Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért mentem ilyen hamar tönkre?

Miért mentem ilyen hamar tönkre?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok, 24 éves koromban kezdtem el az ökölvívást, szóval elég későn. Nagyon jó mozgási érzékkel, reflexszel vagyok megáldva (régen egyébként doboltam) az edző szerint, ha fiatalon kezdtem volna, akár vihettem is volna valamire a sporton belül. Na de nem is ez a lényeg, hanem mindez ellenére elkezdett recsegni-ropogni a térdem, a vállam, néha a csuklóm is. Évek alatt fokozatosan kezdtem észrevenni, hogy recsegnek, pattognak, néha a fájdalom belenyilal. Az edző azt tanácsolta, hogy komolyabban már ne akarjak foglalkozni az ökölvívással, maradjon meg hobbinak, testet megmozgató tréningek. Úgy mondta, hogy van tehetségem, azonban a kemény edzések miatt a testem hamar felhasználja az építőanyagokat, ezért kezdtem el kopni. Ezeket az anyagokat hiába pótolom, nemigazám van olyan, hogy például a vállrecsegés elmúlik, ha pedig erőltetem, csak rosszabb lesz. Nem abban a korban vagyok már, hogy úgy viseljem a terhelést, mint egy 20 éves, hiába vagyok még csak 31. Szóval engem ez lesújtott eléggé, márcsak azért is, mert másnak ilyen korban még semmi baja.

2023. szept. 22. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Itt valószínűleg nagyon súlyos edzői hibák, és nagyon súlyos mobilitásbeli, regenerációbeli hiányosságok sorozatának következményeiről beszélünk. A leírtak alapján az edződ teljesen inkompetens, és szakmailag értékelhetetlen. 31 éves vagy, és komoly reumatológiai problémáid vannak, mindössze 6-7 év sportolás után? Ez sehogyan nem normális, ez mindenhogy problematikus. Mindenképp menj el egy gyógytornászhoz vagy egy sportorvoshoz, ugyanis ezen diszfunkciók legnagyobb része minden bizonnyal még menthető, javítható, vagy akár teljesen el is tüntethető.
2023. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Szedtél valaha is bármilyen ízületvédő ézrendkiegészítőt, vagy csak vártad a csodát, hogy majd a zsíroskenyértől elmúlik?
2023. szept. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szedtél valaha is bármilyen ízületvédő ézrendkiegészítőt"

Pont semmi bizonyíték nincs rá, hogy ortopédiai és mozgásszervi kórképekre bármilyen érdemi hatással lenne akármi, amit lenyelsz vagy megeszel. Itt a gyógytorna tudna segíteni.

2023. szept. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mégis mit szedjek? Melyik csodaszer az, amelyik újraépíti például az elkopott porcot?
2023. szept. 22. 15:17
 5/15 anonim ***** válasza:

egyik se

az 1esnek és a 3asnak van igaza

2023. szept. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

"Pont semmi bizonyíték nincs rá, hogy ortopédiai és mozgásszervi kórképekre bármilyen érdemi hatással lenne akármi, amit lenyelsz vagy megeszel."


ennél nagyobb idiótaságot nem is álíthatnál...

a tested abból az anyagból van, amit megeszel. hasznos a gyógytorna, de ha nem viszed be a megfelelő anyagokat amiből tud építkezni a szervezeted, akkor veszett fejsze nyele...

2023. szept. 22. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
44%
Tudsz linkelni vagy PubMed ID-val lehivatkozni olyan tanulmányt vagy kutatási anyagot, ami kimutatta bármely étrendkiegészítő érdemi fiziológiai hatását mozgásszervi kórképekre, különösen már meglévő problémákra?
2023. szept. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

a másik pedig az, hogy ha egy edző azt mondja, hogy kopsz, az nem azt jelenti, hogy kopsz, pusztán annyit, hogy az edződ mindenféle rálátás nélkül diagnosztizál... ez kb egyenértékű a google vagy a gyakorikérdéses diagnózisokkal...

a recsegést millió dolog okozhatja, laza ízületek, feszült izmok, nem megfelelő mobilitás, és igen, porckopás is...


de a te korodban még nem jellemző a porckopás, általában az ízületek ropogása nem jelent súlyos problémát, egyszerűen az ízületi folyadék nyomásának változása. Az ízületeket ízületi folyadék védi, amely lehetővé teszi a csontok közti szabad mozgást. ha az ízületek eltávolodnak egymástól, a laza, izmaid miatt, vagy épp fordítva, helytelenül mozog, mert az egyik izom erősebb mint a másik, vagy feszesebb, az egyik ki van nyúlva, a másikat meg szinte sosem használod... ez is okoz ropogást, kattogást.

Első körben menj el orvoshoz és ő diagnosztizálja, hogy van e porckopásod, ha nincs, akkor meg kezdj el nyújtani is az edzés mellé, esetleg jógázni... mindig melegíts be, és minden edzés után nyújts le...

de semmilyen edzőnek ne higgy, aki kézrátétellel diagnosztizálja a porckopásodat.

2023. szept. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
7es, szerinted ha pl magnézium kell a szervezetednek, azt honnan fogja szerezni? oda teleportál? légyszíves ne legyél már hülye... megeszed a magnéziumot, úgy kerül beléd... ha neked ehhez orvosi tanulmány kell, akkor retardált vagy.
2023. szept. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
45%
Szerinted mondta bárki, hogy nem így van, professzor? Én az "izületvédő étrendkiegészítő" típusú laikus ökörségedre mondta, hogy Femina.hu szinten vagy szakmailag, úgyhogy sport, táplálkozás, reumatológia terén nem érdemes tanácsot adnod
2023. szept. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!