment a karate.


Egy rossz bokszedzésen legalább megtudod milyen érzés ha lepofoznak, de shotokanon ezt sem kapod meg. Egyáltalán minek járjak egy olyan edzésre ami annyira könnyű, hogy le sem tud fárasztani? Miért érjem be azzal, hogy kiba dachiban csapkodom a levegőt vezényszóra? Én harcos akarok lenni, de ettől nem leszek harcos.

2020. jún. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/145 anonim ***** válasza:
64%
Mire alapozod, hogy lusta vagyok??? Én legalább 6x edzek egy héten. Épp azt írtam, hogy a karate túlságosan is gyenge volt. A karate azoknak való, akik nem akarnak keményen edzeni. Szóval épp te vagy a lusta. Félsz a pofonoktól, nem mersz lemenni egy normális küzdősport edzésre, mert félsz, hogy ott megizzadsz. Inkább csapkodod a levegőt karate edzésen, mert ott biztonságban vagy... De ennyi erővel aerobicra is lehetne járni.
2020. jún. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/145 anonim ***** válasza:
45%
Ha leírod még ötvenszer, hogy "csapkodod a levegőt" és "lustáknak való", nem leszel hitelesebb. Pont azt mutatja meg, hogy mennyire nem látod a lényegét és mennyire nem tudod, hogyan kell ebben a mozgásformában jól edzeni és mennyit számít a tudatosság benne. Ugyanezt bizonyítja, ha neked az a hatékony küzdősport, ahol "pofonok" vannak. Innentől kezdve pedig kár beléd a komment és légyszíves, ne foglalkozz már többet a karate sportággal, mert az összes kérdésnél megjelennek a böffentéseid.
2020. jún. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/145 anonim ***** válasza:
34%

Leírtam, hogy mire alapozod. :) Arra nem vetted a fáradtságot, hogy gyakorold a küzdelmet, akkor mit mondjak rád? Egy lusta dög voltál, aki semmire nem vette a fáradtságot és most itt hisztizve próbálja beállítani a Karate volt a hibás és nem ő.

Annyira is lusta vagy, hogy vedd a fáradtságot és megnézd valójában nem csak levegő kékítésből áll a Karate. Attól, mert te lusta voltál mást végezni az egyedül a te hibád. Ki tartott pisztolyt a fejedhez és mondta azt nem gyakorolhatsz otthon? Nem mehetsz át egy másik klubhoz? Nem szervezhetsz full contact gyakorlásokat? Senki se, egyedül a te döntésed volt ez.

Igen, a levegő kékítés az olyanoknak való, mint te, akik nem akarnak keményen edzeni, aki fél egy komolyabb összecsapástól, ezért direkt olyan Karate edzést választottál, ahol csak Katak gyakorlásán van a hangsúly.

Hiába hisztizel, ez egyes egyedül a te hibád. Nem másé, nem a világé, nem a Karate hibája, hanem egyes egyedül a tiéd. Tojok rád, hogy most pocsékul esik a lelkivilágodnak ez tény, de így jártál. Nem mi tehetünk arról, hogy hagytad saját magadat átverni, mert egy lusta dög vagy.

2020. jún. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/145 anonim ***** válasza:
45%

57: Nála az lehet a probléma, amit párszor leírtam.

Egy lusta dög volt, ezért elment a legpocsékabb helyre, ahol csak Kataztak, Kumite, erősítés és társai nem voltak, aztán valószínűleg azt hitte ő a következő Karate kölyök, 11-12 évesen valószínűleg beszólt jó pár 18-25 évesnek, akik alaposan helyben hagyták és most a Karatet okolja, mert lusta volt komolyan venni.

Olvastad a válaszait akkor tudod azt se volt hajlandó megérteni miért kell otthon erősíteni, stb. Ami a legalapabb dolog minden küzdősportnál meg harcművészetnél.

Aztán olyanokat állít, mint azért jobb a boksz, mert ott a legelső edzésen sparringolnak. Nem, normális helyen ugyanúgy legalább 1 hónapig "levegőt kékít", legfeljebb bokszzsákot üthet mellette még, de bunyózni senki ellen nem fogják még, mert simán luftot üt, pocsék szögben üt és szétmegy a csuklója, stb.

Sokszor tapasztaltam már, hogy az ilyennek tényleg ilyen gyerekkori sérelmeik vannak ilyen véleményeik.

2020. jún. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/145 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom él- e még a kérdés, ám amennyiben igen, megírom én, hogy miért nétik le sokan.


1- A karate nem tud ütni, rúgni, védekezni, mozogni, de láss csodát, még állni sem normálisan.


2- Vannak akik kb kétszer annyi ideje forognak ebben a világban mint a kérdező, ehhez adjuk hozzá, hogy több stílusban is kipróbálták magukat. Kvázi sokkal nagyobb rálátásuk van a dologra.


3- Sok sensei maga sincs igazán tisztában a karatéval, gőzük sincs pl arról, mi is a bunkai, ilyet, hogy makiwara meg ne is említsünk. Talán már elvétve láttak, elméletben tudják mire való, de a gyakorlat mást mutat. Ja és makiwarázni is meg kell ám tanulni. Nemcsak otthon nekiállni csapkodni, különben komoly gondokat okozhat. Mellesleg a kung fu keményítései lazán kenterbe verik a japán változatot (lásd pl hung gar).


4- A no meg semi contact sparringok viccnek is gyengék, egy jobb egyenes után olyan csillagokat is meglátnának, amelyeket csak 100 év múlva fedeznek fel. Lehet itt menőzni, de hát fejbe rúgni szabad, csakhogy a karatéjosok nemhogy nem védik, hanem fel is kínálják az említett testrészt.


5- A katák, na azok mennek orrba-szájba, így cseszve el az időt. A formákra pazarolt perceket lehetne értelmesebb dologra is fordítani.


Sokáig lehetne sorolni az üres kéz hátrányait, bár felesleges.


Amúgy az Okinawa, Naha, Suri, Tomari te nemigazán tartozik a karate világába, igaz a fő ágak azokból fejlődtek ki. Bár a japán karate létrejöttét Funakoshinak tulajdonítják.


Kérdező, remélem kielégítő volt válaszom.

2020. júl. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/145 anonim ***** válasza:
58%
A karate az nokedli gyerekeknek való. Az emberiség szégyene a karate. Nem harcművészet, mozgásnak is bizonyítottan káros az egészségre. ÁtlagTibor ellen sem működik.
2020. júl. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!