Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyek a legjobb és leghatékon...

Melyek a legjobb és leghatékonyabb önvédelmi és küzdősportok? Valószínűleg mindenkinek más, de én kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

Figyelt kérdés

2020. szept. 6. 17:56
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
100%
Azok közül, amiket felsoroltál kérdező, a box a legjobb.
2020. szept. 8. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
41%

"Kung Fu, Krav Maga, Aikidó"


Ne! Pláne aikidót ne, Jézusom, az még a karatéknál is hulladékabb, pedig aztán azoknál nincs lejjebb.

2020. szept. 8. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:
"Nem olvastad el a második hozzászólást, ugye? Ezek, amiket írtál, átverések" Elolvastam, csak elég furcsa, hogy az összes magyarországi edző és egyesület( wing tsun, nindzsucu, krav maga, shaolin, shotokan, ) átveri az embereket és egyetlen hiteles edző, egyetlen hiteles egyesület sincs köztük. Ezt nehéz elhinni. Nem vagyok a téma szakértője, de ezt azért fenntartással fogadom.
2020. szept. 8. 09:10
 14/51 anonim ***** válasza:
49%

13. A másik válaszoló szépíteni próbált a dolgon. Inkább arról van szó, hogy nem működnek. Wing Tsun - Számtalan videó van az interneten, ahol Kínában a Kung Fu mestereket sorra verik meg a külömböző küzdősportolók. Egyszer egy egykarú boxoló vert meg egy ilyen mestert. A Wing Tsun és a ma tanulható Kung Fu irányzatoknak már nem sok köze van ahhoz, amiből kiindultak. A Wing Tsun ütései gyengék, az állás túl egyenes, a védekező rendszer is csak más Wing Tsun teknikák ellen működik. Valós harcban nem működnek a teknikák, amit ott tanulsz.

Krav Maga - Túlkomplikálja a teknikákat, ellenállást tanusító ellenfélen nem működik, amit tanít.

Nindzsucu - Ez egy konkrét átverés. A nindzsáknak nem volt semmiféle harcművészete, ugyanis nem harcosok voltak. A shinobik kémek és bérgyilkosok voltak és nem verekedtek háztetőkön, fekete ruhában. Az a kép nem több Hollywoodi romantizálásnál. A Nindzsucu egy pénzlehúzás, az egészet a 20. században találták ki.

Shaolin - Nem fogsz sehol sem shaolint tanulni, mert az igazi shaolint nem tanítják pénzér. Amit shaolin címszó alatt tanítanak az csak valamilyen Wing Chun változat.

Shotokan - A Karate nem működik a valóságban, nagyon merev az ütései meg gyengék.

2020. szept. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
52%

"Elolvastam, csak elég furcsa, hogy az összes magyarországi edző és egyesület( wing tsun, nindzsucu, krav maga, shaolin, shotokan, ) átveri az embereket és egyetlen hiteles edző, egyetlen hiteles egyesület sincs köztük. Ezt nehéz elhinni. Nem vagyok a téma szakértője, de ezt azért fenntartással fogadom."


Jól írta a 14-es, nem csak a mesterek rosszak egytől egyig, a stílusok maguk sem valók semmire. Tehát mégha jól is lennének oktatva, akkor se lenne harcértékük. Pár kivétel van, a shaolin egyes stílusai jók lehetnének, de azok se sztárok abszolút. Egy boxszal jobban járnál mindenképpen.

2020. szept. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 A kérdező kommentje:
2020. szept. 8. 14:09
 17/51 anonim ***** válasza:
59%
a videók amiket belinkeltél nem reprezentatívak, mert ez pont egy olyan műsor keretében készült, amiben a küzdősport múlttal rendelkező egyének elmennek az adott harcművészet őshazájába és az eredeti autentikus verzióját vizsgálják meg. szerinted a videókban látott kung funak, meg krav magának mennyi köze van a magyarországi hamisítványaihoz. szerinted mennyi köze van az eredeti izraeli katonai krav magának a belföldi "sanyi néni féle low budget de legalább drága instruktor" krav magához. te is tudod kérdező, hogy semmi. akkor minek provokálsz? egyetértek az előttem lévő hozzászólóval. nem tudom miért jelentetted a kommentjét és miért törölték. tényleg te vagy az aki mindig felvesz egy kitalált random személyiséget és elkezded az embereket hergelni. a trollkodás teljesen lerombolja ezt az oldalt sajnos.
2020. szept. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 A kérdező kommentje:
"Nem írtál még ki kérdést, igaz? Dehogynem!Minden kérdés szekcióban ezt csinálod." Az üldözési mániáddal és a rosszindulatoddal nem tudok mit csinálni. A küzdősport témában nem írtam ki kérdést, csak most először. Más témában igen, de nem olyan szándékkal amiket itt összehordasz. Nem tudom kivel keversz össze, de nem is érdekel. Van jobb dolgom is mint itt " bohóckodni". Ha kiírok kérdést akkor csak akkor teszem, ha a téma valóban érdekel. Más valaki, vagy mások mit csinálnak az nem az én dolgom. Rossz ajtón kopogtatsz. Jobb lenne ha a személyeskedést befejeznéd. A kérdésben nincs provokáció, te csinálsz itt " fesztivált" amit nem értek. Azt sem értem mi a bajod.
2020. szept. 8. 14:38
 19/51 A kérdező kommentje:
"egyetértek az előttem lévő hozzászólóval. nem tudom miért jelentetted a kommentjét és miért törölték" Senki kommentjét nem jelentettem.
2020. szept. 8. 14:40
 20/51 anonim válasza:
24%
Kérdező! Vannak akik csak kötekedni járnak ide és nem kell velük törődni. A válaszuk annyit ér mint a stílusuk. A kulturált válaszokra figyelj oda, de a mocskolódó, kötekedő unatkozókat hagyd figyelmen kívül.
2020. szept. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!