Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Ving tsun tényleg gyilkos...

A Ving tsun tényleg gyilkos harcművészet? Máday tényleg megalázná Ngannou-t?

Figyelt kérdés

nov. 1. 17:24
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
52%
Tényleg nem.
nov. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 sa Dale Cooper ***** válasza:
81%

Ez a kérdés olyan, mint a matematikában a nullával való osztás. Valós számok halmazán nincs értelme.

Nem alázná meg, mert sokkal inkább lennének barátok, akár egymást tisztelő idegenek, mint ellenségek.

Azt tudom, ha megtámadja valaki komoly szándékot mutatva, akkor jobban járna a gyorsvonattal, már hogy eléfekszik. És ezen semmit sem változtat, hogy mi a neve a támadónak, vagy hogy eddig mit mutatott egy adott szabályrendszer keretei között.


Nagyon fontos, ezt csak olyan akarja cáfolni, aki már állt vele párban. A többi irreleváns...

nov. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 sa Dale Cooper ***** válasza:
75%
Ja, és még egy fontos, bármelyik ág kényes a saját stílusára, így annak azonosítására is. A Kung Fuban több ág van, mint ahány nap az évben, ráadásul az eredeti (pont nem tökéletes) angol fonetikus átírásában a Wing Chun is több iskolára, szervezetre tagolódott az alapítók/továbbvivők függvényében. A Máday Norbert féle az prof. Leung Ting iskolája, azt pedig Wing Tsun-nak írják.
nov. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Nem érdekel, hogy melyik ágat hogy írják. Van ving tsun is. Lehet, hogy azt a rigler norbert csinálja? Azért tettem fel a kérdést, hogy a stílusról írogassatok!
nov. 2. 14:33
 5/46 sa Dale Cooper ***** válasza:
60%

#4 Szerintem te mazochista hajlamú lehetsz, most is "sikerült" pontosan megfogalmazni a kérdésedet, kérésedet. :-)

Hiába van ott a válsz, hogy nincs válasz, ragaszkodsz az igen, lealázná vagy nem, szétütnék a fejét fekete-fehér verziójához. :-)


Szerintem, de csak szerintem egyébként az érdemi kommunikáció elengedhetetlen része, hogy a fogalmak, meghatározások alatt ugyanazt értsük, ennek elengedhetetlen részét képezi, hogy nevén nevezzük a dolgokat.


Persze ismét én vagyok a balfék, hogy cseresznyét várok a fügefától. :-)

nov. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 Thunderfairy ***** válasza:
100%

KÉRDEZŐ.


Nézd meg youtube-n hogy elveri egy küzdősportoló bármelyiket. Föleg a Wing Tsun-t verik el könnyen. Eredeti kinaiakat. Ha használható tudást szeretnél akkor nem a Máday féle kung fu a te rendszered.

nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
70%
Pont madaynak ..pont eselye...dehogy lenne..életében egyetlen kihivast nem fogadott el...
nov. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 sa Dale Cooper ***** válasza:

#6 Esetleg lehetne csak egy ici-pici linkecske ilyen videóról?

Ahol Máday tanítványt vernek. Csak egyet!

Sajnos már Kínában is nagyon felhígult a tudás, és nagyon sok online biznisz is van belőle.


Nem értem ezt a médiavakságot! Nyilvánvaló, hogy könyvből, videóról nem lehet megtanulni olyan művészetet, ahol egy tanítványnak elengedhetetlenül szüksége van az élő, 1 az 1-ben való gyakorlásra. Kimondhatatlanul sok fotelhuszár-YouTube vitéz van, aki saját magát fényezi, rosszabb esetben pénzért kínálja a tanítását online.

Mitől lenne releváns, ha az ilyen vitézek beleszaladnak egy érdemi tudással rendelkezőbe, és kamera előtt verik őket rommá?

nov. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 Thunderfairy ***** válasza:

Kedves 8-as.


Itt a kért linkek közűl egy. Keresek még?


https://www.youtube.com/watch?v=ByosVZMetA4&t=121s

nov. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 sa Dale Cooper ***** válasza:

Kedves #9-es. Ő nem Máday tanítvány. Az mennyiben érdemleges információ, ha kinevezem magam a jogtudományok doktorának, majd csúnyán bukom a jogi ügyeimet? Rám nézve röhejes, de semmit nem mond el a jogtudományról.


Épp most láttam a WT egyesület Facebook oldalán, hogy ismét érkezett hozzá a Távol-Keletről egy tanítvány.


Rengeteg olyan videót láttam már egyébként, ahol magukat WT-osnak mondó emberek szerepelnek bemutatás, oktatás, harc okból kifolyólag, de pár pillanat, néhány másodperc alatt eldönthető még nekem, rutinosnak igazán nem mondható harcművésznek is, hogy a látható tudás messze elmarad az érdemi WT harcművészettől.

Ezt azért tudom megtenni, mert nem csak videókból van ismeretem a stílusról. Pontosabban semmit sem videókból tanultam róla.

nov. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!