Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Wing tsun jó önvédelemre?

Wing tsun jó önvédelemre?

Figyelt kérdés
Ez a Máday nagyon meggyőzőnek tűnik. Mások azt mondták, hogy boxoljak, deaz túl nehéz ott edzeni kéne rendesen. Én a titkos technikákra vágyom. Kábé hány év mire sihing lehetek, meg mennyi pénz?

2023. okt. 15. 14:24
1 2 3
 11/23 sa Dale Cooper ***** válasza:
100%

Jópofa vagy! :-)

Mint a király az ókorban, akinek megtetszett a matematika nagyszerűsége, mert megsejtette a benne rejlő lehetőséget, de rögtön meg is állította a bölcset, hogy ácsi, én király vagyok, nekem az dukál, hogy rögtön megkapok bármit, amire vágyom. Ne a bonyolult magyarázatokat, tanítást told, hanem rögtön legyek birtokosa ennek a tudásnak.

A bölcs erre azt a választ adta az uralkodónak, hogy felség, a matematikához nem vezet királyi út!

Van egy rossz hírem! Bármilyen mozgásformát, iskolát, stílust választasz, az eredményeihez nem vezet királyi út. Olcsó is legyen, gyorsan elsajátítható, de megizzadni se kelljen benne/érte olyan nagyon. Ez nem fog menni! Bele kell adj anyait, apait!

Ráadásul a Wing Tsun "titkos" technikáihoz magas szintű megértés szükséges, bölcs, intelligens, alázatos hozzáállás. Durr bele csináljuk most azonnal ide de hirtelen megközelítéssel nem fogsz eljutni a megértés azon szintjére, ahol a magas szintű technikák érvényesülnek.


Ezért is vannak rengetegen, akik még ha meg is akarték tanulni, nem értettek meg belőle sok mindent, és később csalódással fordultak el a stílustól, fröcsögve szidják a "tipi-tapi mókus és pillangó-box"-ot, azt állítván, hogy semmire sem való, miközben önmagukban nem fedezték fel a hiányosságot, ami lehetővé tette volna a megfelelő alkalmazást.


Ahhoz, hogy hatékony lehess benne, sokkal több gyakorlás kell, mint egy átlagos küzdősportban, mert azokhoz képes nagyon sok mindenben, koncepcionálisan más elveket vall a stílus, és a veszélyes helyzetben a működőképességhez nagyon precíz végrehajtás kell, amit tisztességesen be kell gyakorolni. Ez márpedig tingli-tangli hozzáállással nem lehetséges.

2023. nov. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 sa Dale Cooper ***** válasza:
2023. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 sa Dale Cooper ***** válasza:
Tavasszal ismét sok helyen tartanak nyílt bemutatókat, ahol bepillantást nyerhetünk eme harcművészetbe.
ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Ha jól értem akkor a wing-tsun hoz kell még más is hogy hatekony legyen? Megérős a tanárnak!

De nekem/neked nem annyira. Én olyanra vagyok ahol egymagában hasznosíthatom a tudásom es nem kell hozzá filozofia fakultánsra járnom.

ápr. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
53%

14#

Jól ertetted sajnos wingfossal nemtudod magad megvedeni

ápr. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Akkor a kérdezőnek.

Nem jó önvédelemre.

A box jö a kick box mégjobb plane k1 rendszerben.

ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 sa Dale Cooper ***** válasza:

#14 Nem jól értette, pontosan, hogy meg tudja magát védeni.

Ellenben nem lehetséges néhány lecke után, hogy Bruce Lee-ként több, nagyobb támadót belecsavarj a betonba.

Az önvédelem nem ezt jelenti. Intelligencia nélkül, megértés nélkül egy sima bunyós is csak a csihi-puhi, durr bele arcoskodásig viszi. Akármelyik küzdősportot vesszük is alapul, intelligencia nélkül egyik sem lesz kielégítő.

Azonban a Wing Tsun esetében, hogy valóban kijöjjön a nagyszerűsége, kimondottan fontos a megértés. Ez egy precízen szerkesztett, szerteágazó rendszer. Nem lehet megúszni, ha használni akarod. Ahogy repülőgépvezető sem lehetsz, ha nem érted az aerodinamikát, fogalmad nincs a fizikáról.

Ott sincs több lehetőséged, ha hibásan csinálsz valamit, nagyon gyorsan kiszelektál.

Az utcai bunyó is ilyen. Nem a kiprovokáltra gondolok, hanem amikor kisebbként, gyengébbként prédának tekintenek.

Ennek a kezelésére való az önvédelem! Meglepni a fölényeskedőt, blokkolni néhány (tized)másodpercre, és futás.

ápr. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Barbell Deadlift ***** válasza:

14


"Ha jól értem akkor a wing-tsun hoz kell még más is hogy hatekony legyen? Megérős a tanárnak!"


Melyik az a harcművészet, vagy kűzdősport, ami önmagában minden szituációban megoldást nyújt?

Ha boxoló vagy, akkor nagyon jól ütsz, nagyon jól érzed a távot, hatékonyan védekezel ütés ellen, de mit csinálsz, ha hátulról nyakon fognak?

Ha Wing Chunozol (most tök mindegy, hogy hogy írjuk), akkor tanulsz védekezést egy ilyen esetre, de csak Wing Chun gyakorlással nem lesznek olyan skilljeid, mint egy boxolónak.

Vagy ha valaki földre visz, ott baromi hasznos, ha van brazil jiu jitsu tapasztalatod, de ha csak a BJJ-re alapozod az önvédelmet, lehet bajba kerülsz, ha valaki combon rúg, és elszakad az egyik izmod emiatt.

Szerintem ha nem az a célod, hogy minél jobb versenyző legyél, hanem az, hogy minél nagyobb eséllyel tudd megvédeni pl. a családodat, akkor nem árt, ha van jártasságod legalább két különböző harcrendszerben.

Most ilyen kés, meg fegyver elleni védekezésről nem beszéljünk, mert ha ilyen dolgok elő kerülnek egy civil ember esetén, ott az ima segít, nem a box.

ápr. 19. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Barbell Deadlift ***** válasza:
Még egy dolog: mindegy, hogy milyen harcművészetről van szó, több év, mire használható tudásra szert teszel.
ápr. 19. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

14 vagyok.

Nyilván minden harcművèszethet küzdősporthoz kell inteligencia,hogy átlásd mit csinálsz és az hová vezet,mert ha teljesen tufa vagy az hamar kiderül. De arra nem vagyok hogy az edzés felében lotuszülésben elmelkedjek az ütésekről és Budha tanitasairól.


Első sorba arra van szükségem,hogy hasba tudjam rugni a tamadót aztan nyúlcipő. Ehez nem kell a Háború művészetét tanulmányoznom.


Ha majd oda jutok,hogy bárkivel szemben felvegyem kesztyüt akkor viszot már túl leszek azon a szinten,hogy valóban felvegyem. Letudom rendezni szavakkal vagy 1ütéssel.

Vagy ő engem háturol vascsővel,késsel.


De perpillnat nem vagyok ott a kérdező sincs. Neki és bárkinek kell 1 tecnikai fogás ami lehetőséget ad a futásra.

ápr. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!