Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Ving tsun tényleg gyilkos...

A Ving tsun tényleg gyilkos harcművészet? Máday tényleg megalázná Ngannou-t?

Figyelt kérdés

2023. nov. 1. 17:24
1 2 3 4 5
 41/46 sa Dale Cooper ***** válasza:

#40 DK Yoo sportol, nem a harcművészetet mutatja. A ringben olyat nem lehet. Egyébként bármilyen jó is, biztos akad nála épp ügyesebb. Mi ezzel a probléma? Hol van kőbe vésve, hogy a ring kötelei között, vagy a oktogonban nem lehet kikapni?


Honnan tudod, hogy "Tingnek" nincs/nem volt valós harca? Nem találod a videómegosztókon és akkor nincs is/sosem volt? Csak azért, mert álltál vele szemben? (Inkább láttad egy veled azonos légtérben?)


Ki állította, hogy ez hű, de különleges dolog? Arról volt szó, hogy hol oktatják direktben, és hogy sport keretein belül nem lehet használni. Az utcán lehet, de ott is a bíróság előtt kell utólag bizonyítani jogos voltát.


A szembe nyúlás nem sport keretein belül történik, jellemzően nem egy képzett, rutinos támadóval szemben. Ugyanis egy ilyen nem támad meg az utcán, főleg, ha nem kötöttél bele, és/vagy nem anyáztad.

Egy elbizakodott támadó, aki prédának néz, mert eszébe sem jut, hogy nem győz, hisz ezért támadott meg. Ott van lehetőség a szemébe nyúlni, mert pont nem számít rá. De ha igen, még számtalan védtelen pont akad rajta. Mert nem a profi fog megtámadni, hanem a seggarc amatőr. Profi küzdősportolók a ringben, a tatamin arcoskodnak, nem egy vadidegennel az utcán.


Kértem én pénzt tőled?


Házat, GDPR szabályzatot, és még jópár terméket és szolgáltatást tudsz tőlem venni, vásárolni, de harcművészetet nem oktatok.


Akitől tanulok, kimondott szerencsémre olyan ember, aki bármelyik kontinensen megállná a helyét. Mégis bennünket igazgat, mert ez a fontos neki. Nekünk adja a kivételes tudását, nem pénzért megy el főinstruktornak egy gazdagabb kontinensre. Igen, ő is pénzből él, mint bárki más. Mégis, mennyi lenne a túl drága az idejéért? Sokkal gyengébb tanárok, harcművészek kérnek többszörös pénz a gyenge képzésükért. mi a drága, mi az olcsó?


Az álmok inkább a te fejedben vannak - gyanítom - a körülötted lévő világ általad meg nem értett részéről.

ápr. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:

Idén van 37.éve a hm/km edzéseimnek gyakorlóként( vingcsun ban anno instruktorként),úgy ringen,edzőteremben mind okatoganban,de ami mindennel fontosabb,utcan is.

2x volt keses afferom,1x szúrtak lábon.Mindezek ellenére,nálam ezerszer kemenyebb faszik vannak a termekben utcakon.

Ugyanakkor egeszen biztos vagyok benne hogy Tingnek valos harci tapasztalata nincsen..( ja..szemben,nem egy légtérben)


Tovabba azt látom hogy neked sincs,álmodozol..ha nemtudod hogy a stilusod valos szituban egy nulla az azt jelenti hogy nem probaltad ki magad-ahogyan Ting sem,sok,kepzett ellenfel ellen...Téged nem folytattak ajulás közeli állapotig,nem vágtak meg,nem vertek fejjel a betonba,nem keltel fel onnan es nem győztél,ahogyan Ting sem..ezt hivjuk papirsárkányoknak...

ápr. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Dk Yoo pedig harcműveszként aposztrofalja magát( a kuzdősport csak csúfos kitekintes volt).. semmi..a labmunka sem működött a ringben..


Nem is fog a finom motorikus mozgás működni senkinek sem aki nem kontakban gyakorol

ápr. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 sa Dale Cooper ***** válasza:

Ennyire más nyelvet beszélünk, pedig mindketten magyarul írunk?

Montam én magamról bármiféle képességet? Dicsekedtem az eredményeimmel? Mikor váltottunk énrám? Nem rémlik, hogy én és a képességeim lenne a téma!


Csak mert azt mondod, elhisszük, hogy nagyobb eredményeid vannak gyakorló harcművészként, mint a világ egyik legismertebb és legnagyobb szervezetét felépítő dr. Leung Tingnek. És figyelj, ezt nem én állítom, hanem a világ. És nyilván ugyanennyien, ha nem többen vannak a kritizálók, az irigyek, a fikázók, és a futattak még kategóriában lévők.


Te úgy látod, hogy nem sokat ér, nekem más a tapasztalatom. És továbbra sem a személyes harcedzettségem, csibész múltam a kérdés, mert jelen téma szempontjából pont teljesen mindegy, mekkora pofozkodó gép vagyok. Ne személyeskedjünk, semmi értelme! Egyébként egy árva betűt sem tudsz ebbéli - az itteni diskurzust abszolút nem érintő - múltamról, akármilyen is. Nem publikáltam sehol, és itt sem beszéltem róla, mivel nem ez a téma.


Csak azért, mert egy sokat felejtett másodosztályú sakkozó vagyok (voltam), a sakkjáték úgy ahogy van egy marhaság? Miféle logika ez?


A ring az nem harcművészet, az küzdősport. Lehet valaki az egyikben jó, a másikban középszerű.


Nem tudom, neked milyen elképzeléseid vannak az átlag magyar szokásrendről, de nekem személy szerint nem célom sem a francia idegenlégió krémjébe kerülni, sem az orosz alvilág fenegyerekei között érvényesülni. Valószínűsíthetően sosem fogok olyan helyzetbe kerülni, amikor ájulásig lefojtanak, vagy a fejem a betonba verik, és még fel kellene állnom.


Elmondásod szerint instruktori szintre jutottál a kung fu-ban, de azt is állítod, hogy a motorikus mozgásokban nem jó, mert nincs benne kontakt küzdelem. Ezt vagy én nem értem, úgy ahogy van, vagy te.

Magamon tudok javítani.

ápr. 25. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

Nem olvastam már el az uccsó irásodat,mindent leirtam amit akartam.

Kontakt vége

ápr. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 sa Dale Cooper ***** válasza:
Igen, ezt így kell csinálni. Semmi szükség arra, hogy a saját világképünket, gondolatainkat, látásmódunkat, elképzeléseinket ütköztessük, hogy esetleg kiderüljön, csiszolnunk lenne szükséges rajta.
ápr. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!