Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A harcművészet/küzdősport...

A harcművészet/küzdősport kérdésekhez, miért írnak kocsmaszintű válaszokat?

Figyelt kérdés

Miért van az, ha valaki normálisan kérdez a témában széttrollkodják? Pedig lennének érdekes kérdések az önvédelem és harcművészet témában, de tele van hülye válaszokkal, meg felesleges vitákkal ami elrontja az egész kérdést és káros a normális válaszadás, igényes szintű vitatkozás szempontjából. Lehet olyan választ kapna valaki ami egyszer az életét menti meg az illetőnek! Vagy egy komoly sérüléstől megóvja! Egyébként akik trollkodással direkt félrevezetnek másokat erre nem gondolnak? Hogy talán pont emiatt lesz egyszer tragédia a vége?!

Az meg nem válasz, hogy mindig futni kell, van amikor egészen egyszerűen nem lehet! Az se válasz hogy a boksz elég, írom ezt úgy hogy én is nagy rajongója és űzője voltam/vagyok! Nem is igazán értem a moderátorokat miért hagyják ezt...



2020. szept. 29. 13:36
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Az egész oldal egy iskola és egy kocsma keveréke. Vagy elfogadod ezt, vagy keresel olyan oldalt, ahol magasabb a színvonal. Az üzemeltető fő célja a sok kattintás, ezt pedig hozza az oldal.
2020. szept. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Mert amíg a kanapén kell ülni addig mindenki nagy harcművész!
2020. szept. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos a küzdősportolók nagy része nem okos ember, ez igaz a focistákra is, ha nagyon magára venné valaki.
2020. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
80%
Ez semmi, menj át az állatos, főleg a kutya rovatba! Onnan még az állatorvos válaszát is törlik, ha nekik nem tetszik. És micsoda trágárságok mennek ott. A cenzúra meg mellettük áll sajnos.
2020. szept. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Először is válasszuk el a küzdősportokat, meg az önvédelmet.


Az önvédelemről egy egészen varázslatos kép él az emberek fejében, aki ennek mentén kérdez, az ne számítson másra, csak trollkodásra. Ide tartoznak a sztrítfájter kérdések ("Uccára jó amit a brúszli csinált, kiegészítve a Kratos-féle egésztestes ezzéstervel?"), meg az ilyen fejben játszott "Ha én 73 kiló vagyok de gyors és van nálam lézerkard, akkor van esélyem egy gyúrós ellen, aki a kutyáját is hozza?".


Hülye kérdésre hülye válasz.


Egy fokkal se jobb a "Melyik stílus eszi meg regellire a másik stílust?", meg ezek alfajai, "Judósok mit csinálnak a strandon, ahol nincs ruha?" - csajoznak, bzmg, amit te sose fogsz - meg "A brazil jitsusok miért csak a földön májerek, ha le se tudják vinni a földre a küzdelmet?"


Küzdősportokban van értelme kérdéseket feltenni, akár technikáról, akár "érdemes elkezdenem, mit várhatok" vonalon, ezekre mindig van is normális válasz - meg persze a fenti kérdések variációi válaszként... "Jó a birkó, de uccán meghósz, ha ütni kő, legjobb kombó a box, meg a muájtáj, meg bjj földharcra és a wingcsunt felejtsd el mer az csak léghajlítás..." - ezeket át kell lapozni, le kell pontozni, az értelmes válasz ki fog tűnni.

2020. szept. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
37%
Mert fotelharcosokkal teli az oldal, azért. A jók és valóban szakértők lekoptak, maradtak a Jet Li filmeken nevelkedett, magukat ezen filmekből szakértőnek nevezett szájkaratés fotelharcosok. Én is kopok le, nekem is már elegem van a sok topából. Hiába vagyok egyedül hozzáértő, ha aztán 100 ilyen billentyűzethuszár leköpköd a 0 tapasztalatukkal.
2020. szept. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

6.-nak.


És ne felejtsd el a sok - sok "A tájboksz a legjobb, mer én is wótam már 2 ezsésen, és már én vok a Vandam!"

2020. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Na akkor tisztázzuk, itt még csak véletlenül sem arról van szó, hogy valaki oltári hülyeséget kérdez! Hanem korrektmódon van feltéve a kérdés és itt a szándékos félrevezetésről, trollkodásról van szó! "A ninjutsu sz*r, a wing chung is, meg a krav maga, akido sem jó semmire, csak bokszot űzzél csak" Ráadásul az egészet lekezelő, ocsmány stílusban írják! Olyanok akik életükben nem voltak edzni! Talán még csak nem is verekedtek! Nem mintha én valami nagy harcos lennék (valószínűleg nem is leszek már soha), de legalább eljártam már egy-két edzésre. És ezt úgy mondom, hogy én is bokszoltam, de nem azt tartom a legjobbnak utcára... Szerintem a thai boksz jobb utcára. Jobb az alapállása is, nagyobb a technika repertoár, ütőerő ugyan az, és ezt nem csak én mondom, hanem olyan aki gyerekkora óta űzi és már oktatja mind a kettőt. De ettől még nem kezdem el fikázni a boxot mint sokan tennék itt az oldalon!


Másrészt kifelejtik, hogy amikor dicsérnek egy-egy rendszert azt nem veszik figyelembe, hogy milyen a mester-diák viszonya. Lehet hogy jól oktatják, lehet hogy nagyon kemény az egész edzés, de mondjuk hiányzik a bizalmi kapcsolat, az empátia. Akkor megint, bocsánat a kifejezésesért, de b@szhatod az egészet! Ott van a katonai kézitusa. Azt sokan istenítik itt. Van alapja mert tényleg kiváló rendszer (egy japán ju jitsu leginkább az egész rendszer). De az egyik edzővel nem jöttem jól ki. Katonás volt nagyon (lévén katona volt az illető) és engem is úgy tekintett, mintha alatta lévő katona lennék, és volt olyan hogy meg is aláztak edzésen...


Következmény ott hagytam és kerestem másik edzést. Ha a gyakorisokra hallgatok ott kellet volna maradnom, ahol biztos nem fejlődőm úgy pont az ilyenek miatt. Dehogy ne csak ez legyen a ninjutusval is így jártam: nem volt szimpatikus az edző és az edzés módszerei sem voltak rendben úgy ereztem. Viszont tudok edzésekről, ahol több, mint valószínű jól van oktatva. Keresni kell megfelelő helyet. És ezt az egészet ilyen egyszerűen meglehet cáfolni, amiket írnak egy-egy stílusról! Hogy ez mennyire jó a másik meg mennyire rossz!


Másik része ami a harcművészetekről, önvédelmi rendszerekről szól, hogy lehet űzni keresztbe is boxal, birkózással. Kipróbálni többet is. Esetleg utána, előtte űzni őket. Minél többet ismer valaki annál jobb lesz. Annál nagyobb a rálátás az egészre. Annál hamarabb találja meg az ember a hozzáillőt vagy több hozzáillőt. Szóval ezek szerintem, csak ilyen gyakori kérdések mendemondák, hogy csak ez és ez jó, ez meg ez nem...

2020. szept. 29. 18:31
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért nem tűnik már fel amit írsz kérdező, mert pár éve még sokkal, de sokkal durvább volt a helyzet.

Azok amiket írsz azok sokkal jobban előjöttek. Néhány éve még téged kibannoltattak volna az oldalról csak azért, mert olyat lemertél írni, miszerint a boksz nem a legjobb stílus utcára, stb.

Fotelharcosokból meg régen sokkal több volt. Külön könyvet lehetne megjelenteni róluk. Késes "XY" (régiek tudják még kiről van szó) meg legalább egy 8 kötetes könyvsorozatot kitenne a hazugságaiból meg a lebukásáról.

Még mindig bőven jelen van az amiről írsz, hogy lehurrognak egy-egy stílust és csak ezt meg azt tanuld, de szerencsére már közel se annyira. Az ilyeneket el kell engedni, nem foglalkozni vele leírni helyette a kérdezőnek, hogy azt tanulja, amit szeret.

Pont amiatt, amit te is írsz, mert hiába megy el egy tanácsolt stílus edzésére, ha maga az adott stílus se jön be neki meg az edző se.

2020. szept. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, így van.


A "Késes", Aczél, stb. stb. brigád aztán nagyon nagy hozzáértő volt, mikor előadták, hogy taknyosként már edzést tartanak (valójában az egyik, a nagy wudang hős az edzés utolsó 10 percét tarthatta, aztán már úgy lett előadva, hogy őt a mestere kinevezte oktatónak, és edzéseket tart, stb.) a másik meg szó szerint MINDENT csinált (a legendás Késesről van szó, aki kb. 21-22 éves lehetett, de már megjárta Oroszországot, ahol combat sambot, katonai közelharcot (🤣 🤣 🤣) is tanult, valamint birkózóedző is volt, ökölvívott minimum 8 évet, muay thai-ozott is minimum 9 évet, plussz ugye a kuriózumnak számító késharc stílusokból is minimum instruktori szinten van), a valóságban azonban a tóban állva akart edzeni, kitépkedte a kerti növényekrt, ezért az anyukája elnáspángolta úgy, mint szódás a lovát...a nagy sambo mestert🤣🤣🤣

Egyébként valószínűleg unatkozó tinik voltak, olvasgattak a neten, Youtube videókat néztek és már harcosok lettek ettől.


Azt sosem szabad elfelejteni, aki ennyire futtatja magát, hogy ő ekkora meg akkora hozzáértő, szakértő, mindent IS csinált, közben stílusokat degradál le, hasonlítgat össze, a magyarországi oktatási színvonal alapján von le messzemenő elméleti következtetéseket (🤣) , közben pedig lenézett 2-szer ökölvívó edzésre, egyetlen egyesületnél sem jegyzik a nagy szakértelmét, konkrétan azt se tudják, kicsoda-micsoda... Attól aztán tényleg haszbos választ lehet várni.

Én itt 2 "híresebb" hozzászólót tartok tényleg hitelesnek, az egyikük Aikiboxer, a másik Magyar Honvéd. Az ő válaszaikra lehetett adni, illetve volt sok anonim is, akik normálisan leírták a dolgokat, alpáriság, kivagyiság, "húénmindentcsináltamdesehol semismernekel", gőg nélkül. Ha valamelyik stílusról meg akarsz győződni, menj le edzésre, nyilván célszerű érdeklődni, utánakérdezni, ezzel nincs baj, egy értelmesebb hozzászólótól kaphatsz is némi irányvonalat, de az, mikor valaki konkrétan az életét felteszi arra, hogy nyomdafestéket nem tűrő módon stílusokat pocskondiáz, degradál, (és elmondása szerint neki abban is van már tapasztalata, közben a pocskondiázott stílus alapvető jegyeit, metodikáját, technikai tárházát hírből sem ismeri) alpári módon kötekszik, azt szerintem nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni.

Köszönöm, hogy elolvastad, jó edzést, eredményes sportolást kívánok:)))

2020. szept. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!