Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Sipcsont erősitési problémáim...

Krumplu kérdése:

Sipcsont erősitési problémáim vannak hogy mér fáj ennyire normális?

Figyelt kérdés
Karatézok 3 honapja és a sipcsontomat edzeném dr nagyon hülyén kezdtem el :( nagy méregből elkeztem rugdosni a fát... másnap megint.. és eltelt 3hét és ha egy kicsit is megrugok valamit vele iszonyatosan tud fájni:( hagytam pedig regenelálodni de ugyan ugy fáj... hogyan tovább???

2014. nov. 30. 19:26
1 2
 1/11 Pörölyfej Béla ***** válasza:
39%
Pihentesd a farugdosást meg abbahagyni. Seprűnyéllel kell majd kiedzeni, de ott sem beszarásig.
2014. nov. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért fáj, eszetlenül csináltad, ezt hívják úgy, hogy CSONTHÁRTYAGYULLADÁS. Ami igen kellemetlen. A csonthártyagyulladás marha nehezen regenerálódik, de nem kell izgulnod, 1-2 múlva már nem fog fájni. DE így NE eddzél!


Thaiföldön a muay thai bokszolók, bambusznak a törzsét rugdossák, hogy kemény legyen a sípcsontjuk.

Na most, miközben egy kemény tárgyat rugdosnak a sípcsontjukkal a sípcsonton (mármint a csontban) apró mikro repedések és törések keletkeznek, ilyenkor a szervezet automatikusan kalciummal és magnéziummal pótolja ezeket a mikrorepedéseket. És egy idő után a sípcsontod belsejében lévő szivacsos állomány elkezd sűrűsödni, magyarul egyre keményebb lesz a csontozatod. Valamint a sok rugdosás közben a sípcsontodon lévő izomzat is megkeményedik és elhalnak benne az idegek, persze nem teljesen, de a nagy része igen.

A karatésok is ugyanígy keményítik fel az öklüket, ezért tudják széttörni a téglákat.

Én azt tanácsolom neked, hogy sodrófával kezd el ELŐSZÖR GYENGÉDEN ütögetni a sípcsontodat, aztán FOKOZATOSAN APRÁNKÉNT egyre erősebben. (Ne kapásból erősen kezd el ütni, mert akkor csonthártyagyulladást kapsz és az nagyon fog fájni, akár hetekig is!)

Csináld ezt két hónapig. Közben szedjél kalcium és magnézium tablettát. És igyál mellette fehér teát is. (Fehér teát kapsz a gyógyszertárban. A fehér tea erősíti a csontozatot).

Ha két hónapig ütögetted a sípcsontodat, akkor utána keresel egy egyenes törzsű fát, a fának a törzsét pokróccal körbe tekered és elkezded rugdosni sípcsonttal, szintén először gyengéden, majd fokozatosan egyre erősebben. Igen fájdalmas lesz először, de idő után szokható. 2-3 év alatt lazán fellehet keményíteni a sípcsontot, olyan kemény lesz mint egy vascső. Viccen kívül!!!

2014. dec. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
most akkor csonthátyagyuladasom van??! ma 5 hete hogy rugdostam azt a fát és ha hozza erek nagyon fáj:(
2014. dec. 3. 19:54
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen csonthártyagyulladásod van, mert hülyén edzettél. Bár...nem akarlak megijeszteni, de a csonthártyagyulladás az max 2 hétig szokott tartani az esetek többségében. Lehet, az is, hogy megrepedt a sípcsontod. A csontod biztos, hogy nem tört el, mert akkor járni sem tudnál. 5 hét az viszont már tényleg sok. Figyelj, menj és röntgeneztesd meg. Ott majd kiderül, hogy is van pontosan. Vagy meg van repedve a csontod, vagy ku.rva erős csonthártyagyulladásod van. Szerintem röntgen. Ja és vegyél feketenadálytő krémet, azzal kenegesd, mert az jó zúzódásra és csonthártyagyulladásra is.
2014. dec. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
akkor hadjam abba az egészet?? es ha nem erdekel ha fáj és tobabb rugdosok komolyabb problemam lenne belolle?
2014. dec. 4. 20:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj Kérdező, de Te tényleg ilyen hülye vagy? Próbálok jó tanácsot adni erre ilyen idióta kérdést teszel fel.

De képzeld, igen problémád lehet belőle! Ha ész nélkül csinálja ezt valaki annak deformálódhat a csontja. Nem kell örökre abbahagynod ezt a fajta edzést, csak pihentesd még egy darabig. Amikor már egyáltalán nem fáj a lábad, akkor folytathatod újból, DE SOKKAL ÓVATOSABBAN!

2014. dec. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
értem köszi!:)
2014. dec. 5. 20:37
 8/11 A kérdező kommentje:
még akkor annyi szeretnék kérdezni,hogy akkor csak pihentessem??! a foci es a magasugrás mennyire befojásolja a gyógyulást???!
2014. dec. 5. 22:50
 9/11 anonim ***** válasza:
A focit azt hagyd ki. Mert foci közben megrúghatják véletlenül a sípcsontodat (pláne ha stoplis lábbal rúgnak meg. Ilyenkor még a sípcsontvédőn keresztül is fáj. De ilyenkor még a sima teremfoci sem a legjobb). A magasugrás az mehet, ott nem hiszem, hogy nagy veszély érné a sípcsontodat. Amúgy pedig igen, pihentesd.
2014. dec. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi!!:)
2014. dec. 6. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!