Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Vitathatatlan 3-ból érdekel...

Vitathatatlan 3-ból érdekel milyen harcok vannak benne?

Figyelt kérdés
mint irtam a Vitathatatlan 3-ban vannak benne...3 harc érdekelne...amit Uri Boyka , Raul Quinones 'Dolor' és amit Turbo csinál...aki nem látta még a harmadik részt az csak abba segitsen hogy Uri Boyka mit csinál...ő már a második részben is szerepelt...köszi elöre is....pacsi
2010. dec. 1. 20:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
az első harcos részben akik verekszenek, tutira thai-boxoltak, mozgásból arra gondolok!
2010. dec. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
de melyik részben?? második vagy harmadik?? Boyka nem thai boxos azt tudom...mozgásából látom
2010. dec. 1. 21:46
 3/16 anonim válasza:
Boyka szerintem Mixed martial arts (MMA) stílusban harcol, azaz főleg thai bokszot és brazil jiu-jitsut használ. Dolor wing tsunozik is valószínűleg, Turbo pedig bokszoló.
2010. dec. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
első vagyok! a harmadik részben, amikor a széttetovált gyerek a film elején a harcol a börtönben és rommá veri a másik csávót, közben pedig nézik az orosz górék és fogadnak. a rúgásaiból ítélve thai box lehet, meg még sok minden, mert eléggé vegyes.
2010. dec. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Gyerekek, ne verjétek már a f*szotokat ennyire a muay thai-ra! A Vitathatatlan 1 az abszolút nem a thai boxról szól, hanem a sima ökölvívásról. Ha láttad a filmet akkor nem vetted véletlenül észre, hogy bokszkesztyűben vannak és kizárólag csak a kezüket használják? Szabályos ökölvívás. A Vitathatatlan 2-ben ugyan már nincs a bunyósokon bokszkesztyű, csupán bandázs és ugyan használnak rúgástechnikákat, de ez sem thai box. Hogy miért? Azért mert a filmben ugyan sok a látványos rúgás és térdelés, DE jó pár birkózó és más egyéb földharctechnika is van benne. A 2-ben úgy veszít az orosz Bojka, hogy a feka ökölvívó földharcban eltöri a lábát. Ez nem thai box, hanem inkább MMA (ketrecharc). A Vitathatatlan 3-ban pedig még több földharc jelenet van a sok ütünk-rúgunk bunyó mellett. A vitathatatlan 2-ben és 3-ban persze sok az olyan jelenet, sok az olyan harctechnika ami mondjuk megtalálható a thai boxban, a kick-boxban és a teakwondo-ban, DE nem thai box centrikus filmek! Ha thai boxról szóló filmet akarsz nézni akkor ott van az Ong Bak. A vitathatatlan 3-ban például a főhősnek (én már láttam feliratosan, sajnos még szinkronosan nincs), Bojkának meg kell küzdenie egy brazil capoeira harcossal is, akit nehezen legyőz földharcban. Amúgy aki a Bojkát játssza a filmben az a Scott Adkins nevű szinész, olvastam az önéletrajzát. Ő teakwondo mester, és jiu-jitsu mester is. Szóval a thai boxhoz nincs sok köze. Aki pedig a vitathatatlan 2-ben a feka ökölvívót játsza, ő pedig a Michael Jai White nevű színész, az ő életrajzát is olvastam, szintén nem thai boxoló, hanem shotokan karate mester és wushu kung-fu mester. Egyszóval, semmi köze sincs a filmnek a thai boxhoz. Nem értem miért van az, hogy ha láttok egy olyan filmet vagy meccset ahol kemény a bunyó, akkor kapásból mindenki a muay thai boxra gondol.
2010. dec. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
De egyébként a kérdésedre a válasz. A Bojka inkább MMA stílusú (sokat rúg a filmben, szerintem taekwondo-jiu-jitsu kombó lehet), a többit meg már megírták mások is, a Dolor szerintem is valami wing tsun kung-fus (sokat üt kézzel és gyorsan), a Turbo pedig egyértelmű, a brazil harcos pedig capoeira-s, ráadásul aki őt alakítja színész az a Lateef Crowder (aki igazából is brazil és capoeira mester).
2010. dec. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

köszi a segitségeket

viszont az még érdekelne hogy Turbo ökölvivó...ez eddig oké...de sokat használja a könyökét is...ez valami utcai box lehet vagy valami katonai rendszer??

2010. dec. 2. 18:42
 8/16 anonim ***** válasza:
Sima bokszoló a Turbó. Egyébként a könyökét a filmben legtöbbször védekezésre használja (bár támadásra is, való igaz) amúgy pedig egy ökölvívó utcán simán használja a könyökét, ha arról van szó.
2010. dec. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

áhh köszi

akkor már csak egy kérdés...ha nagyon sok év mulva ugy akarok küzdeni mint Boyka akkor milyen harcoknak kell nekiállnom

2010. dec. 2. 22:18
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szóval MMA-zni akarsz. Akkor elmondom, hogy mi a teendő. (Én 12 éve űzök harcművészeteket)

Hány éves vagy amúgy? És próbáltál már ki küzdősportot? De egyébként mindegy.

Én azt tanácsolom, hogy kezd el a nulláról. Menj el 2 évig ökölvívás és judo (cselgáncs) edzésekre, de egyszerre a kettőre! Hogy miért? Mert egy boksz edzésen megtudod, hogy milyen az hogy ha valaki a szemed alá ver, egy judo edzésen pedig megtudod, hogy milyen az, hogy ha beledöngölnek a földbe. Ráadásul ez az alapja a ketrecharcnak, ezen a két edzésen megtanulod az alapokat. Ha ez a két év meg volt akkor válassz ki két stílus, egyik legyen állóharc, a másik legyen földharc. És űzd egyszerre a kettőt.

Állóharc: Muay thai box, Kick-box, Savate (Savate=Francia boksz), ITF Taekwondo,Ashihara karate.

Földharc: Brazil Jiu-Jitsu, Sambo (Sambo=Orosz földharc), Ju-jitsu (tradicionális japán), Szabadfogású birkózás.

Nem muszáj, feltétlenül csakis a muay thai-brazil jiu-jitsu kombinációt űznöd (űzhetsz te például savate-birkózás kombinációt is), csak sokan így csinálják, meg divat is lett, de egyébként nagyon jó és ajánlott. Na szóval ezt a földharc-állóharc kombinációt űzd 4-5 évig. Indulj el amatőr K1 és grappling (földharc) versenyeken, ha ott nyersz párszor akkor, elindulhatsz amatőr MMA-n, onnan pedig ha jó és kitartó vagy, akkor akár bármi lehet.

Amúgy egyébként kell még hozzá:

-sok pénz (felszerelések, edzések havi díja, utazási költség ...stb.)

- sok szabadidő, úgy oszd be, hogy más rovására ne menjen (pl: tanulás)

-rengeteg alázatos és kitartó komoly intenzitású edzés (nem elég eljárni küzdősport edzésekre, mellette egyénileg is kell edzeni, futás, nyújtás, kisebb súlyú súlyzós edzés...stb.)

- jó edzők

- egészséges életmód (cigi, alkohol, könnyű drog, sok számítógépezés ...stb, felejtsd el!)


Nem egyszerű móka, de ha ezt akarod akkor sok sikert hozzá!

Egy sambo mester.

2010. dec. 2. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!