Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Miért mentem ilyen hamar tönkre?

Miért mentem ilyen hamar tönkre?

Figyelt kérdés
31 éves vagyok, 24 éves koromban kezdtem el az ökölvívást, szóval elég későn. Nagyon jó mozgási érzékkel, reflexszel vagyok megáldva (régen egyébként doboltam) az edző szerint, ha fiatalon kezdtem volna, akár vihettem is volna valamire a sporton belül. Na de nem is ez a lényeg, hanem mindez ellenére elkezdett recsegni-ropogni a térdem, a vállam, néha a csuklóm is. Évek alatt fokozatosan kezdtem észrevenni, hogy recsegnek, pattognak, néha a fájdalom belenyilal. Az edző azt tanácsolta, hogy komolyabban már ne akarjak foglalkozni az ökölvívással, maradjon meg hobbinak, testet megmozgató tréningek. Úgy mondta, hogy van tehetségem, azonban a kemény edzések miatt a testem hamar felhasználja az építőanyagokat, ezért kezdtem el kopni. Ezeket az anyagokat hiába pótolom, nemigazám van olyan, hogy például a vállrecsegés elmúlik, ha pedig erőltetem, csak rosszabb lesz. Nem abban a korban vagyok már, hogy úgy viseljem a terhelést, mint egy 20 éves, hiába vagyok még csak 31. Szóval engem ez lesújtott eléggé, márcsak azért is, mert másnak ilyen korban még semmi baja.

2023. szept. 22. 13:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

pl, ha a mell izmod sokkal fejlettebb, mint a hátizmod, az előre húzza a válladat, emiatt a rossz tartás miatt pedig borítékolható, hogy fájni fog a vállad, és ha olyan típus vagy, akkor ropogni is fog...

pl szobafestők zöme ebben szenved egy életen át, és hangoztatják, hogy a munkától tönkrement a válluk... pedig a válluknak semmi baja, egyszerűen nem használják a hátizmot, a mellizmuk meg erősebb, rossz a tartásuk... sokuk 40 éves korukra váll fölé nem is tudják felemelni a karukat... úgy, hogy közben semmi baja... és igen, itt jöhetne képbe a gyógytorna.

2023. szept. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

az ízületvédő készítményekben olyan anyagok vannak, amik az ízületeknek kellenek. nem femina szintű ökörség, hobbi testépítő vagyok, edző, és 30 éve a szakmában vagyok. és nem diagnosztizálok senkit neten keresztül vagy kézrátétellel.

egy jó ízületvédőben van :

Glükozamin szulfát: az ízületek kenőanyaga

Kondroitin-szulfát, ez pont a kopást segíti akadájozni

Kalcium, fontos a csontok és ízületek egészségéhez

Magnézium az izmoknak és az idegrendszernek

MSM egy természetes kénforrás csökkenti az ízületi gyulladásokat

C-vitamin had ne részletezzem


ezeket átlagjóska, pláne egy fogyatékos edzővel a napi zsíroskenyérből fixen nem viszi be kellő mennyiségben, és kemény edzés mellett tök természekes, ha elkezd recsegni ropogni mindene.

2023. szept. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is érzem 32évesen, főleg a térdem. Bár én még 20évesen kezdtem kick-boxal, de utána jött az ökölvívás is és elmondhatom, hogy a kick-box sokkal durvább(bár nem meglepő :)). Annyit tudok, hogy koromhoz képest kopotabb a térdem. Egyébként ami jótékony hatással bír, ha elég sok vizet iszol és kúra szerűen szedsz valami jófajta ízület védőt, legalább 2évig, 3hónap szedés 3hónap szünet. Valamint a virágporban is sok hasznos tápanyag van.
2023. szept. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
átlagjóska....az ilyen degradálásokat felejtsük már el!
2023. szept. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kérdező szerintem az életmódodban kell keresni az okokat. Mennyire vagy hajlékony, megfelelően melegítesz-e. Nem iszol-e túl sok alkoholt, kávét, cukrot, ami az anyagcseréd zavarhatja. A csökkent ásványianyag és vitamint lehet pótolni, víz, kollagén, növényi táplálék. Ezek mind az izületek egészségét szolgálják.
2023. szept. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!