Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A Ving tsun tényleg gyilkos...

A Ving tsun tényleg gyilkos harcművészet? Máday tényleg megalázná Ngannou-t?

Figyelt kérdés

2023. nov. 1. 17:24
1 2 3 4 5
 11/46 Thunderfairy ***** válasza:

10-es.


Az eredeti stilus a Wing Chun, kezdjűk itt. Máday tanitványai nem is erőnlétizhetnek, küzdést normálisan nem is gyakorolhatnak. Wing Chun-on van védőfelszereléses szabad küzdelem, Wing Tsun-nál nincs. Ez már mindent elmond arról hogy mennyit ér a Máday meg a bandája. De nyugodtan fizess minden szarért minnél többet és ne tanulj semmi hasznosat. A te dolgod. Szerinted ha ertedeti KINAI is csak elveretti magát akkor mi itt Europába mit érűnk vele??? Én inkább az ilyen szemléltető videóknak hiszek mintsem hogy pár év gyakorlás után csalodottan hagyam abba az edzéseket. Nem kell nyomnod nekem a Wing Tsun dumát, eleget olvasom itt a gyakorin meg láttom a videókon hogy mit teljesitenek.


ENNYIT ERRŐL.

2023. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 sa Dale Cooper ***** válasza:

#11 Azt érzékelem, hogy nem érted, amiről írtam. Nincs elegendő információd, ezért lehet ennyi mindenről teljességgel hamis képed. Valamiért ellenszenves neked a dolog, és ezt bármi áron megtartod. Ez meg a te dolgod.

Értelmezve sem vagy hajlandó elolvasni soraim, így teljesen felesleges egymásnak feszülni.

Csak annyit szeretnék elérni, hogy a manapság divatos, konkrétumok nélküli ócsárlással szemben megjelenjen másfajta vélemény is. Ennyi.

2023. nov. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:

sa Dale Cooper, ideje lenne lenézned egy másik stílus edzésére is. Nem is feltétlenül kell box, thaibox, savate vagy ilyesmi legyen, bár kétség kívül ezek lennének a legjobbak, viszont már csak egy normális kungfu stílus edzése is felébresztene. Pesten azt hiszem van is choy lee fut, xing yi, például. Márcsak ott realizálnád, hogy a wing tsun technikai szinten rossz, ha a küzdelemről van szó. 10 évig csináltam napi szinten gyakorolva, mert fanatikus voltam, aztán az utóbbi 8 évben taekwondo, box, kickbox pereg, illetve még kipróbálás szinten voltam pár bjj edzésen, de ezen kívül, mivel a küzdősportok és harci stílusok az életem java részét képezik, rengeteg olyan emberrel beszéltem, akiknek évtizedes tapasztalatai vannak különböző stílusokban. Úgyhogy hozzám ne merd vágni azt a dumát, hogy a média befolyásolt meg nincs tapasztalatom. Ezeknek élek. Minden névvel rendelkező stílust ismerek, mert vagy csináltam, vagy beszéltem róla olyanokkal, akik évtizedek óta csinálják.


Tudom, nem fogod ezt elfogadni, én is agymosott wing tsunos voltam. Csupán annyit kérek tőled most, hogy menj le másik stílusokra, nézd meg őket, próbáld ki őket. Hamar fel fogsz világosodni.


Minden jót! 🤜🫷

2023. nov. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 sa Dale Cooper ***** válasza:

#13 Feltételezés, feltételezés, feltételezés. Csupa-csupa feltételezés. Van egy kép a fejedben, és ahhoz bármilyen körülmények között, bármi áron ragaszkodsz. Semmi információd nincs sem rólam, sem a képzettségemről, ahogy a Wing Tsun tudásomról sem.

Egyelőre ott tartunk, hogy degradálóan nyilatkozol a WT-ról, miközben semmit sem mondtam más stílusokról sem önmagában, sem a WT-nal összehasonlításban.

Mi az oka a zsigeri ellenállásod(tok)nak? Mért tesztek egyenlőségjelet a világ általatok megismert része és a Világ közé?

Miért kell posztulátumként elfogadni a hibás gondolatot, hogy amit nem ismerek, amit nem tudok, az nincs?


Nem áll szándékomban veled versenyezni sem küzdősportban, sem megvilágosodásban. Járom a magam útját.

2023. nov. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:

Az ég világon semmit nem feltételeztem. Olyan tényeket közöltem, amiknek te nem vagy tudatában, mert nincs elég tapasztalatod. S a tény, hogy te a Wing Tsunt effektívnek véled elég információ nekem ahhoz, hogy tudjam, semmit nem értesz a küzdelemhez. Semmi baj, van innen kiút. Én is jártam ebben a cipőben, ezért tudnék segíteni neked, HA nyitott vagy rá, viszont az utolsó bekezdésed azt sugallja nekem, hogy neked jó így a kis álomvilágodban, s nem vagy nyitott arra, hogy valaki segítsen neked meglátni a valóságot. Így pedig nem lehet segíteni. :(


"Mi az oka a zsigeri ellenállásod(tok)nak?"


Csupán az, hogy tisztában vagyok a valósággal. Ha te valótlant állítasz, amiről én tudom, hogy nem igaz, akkor nem fogok neked bólogatni, hiába is szomorít az el téged. Mondhatod, hogy a delfin hal, a Wing Tsun pedig effektív, én kijavítalak tényekkel, s bebizonyítom, hogy tévedsz.


Szeretnéd, ha kielemezném neked, hogy miért nem effektív a Wing Tsun? Ennyi év tapasztalat után abszolút tisztában vagyok a pusztakezes küzdelemmel és bátran állítom, hogy tudom, hogy mitől lesz egy stílus effektív. A Wing Tsunról pedig különösen nagyon sokat tudok, nagyon jól tudom, hogy miért nem effektív többségében, viszont tudom, hogy mikor képes effektív is lenni. :) Szívesen írok neked oldalakat, ha szeretnéd, bár tudom, hogy sok értelme nincs, egyedül akkor fogsz felvilágosodni, ha kimozdulsz a buborékodból és lemész más stílusokra is. De, ha szeretnéd, akkor szívesen leírom, hogy mi a helyzet. Megpróbálom röviden, tömören.

2023. nov. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
100%

Megelőzlek és leírom, hogy miért rossz a Wing Tsun, aztán ha nem vagy rá kíváncsi, akkor ne olvasd el. :D Hátha másnak jó lesz majd. Okay, szóval. Miért rossz a Wing Tsun? Igazából ahhoz, hogy tudj bunyózni, meg kell tanulj rendesen ütni, rúgni, védekezni. Ezekhez mind kell lábmunka, technika. Vegyük sorban, egyesével:


-Védelem. Mi a Wing Tsun védelme? Állsz vagy alap vagy harci állásban, kezek man sau, wu sau pozícióban, merthogy véded a középvonalat és mind a 4 kaput. Jön ütés, tan sau, pak sau vagy ami kell, esetleg fordulás vagy előre lépés, aztán közben counter. Elméletben tök jó, valóságban a legalapabb 1-2 átmegy ezen a védelmen és bezúzza az arcod. Egyhelyben ülő kacsa vagy, nulla lábmunkával, kitett fejjel, arra várva, hogy pofánverjenek. És pofán is vernek. Passzív védelmed nincs, ha nem tudsz reagálni, le is ütnek azonnal. A védelmed blokkoláson, elvezetésen alapul, amit nagyon egyszerű átlátni, kiismerni, s kijátszani. Lábmunkád nulla minden irányba, kivéve előre, s előre is úgy mozogsz, hogy nulla fejmozgással, maradván a középvonalon. Gyönyörű módja annak arra, hogy beleszaladj az ütésekbe. Amik alapból lehet el sem érnének, azok fixen el fognak és még rá is segítesz az erejükre azzal, hogy belerohansz arccal előre.


-Támadás: nulla erő generálás, nagyon rövid hatótáv. Karból megy minden ütés. Erőtlenek és rövidek, amikkel egy mozgó célpontot nem találsz el soha. Persze, értem én, hogy fordulsz meg lépsz, már amikor, ugye, de a fordulás után roppant kellemetlen pozícióba kerülsz, mégha sikerül is az első ütés elől kifordulni, a második már be fog jönni, mert a rossz lábmunka miatt nem tudsz elég gyorsan elmozogni majd. Ha meg belépni akarsz, akkor, mint mondtam, csak belerohansz a pofonba fejjel előre. Ha meg mégis valami csoda folytán eltalálod a másikat, a nulla erő generálás miatt nem csinálsz vele semmit. Láncütés: rövid, gyenge, kettős fedezékkel nem csak blokkolható, de megtörhető is, ezen felül az egy pontra való fókuszálás miatt brutális csőlátást okoz, így a leglassabb, legívesebb parasztlengő is úgy bemegy, mint a szél, mert totál vak vagy oldalra. Ez mindig meg is történik az összes Wingessel, aki mer végre egyszer bunyózni. :D


Tehát összegezve: nulla védelem, nulla támadás, gyenge, lassú lábmunka, amivel soha nem érsz utol senkit és nem tudsz otthagyni senkit. Egy ülő kacsa vagy, akit a legalapabb 1-2-vel leütnek.


Ezen okok miatt nem nyert a Wing Tsun még soha senki ellen, cserébe már ezerszer kikapott mindentől is, YouTubeon megtekinthető a legtöbb küzdelem.


A másik, ami amúgy a legviccesebb a Wing Tsunban, az az, hogy ezer ága van, mindegyik utálja a többit, mindegyik azt mondja, hogy ő az eredeti, igazi, effektív Wing Chun, de közben 99%-ban dettó ugyanazok. :D Imádom. Magyarországon ugye a Lo Man Kam és a Leung Ting a legnagyobbak. Ezek is utálják egymást, közben ugyanazt csinálják. :D A Lo Man Kam Wing Chun lábmunkája kicsit jobb és többet rúgnak, magasra is. Emiatt egy fokkal jobb. De amúgy technikailag 99%-ban ugyanazok.


No, de akkor miben jó a Wing Chun? Fegyveres harcban. :) Bizony. Az összes alapja a Wing Chunnak, a középvonal elmélet, a man sau - wu sau kéztartás és a sok egyéb technika, mind-mind haszontalan pusztakezes küzdelemben, ahogy azt láthattuk ezerszer, viszont a pillangókardokkal egy hosszúkard vagy egykezes kard ellen már sokkal jobban működik.


Itt egy videó, ahol elmagyarázzák, hogy a Wing Chun miért érti félre a középvonal elméletet és miért csinálja rosszul pusztakezes küzdelemben. Megemlíti a kardokat is: [link]


Itt pedig láthatod a Wing Chunt effektíven működni egy HEMA-s ellen:

[link]


Nagyjából ennyi. Pár dolgot kihagytam, így is hosszú lett. De a lényeg itt van. Semmi feltételezés, semmi spekuláció, csak nyers tények, amiket több ezer videó és több ezer ember tapasztalata támaszt alá. Én csak egy vagyok a sok közül, de mindenki, aki ért a küzdelemhez és van tapasztalata benne, az tisztában van mindezzel, amit leírtam. :)


Tudom, tudom. Nem győztelek meg. Tudom, hogy mi zajlik a fejedben, én is jártam a te cibődben. A Wing Tsun agymosáson alapszik, ezért van több millió követője a világon és csak ők mondják, hogy jó a Wing Tsun. Senki más nem. Mindenki más, aki ért is a küzdelemhez, mert más stílust tanult, az tudja, hogy nem effektív a Wing Tsun. Nagyon sok Wing Chunos amúgy felébred, sikerül kitörnie ebből az agymosottságból, nekem is sikerült. Igazából megértelek, ha csak simán bemagyarázod magadnak, hogy engem az Ördög küldött, én egy gonosz ember vagyok, mert le merem szólni azt, amiről tényként tudjuk már így 2023 végén, hogy nem jó, de ha hiszed, ha nem, nem vagyok én gonosz, csupán tudom, hogy miről beszélek és szeretnék segíteni. Nem kell a segítségem? Semmi baj, igazából van, aki szerint lapos a Föld, szerinted csak a Wing Tsun effektív. Nem te vagy a legrosszabb. :D Ha így nézzük, végülis nem ártasz igazán senkinek a téveszméddel. De nekem, mint olyasvalakinek, aki imádja a harci stílusokat, fáj, amikor valaki rosszul rangsorolja be őket. Boxolóval is vitatkoztam ám, mert azt mondta, hogy a boxolók annyival jobbak kézzel, mint a thaiboxolók, hogy elverik őket, hiába akarnak azok rúgdosni. :D Van mindenhol gyagyás, de sajnos a Wing Chunosok között a legtöbb az agymosott.


Úgyhogy ja, ennyi. Ez a kis regény tanulságos lehet neked, ha elfogadod, ha nem, akkor pedig nem, ez van. Én csak annyit kérek tőled, hogy ezen gondolkodj még el: MINDENKI, aki ért a küzdelemhez tudja, hogy a Wing Tsun nem effektív. MINDENKI. Tényként tudja, mert ez nem vitatéma. Egyértelmű mindenkinek, aki érti a bunyó alapjait. Ezt egy boxoló/thaiboxoló pár hónap alatt, legkésőbb fél év alatt eléri. Tehát már ők tudják, hogy a Wing Tsun nem effektív, nemám azok, akiknek évtizedes tapasztalatuk van akár több stílusban is. Tehát MINDENKI, aki ért a bunyóhoz tudja, hogy nem effektív a Wing Tsun. Szerinted mindenki hülye, egyedül te vagy helikopter?


Csak ezen gondolkozz el egy picit. 👌 Remélem annyit legalább elértem a regénnyel, hogy kicsit beindítottam benned a sus-detektort. :D Legyen gyanús a dolog, hogy csak a Wing Tsunosok szerint jó a Wing Tsun, mindenki más szerint nem jó. Van benne pár elfogó technika, ami használható egyébként, de felesleges azokra fókuszálni, amikor a boxnak és thaiboxnak is megvannak azok a technikák kicsit máshogy, de ugyanúgy megtanulod ott is. Sokan mondják, hogy kiegészítésre jó a Wing Chun. Ebben lehet valami, nekem személy szerint nem ad semmit, csak tapasztalatot, hogy jól elb****sztam a harci stílus karrierem első 10 évét. :(


További szép napot, jó edzést, bárhogy is döntesz! 🤜🫷

2023. nov. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
És még rá se tért, hogy a nyilvánvaló testalkati különbségek szinte hívogatják az ellenfelet, hogy ölelgessen és térdelgessen kicsit a földön fekve is. Maximum ilyen zsebből homokdobás épületes krav maga fogással nyerhetnél a legelején annyi időt, hogy kiszaladj emberek közé a helyzetből, csak hát ahhoz észnél is kell lenni. Én parasztban meglepnélek egy orrossal azzal a lendülettel, és akkor ketten nem látunk, csak te már a földön vagy, és én rajtad.
2023. nov. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

Jajj mar megint a mókusbox..sok evet rengeteg penz koltottem rá.

Nem csak Madai de Emin felere is.

Aztan mikor a fiatal boxoló sracok keresztbe vernek egy olyat hogy leszakad az állad, rajössz hogy nulla.Sajat tapasztalat.

Xy Janos akkor 3.mester fokozatú illetőt a ferfi wc ben egy semmit sem tanult srac szó szerint a piszoar melle folyt hugyba verte bele. De olyat belevert hogy áh...

Nahh kesöbb nini..feketen jart hozzank Kempo földharcot tanulni, meg mozogni egy kicsit...kesöbb T.Janos vette at a treningeket....tucat ilyet tudok meselni..a wt egy fos..az is marad, harcra nemvaló.....tessek leirtam ezredjere is...mindig akad egy buta wt almodozó akit tömeny agresszíoval meg sosem vertek telibe

2023. nov. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 sa Dale Cooper ***** válasza:

"Mi az oka a zsigeri ellenállásod(tok)nak? Mért tesztek egyenlőségjelet a világ általatok megismert része és a Világ közé?

Miért kell posztulátumként elfogadni a hibás gondolatot, hogy amit nem ismerek, amit nem tudok, az nincs?"

2023. nov. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim válasza:
100%

A Wing Tsun olyan, mint az f4 nyitás a sakkban. Bird megnyitás a neve. Nem való mindenkinek. Kezdőnek semmiképpen, hamar kinyírod magad vele, ha nem ismered a nyítás mögött meghúzódó elméletet, és azt hogyan töri fel a Fehér ezt a "védekező" nyitást az egyik gambittal. Szokatlan, és lázadó nyitás a sakkban az f4, olyan mint a Wing Tsun.

Miért nyitnál f4-et, amikor ott a jó bevált e4? Miért tanulnál Wing Tsun-t mikor ott a jól bevált ökölvívás?

Mondom, nem való mindenkinek.

nov. 20. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!