Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyek a legjobb és leghatékon...

Melyek a legjobb és leghatékonyabb önvédelmi és küzdősportok? Valószínűleg mindenkinek más, de én kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

Figyelt kérdés

2020. szept. 6. 17:56
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
17%

A ninjutcu az igenis harcművészer lehet hogy Magyarországon nem tanítják megfelelően de attól még a legjobb helyt tud állni mint állóharcban mint föld harcban


Volt itt egy válaszíró aki azt írta hogy bérgyilkosok voltam

Ez egyáltalán nem így van

Gyilkolni gyilkoltak de ahogy csak tudták kerülték a harcot

A ninják a gerillaharc hidegfegyverek, lőfegyverek, ... Mesterei voltak

A ninjáknál a harc az életre halálra ment ezért nem versenyreznek

Akiket meg lehet látni versenyezni azok valami szar iskolából jönnek a pénzért

A másik az a bizonyos válaszadó honnan szedi hogy fekete ruhában jártak ???

Soha nem jártak FEKETÉBEN éjszaka sötét kékben bevetéseknél nappal meg mint mindenki más

Ninja iskolát nem fogsz nálunk találni ami rendesen oktat mert az japánban apáról fiúra szállt a tudás


És mietőtt lenne aki azt mondaná hogy a ninják már nincsennek az nagyon téved mert még a mai napig vannak

Egyébként ha a ninják nem lettek volna akkor a modern orvostudomány holt tartana ??

Na erre válaszoljon valaki

2020. szept. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 A kérdező kommentje:
"Egyébként ha a ninják nem lettek volna akkor a modern orvostudomány holt tartana?? " Milyen összefüggés van a modern orvostudomány és a ninják között? A hagyományos kínai gyógyászat eléggé népszerű Ázsiában és Európa bizonyos részein is ( de ugye a ninják japánok)
2020. okt. 16. 14:35
 33/51 A kérdező kommentje:
"Na erre válaszoljon valaki" Szerintem neked kellene erre a ( ninják és modern orvostudomány) kérdésre válaszolni, mivel Te érvelsz ezzel feltételezem, hogy tudod a választ.
2020. okt. 16. 16:18
 34/51 anonim ***** válasza:
88%

"A ninjutcu az igenis harcművészer lehet hogy Magyarországon nem tanítják megfelelően de attól még a legjobb helyt tud állni mint állóharcban mint föld harcban"


Ninjutsu (bu jin kan) , mint harcművészet nem létezett a 20. századig. Ekkor alkották meg a popkultúra hatására. Amiket a ninjutsuként híreztetett harcművészet használ, az más harcművészetekből összeválogatott teknikák sokasága. Olyan, mint egy identitászavaros MMA. Ne érts félre, nincs azzal semmi baj, ha egy harcművészet más harcművészetekből épül fel. Én magam is egy ilyet űzök, de azt hírdetni, hogy ez egy olyan csoport hagyatéka, akik nem is harccal foglalkoztak és azt mondani, hogy ezeket a teknikákat amúgy ők használták és találták ki, na az úgy már lopás és hazugság. A modern kevert harcművészetek közzül egyedül a "ninjutsu" nem ismeri el a gyökereit, mert ki akarja használni a popkultúrát.

Egy szóval: parasztvakítás.


"Volt itt egy válaszíró aki azt írta hogy bérgyilkosok voltam


Ez egyáltalán nem így van"


Azt írtam, hogy bérgyilkosok és kémek voltak. Ez pedig így van. Keress rá, hogy shinobi no mono, akkor talán találsz valódi forrásokat.


"A ninjáknál a harc az életre halálra ment ezért nem versenyreznek"


Miért, másoknák mire ment a harc, cukorkára?


"A másik az a bizonyos válaszadó honnan szedi hogy fekete ruhában jártak ???"


Szövegértéssel bajok vannak, pont azt írtam én is, hogy ezt csak a popkultúra jeleníti meg gyakorinak.


"Soha nem jártak FEKETÉBEN"


Olyanban jártak, amit a küldetés megkövetelt, ha az éppen fekete volt, akkor fekete volt.


"Ninja iskolát nem fogsz nálunk találni ami rendesen oktat mert az japánban apáról fiúra szállt a tudás"


Erre visszatérek.


"És mietőtt lenne aki azt mondaná hogy a ninják már nincsennek az nagyon téved mert még a mai napig vannak"


Hány éves vagy?


"Egyébként ha a ninják nem lettek volna akkor a modern orvostudomány holt tartana ??"


Valószínűleg kb. ugyanott.


Tehát szóba jött a Japánban letező shinobi hagyomány. Az a baj, hogy nem tudod ez mit jelent. Van ninjutsu, de az nem harcművészet. A ninjutsu a hírszerzés, lopakodás és bérgyilkosság tudománya. És bárki lehetett shinobi, aki ezekben képzett volt. A szamurájok között is voltak "nindzsák". Ha megnézed mit tanítanak ezek a régi hagyományok, akkor nincs nagy hangsúly a közelharcon. Mert aki ninjutsut tanult, annak vagy nem volt szüksége ilyesmire, mert nem számított nyílt összetűzésre, tehát csak nindzsa volt, vagy pedig már alapból tudott harcolni, mert a bushi (harcos) osztályba tartozott, ekkor szamuráj/szóhej/asigaru ÉS nindzsa is volt. Tehát amikor a nindzsák tanultak is bármiféle közelharcot, akkor az nem a nindzsa képzés részeként, hanem egy harcos alapképzéseként történt, mint mindenki más esetében. Tehát szamuráj iskolákban, kolostorokban, vagy seregben.

2020. okt. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:

Azért vannak "nindzsák" akikbe van annyi gerein, hogy bevallják a stílus igazából nem tradicionális, nem a nindzsáktól származik.


Itt van pl. egy több danos fekete öves ninjucu oktató aki ezt felvállata.

[link]

Itt van pár videó ahogy oktatja az edzéseket: https://www.youtube.com/channel/UCyE_k2EkuVF7McWgGSDXWVA


Így a ninjutsu hatékony lenne, meg mondjuk a legtöbb harcművészet hatékony ha van rajta erő és állóképesség növelő kemény edzés, meg kesztyüzés, kontakt. Csak sajnos a tradicionális harcművészetekből általában ez hiányzik. Ezért van az, hogy az MMA általában nem igazán bírják, a bokszolók is leszedik őket.


Kérdező: Szerintem próbálj ki minél többet és ami leginkább testre esik csináld azt. Vagy akár többet is csinálhatsz, az a legjobb.

Mondok egy jó kombinációt amiben biztos nem fogsz csalódni:

boksz vagy valamilyen kick boksz (pl. savate, thai boksz) + birkózás v. judo v. brazil jujitsu és még mellé a káli(eszkríma, arnis). Persze ahogy időd, pénzed engedi.


Na egy ilyen kombinációval lehet darálni. Én mondjuk inkább valami tradicionális harcművészet párti vagyok ahol a kultúrát, filozófiát is alaposan meg kell tanulni. Mondjuk a kempot szívesen kipróbálnám majd, meg elkezdek majd japánul is tanulgatni, illetve meditálni. Most a judot próbálgatom nagyon tetszik az is.

2020. okt. 16. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 A kérdező kommentje:
Nem én érveltem a ninják mellett, mivel valaki kommentben összefüggésbe hozta Őket a modern orvostudománnyal, erre kérdeztem rá velük kapcsolatban.
2020. okt. 17. 07:42
 37/51 anonim ***** válasza:
91%
Tudom, nem neked írtam.
2020. okt. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
62%
Az egyik legjobb a taekwondo.
2020. okt. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%
Kick box, tapasztalt ismerős azt mondta,hogy ha verekedésig jutott a dolog akkor rugásokkal mindig időt tudot nyerni a nyúlcipőhöz. Nem kereste a balhét,fejrúgas ès spuri.
2020. okt. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 Sensei Péter válasza:
30%
Japán ju-jitsu! Megtalálható benne minden ami meg kell legyen utcai harcra. Ütések-rugások,dobások-akasztások és földharc. Megvan benne a judo,karate,Bjj,aikido és akár a kendo(karddal való harcolás) is. Ha jó tanítót kapsz el akkor dúrván fogja venni az edzéseket is és akkor le fogod tudni gyözni az utcai harccal való félelmed(ha van). És az önvédelemen kivül jó fizikai és allóképességet bíztosít,erősíti az immunrendszert s belekostolhatsz a délkeleti hagyományokba és szokásokba is. S vannak versenyek is ha erre is kapó vagy.
2020. nov. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!