Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Ving tsun tényleg gyilkos...

A Ving tsun tényleg gyilkos harcművészet? Máday tényleg megalázná Ngannou-t?

Figyelt kérdés

2023. nov. 1. 17:24
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
Mindig kétesélyes. Nyilván földharc és fegyverek függvénye a végkimenetel a legtöbbször, és ezen a tetszőleges harcművészeti tudás sose hajlít annyit, hogy drámai alkati különbség esetén ne érje meg a kisebbnek egész egyszerűen elsprintelni onnan. Aki ezt komoly fokozatokat magáénak tudó mesterként nem látja, annak lehet nem ártana kerülnie is a nagy állatokat, vagy legalábbis soha szóba nem hozni a ki a kemény témát és ügyesen a béke mellett érvelni, ha más hozza szóba. Talán nem véletlen, hogy az önmagukat valóban élő fegyverré képzők a legnyugodtabbak e tekintetben. Olyan adottságokkal egyébként is elég rövid az út a börtönig egy egyszerű kis múló haragtól is, meg persze nekik nincs okuk támadóra ijedezni magukat egyébként se.
ápr. 23. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 sa Dale Cooper ***** válasza:

#29 Számodra, ill. esetedben? Semmi, valóban. :-)

Miért? Ngannou is ott volt, és kellett volna?

ápr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 sa Dale Cooper ***** válasza:

#30 Amúgy egy beteg, idős emberről beszélsz. Bár még most sem volna olyan egyszerű dolgod. Most elképzeltem, ahogy több száz kung fu mester előtt odamész emberkedni a Nagymesterükkel. :-D


Néhány éve, amikor Magyarországon járt, kapott maga mellé egy kvázi testőrt, hogy a népszerűségéből (vagy akár a hozzád hasonlatos ellenérzésből) fakadó közeledéseknek elejét vegye, már a puszta jelenlétével is.

Természetesen bent volt a szemináriumi foglalkozásokon is, ahol nyilván háttérbe húzódott a kevésbé bekövetkezhető esetekre tekintettel, amikor szerephez jutott volna, így unottan álldogált, megvetően figyelve a kis kínai bohóckodását. Ez volt az arcára írva legalább is. A testméreteiből kiindulva erősen feltételezhető volt, van némi edzőtermi, ringbeli, tatamis tapasztalata.

Si-Jo mintha megérezte volna, demonstrálta is, amiről beszél, kért egy kimondottan nagy darab (talán) litván mestert technikusának, akit vigyorogva és kifelé magyarázva, fél lépést előre megtéve, egy könnyed mozdulattal inkább megtaszajtott, mint sem megütött. A nálánál tömegben bőven kétszer akkora ember 2,5 - 3 méter hátrafelé sasszé után hanyatt esett, ahol még gurulva csúszott majdnem ugyanennyit.

Kvázi testőrünk elég közel állt a történéshez annyira, hogy pontosan fel tudta mérni, itt - egy nem megjátszott, a fizikai valóságban történő - valami hihetetlennek volt szemtanúja. A szeme, szája kinyílt, és úgy is maradt. A testtartásán is azonnal meglátszott a változás, hogy csak lehet valami a "kisöreg" tudásában. Onnantól fogva feszülten figyelt végig a teljes foglalkozás alatt, és koncentrált a tolmácsra, miket mond és tesz az a pici ember.

ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
Bullshido mesterekről is vannak videófelvételek, ahol a "ki" erejével elrepítik a tanítványokat 3 méterre. Megnéztem volna olyasvalaki ellen is, aki nem beépített ember és ténylegesen támad.
ápr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 sa Dale Cooper ***** válasza:

#34 Nem figyeltél!

Nem arról volt szó, hogy beszéltem olyannal, aki ismert olyat, aki látta, vagy elmeséltem, milyen felvétel volt fenn a videómegosztón.


Élőben láttam, ahogy egy szkeptikus is közelebbről, mint én. Amikor elüt a busz, nem tudod megjátszani, hogy a busz pont ott megállt, te meg az előre mozgásodból hirtelen, egy pillanat alatt 180°-os irányváltoztatással ellenkező irányba mozogsz. A fizikát nem lehet átverni! Irányváltoztatáshoz erőközlés kell. Amikor előrefele mozogsz, nem tudsz 5 m-t hanyattesni magadtól egyik pillanatról a másikra.

Ahogy a szkeptikus, addig megvetően néző szemtanú is pontosan tudta, mit lát, ezért nyílt ki utána a szeme-szája.


Sőt, már éreztem is ilyet, persze nem adtam, hanem kaptam. 100 kg vagyok, borultam 4 métert hátra. Aki adta (75 kg) meg vigyorogva magyarázott közben, hogy jól figyeljenek, mert az ismétlés is fáj (márhogy akkor épp nekem). Tehát egyáltalán nem erőlködött, és csak demonstrált. Mekkorát kapok, ha ártani akart volna?

ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:

Ezt is láthattad volna élőben

https://www.youtube.com/watch?v=KgKY71iiJsQ


De Bruce Lee egy inches ütésére is mondják, ahol szintén hátrarepült a megütött fél, hogy fizikán alapuló látványos mutatvány, de a harci értéke nem túl nagy.

ápr. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 sa Dale Cooper ***** válasza:

#36 A belinkelt videó semmilyen relevanciában nincs azzal, amit mondok. Bárki képes megrendezett jeleneteket lefilmezni, majd azt önmagában közzétenni. Ráadásul függetlenül az eredeti videó céljától és hitelességétől mindig az alámondás, a feliratok döntenek arról, milyen aspektusba fogjuk helyezni a látottakat.

"Bullshido" mindig, minden környezetben volt, van, lesz. Mi meglepő van abban, hogy a harcművészetekben is van ilyen?


Röhejes, amikor ilyet állítotok, hogy nincs harci értéke. Nem maga a beállított és színpadiasan kivitelezett ütés, ami önmagában bír harcértékkel, hanem a képesség, hogy a leg lehetetlenebb helyzetből is képes átütő, megsemmisítő energiát közölni. Ez csak egy demonstrációja annak, hogy közelről is eltöri a bordádat, ha muszáj. És igen, bordarepedt embert is láttam már edzésen, mert elég pár Newton, milliméter, tizedmásodperc csúszás, és reccs.


Amúgy ilyen "1"-es" ütést is láttam élőben nem egyszer. A kivitelezőjénél lenne érdemes megpróbálnod elmagyarázni, mennyire nincs harcértéke...


Értetlenül állok az olyan kijelentések előtt, hogy ez, meg az a forma, gyakorlat, mozdulatsor csak a gyakorlást szolgálja, de nem harci alkalmazás.

Egy harci kung fu-ban mi az, ami nem harci alkalmazás? Minden az!

Az egy teljesen más kérdés, hogy adott esetben a néző nem fogja fel, hogy az az egyáltalán nem látványos mozdulat micsoda, és mire való.

Már van annyi rutinom, hogy megvárom, amíg ezt megkérdezi valaki az edzésen helyettem. Mert akkor ő lesz az, akin demonstrálják. :-)

ápr. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:

Ha akkora harci értéke lenne, használnák pénzdíjas versenyeken (nem halálos és kesztyűben is kivitelezhető, de pusztakezes küzdelmeket is lehet vállalni).


Egy helyben álló és nem védekező/támadó "ellenfelet" megütni nem akkora mutatvány, főleg olyan testhelyzetben (pl. összezárt lábakkal), ahol egy kisebb lökés is nagyot taszít rajta.

ápr. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 sa Dale Cooper ***** válasza:

#38 Nagy ötlet versenyt rendezni torok- és bordatörésből, térdzúzásból, szemkinyomásból.

A nem véletlen, hogy nincs belőle verseny. Ez nem sport, nincs szabályrendszerbe szorítva.

Ami sokkal fontosabb, nem versenyzik senkivel, csak önmagával. Nem érdekes, hogy hanyadik lenne egy listában. Csak az számít, ha használni muszáj, élve, ép bőrrel ki tud-e kerülni a szituációból.


A nyolcvanas évekig volt megrendezett küzdelemsorozat évről évre a távol-keleten, csak az ottani hatóságok is komolyan vették a tiltást, és megszüntették. Sok volt a sérülés és a haláleset.


Részemről befejeztem az egymás mellett való elbeszélést, a szándékos meg nem értésre való reakciókat.

ápr. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

DK Yoo esete iskolapeldája annak amikor lathatjuk: harcműveszet már a ringben sem ér semmit,plane nem az utcan..


Igen,alltam szemben Tinggel szeminariumon...egyetlen valós harca sem volt..sem ringben sem azon kivül.Harcolni csakis harc közben lehet megtanulni..


Masik unalmas dolog: ágyek,szemkitolás,torokütes,stb..minntha az összes harcműveszet nem erre épülne...de erre.Ez nem egy egyedi hű de különleges dolog.


Egyelore egy jól mozgó ellenfél fejét megütni is siker,nemhogy a szemeibe nyúlni.


Álmok,álmok,kibaxott álmok amiket árultok...

ápr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!