Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Melyek a legjobb és leghatékon...

Melyek a legjobb és leghatékonyabb önvédelmi és küzdősportok? Valószínűleg mindenkinek más, de én kíváncsi vagyok a tapasztalatokra.

Figyelt kérdés

2020. szept. 6. 17:56
1 2 3 4 5 6
 21/51 A kérdező kommentje:
" Vannak akik csak kötekedni járnak ide és nem kell velük törődni. A válaszuk annyit ér mint a stílusuk." Nem tudom ki miért jár ide, a kérdésben semmi provokáció nincs. Nekem esnek és mindenféle badarságot összehordanak. Nekem ebből elég.
2020. szept. 8. 14:55
 22/51 anonim ***** válasza:
48%
Magyarországon vannak nagyon jó Kung-fu iskolák is például a Fehér Tigris Shaolin Kung-fu Sportegyesület. A rosszindulatú kommentelőkkel nem kell törődni. Célszerű személyesen elmenni több sportág edzéseire, és azt követően kiválasztani a megfelelőt. Mindenkinek más jön be. Akiknek abból áll a tudományuk ,hogy másokat ócsárolnak ,érdemes kerülni. Az ilyeneket minden sportág normálisabb művelői kiközösítik. A szájuk nagy, de nincs mögötte semmi teljesítmény.
2020. szept. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
66%

Így van. A fehér tigris shaolin a legjobb. A neve sem szánalmas. Még szerencse!

Egy kis shaolin mellett viszont a baranta is igazán beleférhetne a hétköznapokba. Fontos, hogy ne csak a kínai, hanem a magyar hagyományokat is ápoljuk.

Önvédelemre pedig csak a thai chi. Akárki akármit mond, a thai chi száz százalékos utcai önvédelmet jelent.

2020. szept. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim válasza:
57%
Ki tart vissza, hogy a barantát gyakorold? Ironikus megjegyzések helyett foglalkozz azzal amely számodra jobb.
2020. szept. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
56%
Imádom, hogy azok a bunkók, akik jó szándékkal meg akarják óvni embertársuk, hogy az hulladékokra dobja ki a pénzét és közben semmi használhatót nem tanul. De jó, felőlem menjen a shaolin tigrisre vagy barantára, nem engem fog a 150 centis C-típusú állampolgár leütni, mint szódás a lovát. Én szóltam, hogy semmit nem érnek és harcértékük nulla, úgyhogy mosom kezeim, mész arra, amire akarsz. Minden harci stíluson jártam már, tökéletesen tudom, hogy miről beszélek. De nem kell a tapasztaltakra hallgatni, menj akkor a saját fejed után. Nekem mindegy, én szóltam, úgyhogy mosom kezeim. Minden jót!
2020. szept. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
"Imádom, hogy azok a bunkók, akik jó szándékkal meg akarják óvni embertársuk, hogy az hulladékokra dobja ki a pénzét és közben semmi használhatót nem tanul" Mindenféle Trollnak, provokátornak lehordtál és most meg azt állítod, hogy "meg akarsz óvni". Érdekes hozzáállás. Inkább oda figyelek azokra aki normális hangnemben írnak nekem és nem másokat szidnak.
2020. szept. 8. 17:11
 27/51 anonim ***** válasza:

A másik válaszolónak van mit kifogásolni a stílusán és ezzel a hozzáállásal csak annyit ért el, hogy elvesztette a hitelét, de ettől függetlenül, amit mond az igaz. A tradícionális harcművészetek közzül nem soknak van valódi harcértéke. Ezek évszázadok alatt ledegradálódtak túlstilizált, rekreációs mozgásformákká. Nem használják már őket rég arra, amire kitalálták. Teljesen átalakult az egész egy kinézetközpontú dologgá. A kung fu harcosok sorra verik meg Kínában:


[link]


[link]


[link]

2020. szept. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 A kérdező kommentje:
"A másik válaszolónak van mit kifogásolni a stílusán és ezzel a hozzáállással csak annyit ért el, hogy elvesztette a hitelét, de ettől függetlenül, amit mond az igaz" Nem tudom szakmai kérdésekben kinek van igaza. Azonban én belinkeltem ide három szerintem érdekes videót és erre mindenféle trollnak és provokátornak le lettem hordva. Az általuk nem kedvelt sportágak és durva szavakkal le lettek hordva. Ebben a stílusban nincs értelme beszélgetni. Én azért tettem közzé ezt a kérdést ,mert érdekel a téma és nem azért, hogy kocsmai szint alatti kommenteket olvassak. Mert állítólag neki valakivel baja van és az illetőt velem azonosította.
2020. szept. 8. 20:20
 29/51 anonim ***** válasza:
Azok promóvideók voltak. Egy harcművészet harcértéke akkor látszik, amikor más harcművészetek ellen tesztelik. Mivel te önvédelmet akarsz tanulni (ami amúgy több a harművészetek megtanulásánál), ezért mondom, hogy inkább ezek közzül válogass: Muay Thai, Brazil Jiu Jitsu, Box, Kick Box, Judo, Birkózás, vagy ha mindenképpen tradícionális harcművészetet akarsz tanulni, akkor Kempo. Az első válaszomban bővebben leírtam, hogy mi mire jó. A Kempo pedig egy sokrétű stílus.
2020. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:
"Azok promóvideók voltak. Egy harcművészet harcértéke akkor látszik, amikor más harcművészetek ellen tesztelik." Pontosan ez csinálták. Az egyik srác profi harcművész a másik boxoló. Minden országban megküzdöttek az adott sportág művelőivel. Talán legalább egy videót végig kellene nézni minősítés helyett. Nem tudom, hogy ezek a küzdelmek mennyire vannak " megjátszva", de érdekesek. Egyetlen szóval sem állítottam, hogy egy magyarországi edzésen olyan szintű edzések folynának mint az adott sportágak " anyaországaiban". Nem vagyok szakember, ezt hangsúlyoztam. Egyébként a két srácnak van olyan videója is amely a Muay Thai-ról szól.
2020. szept. 8. 21:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!