Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Küzdősport újrakezdés! 5évig...

Küzdősport újrakezdés! 5évig kyokushin karatéztam - 7-11év között. Most 21 vagyok. Hiányzik a küzdősport. Valamit el akarok kezdeni. Milyen küzdősportot, harcművészetet ajánlotok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 00:27
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha a thaiboxra esik a választásod, akkor ne spórolj a kesztyűn, és a sípcsontvédőn.
2011. febr. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

én is azt vallom, hogy mindegy melyik sport, de azt komolyan kell csinálni


milyen márkájú sípcsontvédőt, kesztyűt ajánlotok?

hogy kell felöltözni az edzésre?


1,5óra az edzés?

2011. febr. 1. 01:53
 23/32 anonim ***** válasza:

ezt biztos elmondják ott.

muay-thai-ban van egy spéci kötés amit ha használtok tudni kell, de thai-boxban ha kesztyű van akkor ez (talán?) nem kell.

úgy tudom vannak kesztyűk 5-10e forintért, márkát nem tudok.

valaki pár HSZ-szel korábban írta hogy ha jönnek a fan-boyok és nyomják a saját stílusukat.. Ő mit csinálna ha ő lenne a legjobb? :P amúgy ezt továbbra is egyszerű eldönteni, már nem stílusra, de harcosok között ki a jobb.

P.E.A.C.E.

2011. febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Kesztyű: mindenképp (marha)bőr legyen, és a testsúlyodnak megfelelő. Én eléggé nem komálom azt, amikor 90kilós csókák 10unciás kesztyűben edzenek. én a 80 kilómhoz egy 16-os Twins kesztyűt használok. A twins kesztyűi nagyon jók, és ebayről 12-13ezerért meg lehet rendelni. nekem is onnan van. nagyon jó még a Fairtex, Windy, a Superpro is elmegy. Ezek speckó TB kesztyűk.


[link]


Én innen rendeltem nemrég.


Persze a boxkesztyű is jó, találkoztam már nagyon jó Adidassal, Superpróval, Everlasttal, de ezeknél a márkáknál óvatosan kell választani, az olcsóbb modellek műbőrből vannak, és a tömésük sem olyan jó. a bőr kesztyűk meg 20ezer körül kezdődnek.


Sípcsontvédő: a boltban kapható 5-10ezres sípcsontvédők 99,99%a gagyi. egy jó sípcsontvédőért megint zsebbe kell nyúlni. Itt viszont az abszolút favoritom a Fairtex. Igaz, hogy ebben az árban bőrt is kap az ember, de a Fairtex az valami iszonyat jó konstrukció, a legjobb védelmet ez nyújtja. nem használom túl régóta, de még nem sikerült átrúgni. iszonyat jó a tompítása, tényleg lehet vele full kontakt edzeni.

2011. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

köszönöm


én 176cm-hez vagyok 76kg. ez ha thai boxot nézzük, akkor jó testmagasság-súly arány?

2011. febr. 1. 12:24
 26/32 A kérdező kommentje:

meg a másik. hogy tudom annak az esélyét minnél jobban leredukálni, hogy ne legyen valami komoly sérülésem?

mint írtam más sportokat is csinálok és nem szeretném, ha azokat abba kéne hagyni. itt az extrémsportokra gondolok

2011. febr. 1. 14:47
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

nem rossz arány. de szerintem kicsit nehéz vagy a magasságodhoz képest. Az egyik kedvencem, Pramuk, 175 centi, és 69-70 kiló. http://www.youtube.com/watch?v=iRs0T7nGJq0&feature=related


sérülések minimalizálása: jó felszerelés, alapos bemelegítés, normális edző+edzőtársak.


Általában mindenki normális, de vannak olyan elemek sajnos, akik képtelenek felfogni a sparring értelmét. Nekem az összes komolyabb sérülésemet ugyanaz az edzőtársam okozta. jó srác, meg minden, de bunyó közben elborul az agya, és mintha az életéért harcolna. PL nem hoz sípcsontvédőt aztán így rugdalja a combosokat. Azért fel kéne fogni azt, hogy 95 kilósan nem rúgom agyon a 75 kilós gyereket. Érted. vagy vegyen akkor ő is 20rongyért egy normális sípcsontvédőt (az ellenfelet is védi).


Szóval a legjobb sérüléselkerülési mód az, ha felismered az idiótákat, és elkerülöd őket sparringnál. De ne félj, nem jellemző ez annyira, és van ellenpélda is, nekem az egyik kedvenc sparringparnerem 25 kilóval nehezebb, de annyira játékosan, technikásan, tanítva bunyózik, h az valami fantasztikus. Rengeteget tanultam tőle. Ha idiótával sparringolsz, akkor nehezebb fejlődni. Főleg támadásban. Én így tapasztaltam.

2011. febr. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

mostmár az van hátra, hogy találjak egy jó klubbot és jó edzőt


nagyon hasznosak voltak a válaszaid/válaszaitok


köszönöm


ha van más hozzáfűznivaló, írjátok meg

2011. febr. 1. 19:51
 29/32 A kérdező kommentje:

thai boxban vannak vizsgák, fokozatok, szintek?


mennyi ideig tart egy mérkőzés? hány perc?

2011. febr. 3. 11:26
 30/32 anonim ***** válasza:
100%

Igazából lehet, ostoba kérdés, de miért nem mész vissza karatézni? Azt írtad szeretted csinálni.

Ha meg valami ökörség hajt, hogy "mit harművészeljek, hogy leverjek mindenkit" azt meg felejtsd el, pár év múlva (jobb esetben) kinövöd.

Más: ha sportolni akarsz és versenyre járni akkor a kick-box a leg kézenfekvőbb. Sok verseny van és gyorsan el lehet jutni olyan szintre, hogy ringbe szállhass.

Ha maga a harcművészet vonz, akkor érdemesebb valami tradicionális irányzatot választani.

De a legjobb megoldás: nézd meg a környékeden lévő edzéseket és ahol szimpatikus a társaság oda menj. Mindent lehet jól és rosszul is csinálni.

2011. febr. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!