Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing tsun jó önvédelemre?

Wing tsun jó önvédelemre?

Figyelt kérdés
Ez a Máday nagyon meggyőzőnek tűnik. Mások azt mondták, hogy boxoljak, deaz túl nehéz ott edzeni kéne rendesen. Én a titkos technikákra vágyom. Kábé hány év mire sihing lehetek, meg mennyi pénz?

2023. okt. 15. 14:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Kitartás nélkül semmire nem viszed
2023. okt. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%

Ha igazán komolyan veszed, jó önvédelemre. A technikái nem titkosak ugyan, és csak jó fizikummal párosítva igazán hatékony.

Viszont a pénztárcát ki kell nyitni rendesen, pláne ha a mesterfokozatokat célzod meg. Hagyományos kínai harcművészeti forma, és annak idején az is a hagyomány része volt, hogy a tudást nem adták olcsón. Hát ez a szemlélet meg lett honosítva a magyar egyesületnél is.

2023. okt. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Pont neked való. De azért ha utcán belédkötnek nehogy azt hidd hogy bármitis tudni fogsz tenni egy harc során. Sajnálom, de a valós tudásértz meg kell izzadni keményen. Vagy csinálhatod lazán is és csak a pénzed pazarlod el vele. Te döntesz. Lazza és könnyű de semmi haszna csak a pénz lopják ki a zsebedből. VAGY. Kemény fárasztó edzéseken izzadni, de ha jön a balhés erőszakos rabló akkor hasznát is venni és megmenekülni. TE DÖNTESZ.
2023. okt. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
65%

"Mások azt mondták, hogy boxoljak, deaz túl nehéz ott edzeni kéne rendesen. Én a titkos technikákra vágyom"


Akkor keresdmeg Songokut,hátha megtanitja kamehame halál sugár technikát.


De mire készségszinten használni tudod majd az is 3-4év.

2023. okt. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
32%

Pont erre találták ki. Önvédelemre használták mindig is, pl. támadásra nem is annyira jó.


A box ilyen szempontból jóval korlátozottabb, az versenysport.


Mivel wing tsun hatékony ezért nem kíván akkora állóképességet, mint a versenysportok, de rendszeres gyakorlásra mindig is szükség van, egy hónap után azért nem te leszel az utca királya, és azért 1-2 óra mozgás igényel egy kis kitartást. Ha az önvédelem a cél, akkor nem kellenek neked rangok és vizsgák, heti 1-2 edzéssel azt elérheted, hogy mozogsz is egy keveset és alap önvédelmi feladatokat el tudsz látni. Ha mester akarsz lenni, akkor pénz és sok kitartás kell hozzá, de akkor mások a céljaid.

2023. okt. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%

Máday éppen az olyan buta srácokból él nagylábon, mint te vagy.

Inkább menj boxolni.

(Egy boxoló srác)

2023. okt. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
67%
Csak a birkózás meg a boksz a jó, semmi más. Minden más sz*r.
nov. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
60%

7: kickbox, thaibox is jó.

Meg ha van karatealap az se rossz, de az ilyen kapueira meg társai szerintem önmagában ha nem sajátítod el teljesen, nincs értelme

nov. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
68%
A wing tsunnal a wc n húzod le a penzed...
nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Barbell Deadlift ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy komoly-e a kérdés, de megpróbálok válaszolni.


Én vagy 15 éve jártam valamilyen Vingcsingcsun kung fu-ra. Alapvetően nem haszontalan dolog, baromi letisztult, egyszerű önvédelmi technikák vannak, amik abszolút működhetnek (sőt, valós szituációban többre is mész egy tökön rúgással, mint a látványos magas rúgásokkal, és BJJ-s fejen pörgésekkel).

De, csak akkor fog működni a gyakorlatban, ha mellette van valamilyen küzdősport tudásod (box, kick box, stb.). Anélkül kicsit fogatlan oroszlán leszel, mert tök jó, hogy egy adott támadásra tudsz egy önvédelmi technikát (ami vagy sikerül, vagy nem, és vagy működni fog, vagy nem), de utána hogyan tovább, ha még boxzsákot sem ütöttél meg soha az életedben?


Szóval ha mindenképp ilyesmire akarsz járni, minimum heti 1, de inkább 2 box edzés menjen mellé, úgy azért hasznosabb lesz a dolog.

nov. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!