Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A harcművészet/küzdősport...

A harcművészet/küzdősport kérdésekhez, miért írnak kocsmaszintű válaszokat?

Figyelt kérdés

Miért van az, ha valaki normálisan kérdez a témában széttrollkodják? Pedig lennének érdekes kérdések az önvédelem és harcművészet témában, de tele van hülye válaszokkal, meg felesleges vitákkal ami elrontja az egész kérdést és káros a normális válaszadás, igényes szintű vitatkozás szempontjából. Lehet olyan választ kapna valaki ami egyszer az életét menti meg az illetőnek! Vagy egy komoly sérüléstől megóvja! Egyébként akik trollkodással direkt félrevezetnek másokat erre nem gondolnak? Hogy talán pont emiatt lesz egyszer tragédia a vége?!

Az meg nem válasz, hogy mindig futni kell, van amikor egészen egyszerűen nem lehet! Az se válasz hogy a boksz elég, írom ezt úgy hogy én is nagy rajongója és űzője voltam/vagyok! Nem is igazán értem a moderátorokat miért hagyják ezt...



2020. szept. 29. 13:36
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

10:

21 évesen még Szovjetuniót járta meg, nem Oroszországot. Pont ezzel bukott le, hogy akkor kb. pelenkásként kellett volna kint edzenie, stb.

Aczélnak meg legalább volt leigazolható múltja, hogy tényleg tanult, nem csak kamuzott, mint Késes. Meg ő róla legalább egy esetről tudok amikor lement egy másik stílus edzésére, hogy megmutassa magát (igaz annak nem lett jó vége).

2020. szept. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, brazil jiu jitsu edzésen kopogtatták le.

Wlacsil Zoltánhoz járt le a Wudang Shan egyesületbe, wudangozni meg non lethal fegyveres önvédelmet tanulni.

Ezzel nem is lett volna baj, de előadta magát, hogy ő mekkora gyilkos, a wudang edzéseken színtiszta torokmetsző technikákat oktatnak nekik, gyilkolni tanulnak, mindenkitől keményebbnek, jobbnak nevezte magát, a taijit a létező legerősebb harcrendszernek nevezte, ő bárkinek kitépné a karjait stb.

Valamint, volt egy kérdés, ami alatt leírta hogy valahova ment a testvérével, belekötöttek az utcán, állon vágták. Ő természetesen mindezt rezzenéstelen arccal tűrte, majd leírta hogy érezze magát szerencsésnek az illető amiért nem szakította ki a torkát. 🤣🤣🤣

Hozzáfűzte, hogy ha nincsenek a közelben rendőrök (!!!), akkor "lazít az önfegyelmén, és a Satsujin-kent" vagy mi a túrót követi... Én utánaolvastam ennek a fogalomnak hogy mi is ez, és ez egy japán rajzfilmben megtalálható kifejezés🤣🤣🤣

Voltak még érdekes arcok egyébként, de szerintem a nagyotmondás terén Ők 2-en, a Késessel vitték a prímet.

2020. szept. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Satsujin-ken😁

2020. szept. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:

Az nem az a mirormoris volt akiről beszéltek? Az a magas szemüveges srác? Régen volt itt felhasználóim, emlékszem ebből valamire, hogy sok furcsa üzenetet írt...


Nem ő volt itt a videóban? https://www.youtube.com/watch?v=wXnmmnYYPkM

2020. szept. 30. 12:42
 15/31 anonim ***** válasza:
100%

De igen, Ő az:)))

Minimorris, TáplálkozásHarcműves, Szooondi néven is futott.

2020. szept. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

:D

Igen. Azt hiszem volt vele egy vitám még 15-ben, hogy a krav maga az miért nem olyan rossz mint gondolja, meg hogy van rajta kesztyűs edzés... Mondta, hogy a bokszhoz képest akkor sincs sehol! Meg az egész sz*r! :D Mondom jól van, oké... Vagy valami ilyesmi volt. :D


Bár elnézve az accountnak a borítóképét sokat férfiasodott azóta, mintha ő lenne a képen... Lehet pár fokkal már normálisabb lett. Mi meg itt gyalázzuk szegényt a fiatal kori baromságai miatt. :D

2020. szept. 30. 12:54
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az bizony Aczél. Sok felhasználónéven tolta már, de a stílusa sokáig ugyanaz maradt. Azóta nem tudom jár-e még fel az oldalra.

Aczél legnagyobb hülyesége, amin én kiégtem az volt mikor megmagyarázta, hogy ő egy zsúfolt szórakozóhelyen Hugo Boss farmerben fejbe rúgott egy illetőt, akivel összeszólalkozott. Ő emelte ki direkt a Hugo Bosst.

Legnagyobb baja neki az volt, hogy Késes totál hülyére vette. Minden hülyeséget bemesélt neki, mikor lebukott Késes a fórumjukon is bemesélte, hogy csak irigységből találtunk ki ilyen pletykákat róla, így akarjuk lejáratni, Aczél meg el is hitte. Nem hiába volt az, hogy ugyanazokat a stílusokat szidta agyba-főbe, mint amiket Késes.

BJJ-t is először Késes kezdte el szidni, utána csatlakozott hozzá Aczél és adta elő, hogy ő simán eltöri pillanatok alatt bármelyik BJJs torkát. Utána meg aki jártas az itteni dolgokban tudja jól, hogy mi lett a vége.

Azt nem tudom, hogy végül mi lett Aczél sorsa a klubnál, mivel páran összegyűjtötték itt Aczél viselkedését, majd elküldték a mesterének, hogy miként viselkedik itt a tanítványa.

2020. szept. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

100%, hogy megkomolyodott azóta. Szerintem ne bántsuk így utólag szegényt a fiatalkori hülyeségei miatt! :D

Itt a videóban is látszik rajta, hogy sokkal érettebb lett (mintha a szakállas ő lenne):

https://www.youtube.com/watch?v=J2hckmr8b8s

Meg a csatornának a boritóképén is látszik, hogy már normálisabb lett.


Lehet (inkább biztos) szégyelli is magát, ha így visszanézné azokat amiket írt vagy elolvassa ezeket. Aki ennyi ideig csinál harcművészetet az biztos komoly pozitív lelkiváltozáson megy majd át idővel.


Van egyébként egy ilyen pszichológiai dolog (érdemes tudni róla):


[link]


[link]


Ennek sajnos mindenki ki van téve, ez lehetet a magyarázat, hogy miért írt olyanokat amilyeneket, az elején, és valószínűleg az okai is hogy már nem csinálja. Grafikonnal ábrázolva, az önbizalom és a tapasztalat függvényében.

[link]

2020. szept. 30. 20:20
 19/31 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Itt a GYK-n szokás leszólni a stílusokat. Tényleg csak az lehet hasznos válasz, nem lepontozót, amit itt elképzelnek. Sajnos egyesek csak trollkodni és jókat röhögni jönnek fel ahelyet hogy normális választ adna. Sőt, sokan a kérdésüket is csak ezért írják ki. Nos, minden stilus megtaníthat valamilyen módon küzdeni. Például én irhatók neked privátban olyan karate edzőt akivel ha küzdenél egy edzőtermi küzdést akkor nem szólnád le többet a karatét sem. NEM A STILUS A LÉNYEG. A legfontosabb hogy lehetőleg kerüld azokat a helyeket ahól baj történhet. Ha megtörténik a baj akkor vagy elmenekülsz, vagy betojsz, vagy ha bátrabb harciasabb vagy akkor védekezel ahogy tudsz. ENNYI.
2020. okt. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Thunderfairy:

Jó, ez itt a Gyakori Kérdések. Sok stílust alapból azért szólnak le sokan itt az oldalon, mert jártak 1-2 hónapot, aztán azt hitték már ők a következő Bruce Lee, majd az általánosban ugyanúgy szétverték őket, ezért fikázzák.

Hasonló példa, itt olvastam még pár hónapja:

Srác panaszkodott, hogy semmit se ér a Karate, mert lement egy boksz edzésre és egy 12 éves, aki csak 3 hónapja bokszolt szétverte.

Beszélgettek vele, aztán kiderült a teljes sztori: a srácot boksz szabályrendszerben verte szét egy 12 éves, úgy, hogy csak boksz technikákat használt, de akkor is a Karate a fos, mert azzal nem tudta megvédeni magát. Mindezt mellé úgy, hogy a srác 17 éves volt, így senki se értette alapból a 12 éves miként tudta volna megverni.

Persze a srác volt megsértődve mikor mondták 17 évesként alapból neki kellett volna győzedelmeskednie, mert olyan erő és méret különbségnek kellene lenni közöttük.

Pont az ilyenek miatt van az, hogy nagyon sokszor nem adok az itteni írásokra, mert a végére mindig kiderül, hogy közel se úgy van, mint ahogy elsőre el van mesélve.

2020. okt. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!