Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyek a legjobb és leghatékon...

Melyek a legjobb és leghatékonyabb önvédelmi és küzdősportok? Valószínűleg mindenkinek más, de én kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

Figyelt kérdés

2020. szept. 6. 17:56
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
100%
Utcára 1v1 ben teljesen egyértelmű, hogy a birkózás, és a brazil jitsu viszi a prímet. Több képzetlen támadó ellen ökölvívás.
2021. jan. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:

Nekem a sorrend (a grappling-eseket teszem előre, de ez persze egyén- és ízlésfüggő):


1. BJJ

2. Judo

3. Birkózás

4. Sambo

5. Boksz

6. Thai boksz

7. Jujutsu

8. Karate


A japán jujutsu lehetne előbb is, de szerintem manapság nem nagyon lehet normális mestert találni.

2021. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
Freddy teljesen egyet értünk. A Bjj az első nálam is, sokan csak annyit látnak hogy foldharc, addig míg nem megtapasztalják mennyire is valósághű és lehet alkalmazni..
2021. jan. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:

#43


Geri, nagyon örülök, hogy van itt más grapplinges is.

Igen, de azt mindig hozzá szoktam tenni, hogy a BJJ-t ki kell egészíteni olyan dologgal, ami "fentről" szeret dolgozni, mert a verseny-BJJ nagyon ráment a guard-húzásokra, ami szőnyegen jó, de utcán nem szívesen csinálnám. Ezért jó hozzá pl. a judo/birkózás, illetve nem árt némi boksz és egyebek. De ez csak az én szerény szakvéleményem.

Viszont ha a sok közül egyet kellene választani, akkor a BJJ-re tenném a voksomat.

2021. jan. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
Kidobo munkát csinálok 4 éve igaz most a vírus miatt nincs, de saját tapasztalatból írom hogy a verekedések 70 százaléka a földön végződik, állásból kezdődik viszont az esetek legnagyobb százalékában ha nem sikerül romboló erejű ütést bevinni akkor birkózás lesz a kimenetele. Arról nem beszélve hogy a testharc alappal rendelkező embereket nagyon nehéz meg a boxoloknak is leutni, nem hogy a nem boxoloknak. Csak sokan szeretik leírni itt gyiken a testharcot, vszinuleg azért mert még nem küzdött senki egy ilyennel: D
2021. jan. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:

#45


Egyetértek. Elég megnézni, hogy a Gracie-ék hogyan arattak az egykori UFC-ben. Miután megjelentek, mindenki elkezdett tanulni földharcozni. És nem véletlenül ma is a földharcosok vannak a toplista elején, mint pl. Nurmagomedov.

2021. jan. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
O a kedvencem:))
2021. jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:

#47


Én is szeretem, de nekem talán itt a bácsi a kedvencem:


https://www.youtube.com/watch?v=2YS-WF6nlA0

2021. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:

Földharcnak mondjuk 1!1ellen ér valamit?! bár a fene tudja,nem fetrengenék a nyugati aluljároban...

Olyan kell ami több ember ellen jó vagy legalább gyorsan egyidöre kivonható a harcból valaki, amig a másikat lehet csépelni. Ilyen verés forgo stíluban. Erre a föld harcok nem jók...persze nem árt ha tudod.


Kick box,judo.

2021. jan. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
49. Szerintem az utolsó gondod lesz, hogy éppen hol fetrengj, ha meg kell védeni magad. Itt a kidobó is leírta, hogy a verekedések nagy része a földön végződik. Nem te döntöt el, hogy összeakaszkodtok, hanem általában ez megtörténik magától. Akkor meg tudnod kell, hogy mit csinálj. Több támadó ellen meg úgysincs sok esélyed, ha tudsz verekedni, ha nem. Nem fognak sorban jönni, mint a filmekben.
2021. jan. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!