Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kenjutsu vs Ars Ensis?

Kenjutsu vs Ars Ensis?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb kardvívó stílus? Melyik tanít meg igazából is kardozni?

2015. jún. 24. 09:59
1 2 3 4
 21/36 aikiboxer ***** válasza:
66%

Az a durva az ilyen Kamulyn Mester félékben, amikor kiderül, hogy tényleg igazat beszélnek. :))))


Tudom, mert velem is előfordult már, hogy más összefüggésben kamugépnek tiluláltak, aztán kiderült, hogy 110%-ig csak az igazat mondtam és nagy volt a pofára esés. :)


Úgyhogy a személyeskedéssel tényleg óvatosan. ;)

2015. aug. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
13%

Anélkül, hogy egy tanúsított bizonyítékot adnék, nem lehet eldönteni, hogy 100%-ig igazat mondok-e. Azonban nekem nem is lételemem, hogy mindenki higgyen nekem. Ha egy kérdésben valakinek a segítségére lehetek, akkor leírom a válaszom. Az, hogy elhiszi-e, vagy megfogadja-e, már nem rajtam múlik. Az viszont már más kérdés, ha valaki ismeretlenül meghazudtol, alapos indoklás nélkül. Kíváncsian várom, mi lesz az érzelemmentes, objektív, logikus, technikai bizonyítéka arra, hogy hazudok! (A hihetetlenség/valószínűtlenség felhozása, illetve bizonyíték kérése nélkül, természetesen!)


Egyébként igazad van Aikiboxer! Nemrégiben az "Egy véletlen kérdés"-re kattintgatva találtam egy kérdést, amiben az egyik válaszoló egy 17 éves fiú, aki azt állította, hogy nagykorúsítási kérelemmel már egy 29 éves felesége van, és áprilisban született egy lányuk. Kicsit utána kerestem. Egy itteni közös "beszélgetőpartner" által én is meg tudtam nézni a srác facebook oldalát (én külön nem vagyok beregisztrálva a facebook-ra, csak az ismerősöm mutatta meg). A srác kijelentette, hogy nem hajlandó elvi okokból belemenni abba, hogy a közös ismerősünk akár csak szövegesen alátámassza őt. Egy ilyen esetben próbálja meg az ember megértetni, hogy csak azért mert te nem láttad a bizonyítékot, attól még van és kész.


!Kamlyn - 53/F!

2015. aug. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
60%

Mi a bizonyíték arra hogy kamuzol? Mindössze annyi, hogy minden harcművészet/küzdősport témájú kérdéseknél, amikre válaszolni szoktál, olyan dolgokat írsz, amik 100%-ban abszolút baromságok. Olyanokat állítasz, hogy tanulsz ilyen-olyan harcművészeti stílusokat, erre jó példa a thaiföldi harcművészetek amiket állítólag - azaz tuti, hogy nem - tanultál. Muay chaiya, muay kodchasaan és társai. Emlékszel? Ne zavarjon, hogy ezek RÉGES-RÉGEN kihalt harcművészetek, ilyet már az anyaországban sem oktatnak! (Muay borannal is csak egy-két iskola foglalkozik Thaiföldön HAGYOMÁNYŐRZÉS céljából, és nyugodj meg nem külföldieknek oktatnak ott sem!) De Te a senki, magyar p-öcsöm fia facsiga - fehér ember létére - tanult ilyet. Hogyne persze.....

Múltkor akkora hülyeségeket írtál a capoeiráról is, pedig állítólag azt is tanultál Brazíliában.

2015. aug. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
13%

Továbbra is csak a hihetetlenséget hozod fel, ami még mindig nem érv. Felhoztad a lehető legrosszabb dolgot, amit egy logikai vitában lehet, ez pedig a "pont Te" utalás. Eddig ez nem túl nyerő a részedről.

A másik pedig, hogy nem magyar vagyok. Illetve vér szerint csak anyám részéről. Apám francia. Én ott születtem és nevelkedtem, anyám miatt tudok anyanyelvi szinten magyarul, illetve azért mert eltöltöttem ott éveket. Lehet rossz embernek tekinteni, de tudjuk, hogy a világ a pénz körül forog. Apám egy magas rangú hivatalnok volt, így lehet rám azt mondani, hogy "apuci pénzén kezdtem el az utazást és tanulást".


Bizonyítanod pedig még mindig nem sikerült semmit (nekem viszont nem is kell, ráadásul ezek után ha kérnél, az már alapból a "te is" érv lenne, ami logikai hiba).


"olyan dolgokat írsz, amik 100%-ban abszolút baromságok" Mi a technikai indoklása ennek?


"Ne zavarjon, hogy ezek RÉGES-RÉGEN kihalt harcművészetek, ilyet már az anyaországban sem oktatnak!" Ennek mi a technikai bizonyítéka? Támaszd alá az állításodat, különben csak egy helyét nem megálló feltevés. ("Mindenki tudja", "általános tény", "hogy tanítanák, ha egyszer kihalt"; ezek nem elfogadható érvek logikai szempontból)


"Múltkor akkora hülyeségeket írtál a capoeiráról is" Erre mi a bizonyítékod? Technikailag, dinamikailag, mi volt a hibás abban, amit a capoeiráról írtam? (Ne felejtsd el, hogy különböző anyagokból álló emberekről beszélünk, tehát az általános fizikai egyenletek kis számban állják csak meg a helyüket!)


!Kamlyn - 53/F!

2015. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
79%

Miféle bizonyíték kell neked hülye gyerek? Tény, hogy több száz éve kihaltak azok a thaiföldi harcművészetek, amiket te (nem) tanultál! Innentől kezdve márpedig hazugság az amiket magadról állítasz. Thaiföldön a muay thai az aktuálisan oktatott harcmodor, a muay boran is csak hagyományőrzésből maradt fenn. Több magyar thai box edzőt is ismerek, akik rendszeresen járnak ki Thaiföldre edzeni.


Te nem is tudnál semmit sem bizonyítani, ugyan is amik már nem léteznek (mert kihaltak vagy feledésbe merültek) azok nem is bizonyíthatóak. Egy pár száz éve kihalt harcmodort Te NEM TANULHATTÁL 5-10-20 vagy akár 30 évvel ezelőtt. Ne is akard ezt bemagyarázni! Szóval takarodj erről az oldalról, és fejezd be a hazugságaidat. Komolytalanná teszed a hozzászólásaiddal és a mesébe illő sztorijaiddal a harcművészetes témákat.


Olyanokat se hazudj, hogy éles karddal tanulnak kardvívást Japánban. Már csak azért sem, mert igazi kardVÍVÁS nincs is Japánban. A kenjutsu, iaido, battojutsu, iaijutsu ...stb stílusok nem tanítanak meg vívni, csak tartalmaznak pár technikát, de az ugyebár még messze nem vívás.

Japánban egyedül a kendo számít vívásnak. De a kendo igazából csak bambuszbottal való csapkodás, tulajdonképpen full contact védőfelszereléses "botharc"-sparring. Mert a shinai-val nem lehet igazi vágó technikákat végrehajtani, hiszen közel sem hasonlít ennek a gyakorlóeszköznek a kialakítása még csak a bokkenhez sem, nemhogy egy katanához.


És ezzel a dumával se gyere, hogy aláíratnak veled egy papírt, hogy akár meghalhatsz. :D Hagyjuk már... ezt melyik filmben láttad? Ha ilyen létezne akkor azt a dojo-t már rég bezárták volna, a dojo-vezetőt pedig rég lecsukták volna 40 évre.


Hazudsz KAMUlyn. Azt sem hiszem el, hogy 50 év körüli vagy, Az írásod alapján max 14 lehetsz, annyi sem...

2015. aug. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
0%

"Miféle bizonyíték kell neked hülye gyerek? Tény, hogy több száz éve kihaltak azok a thaiföldi harcművészetek, amiket te (nem) tanultál! Innentől kezdve márpedig hazugság az amiket magadról állítasz. Thaiföldön a muay thai az aktuálisan oktatott harcmodor, a muay boran is csak hagyományőrzésből maradt fenn. Több magyar thai box edzőt is ismerek, akik rendszeresen járnak ki Thaiföldre edzeni.


Te nem is tudnál semmit sem bizonyítani, ugyan is amik már nem léteznek (mert kihaltak vagy feledésbe merültek) azok nem is bizonyíthatóak. Egy pár száz éve kihalt harcmodort Te NEM TANULHATTÁL 5-10-20 vagy akár 30 évvel ezelőtt." - Miféle? Technikailag, logikailag, racionálisan helytálló bizonyíték. Akkor megfogalmazom tisztábban (azt hittem Magyarországon ugyanúgy általános iskola 3. osztálytól diplomáig tanulnak logikát, érveléstant, vitázást, mint nálunk). Amig nem tudod hitelesített forrásmegjelöléssel alátámasztani azt, hogy Thaiföld legkisebb, dzsungeles területen lévő , vándorló, gallyakból épített kuckóban lakó vénember sem hajlandó eredeti formájában megtanítani senkinek a muay boran-t, addig a feltevésed teljességgel téves. Egy logikai megállapítás egyetemesen nézve igen<->nem kimenetelű lehet. Vagy minden(ki)re igaz a a legutolsó kis apróságtól kezdve, vagy hibás a megállapítás. Köztes állapot ("kivételek, százalék, többség, stb" Nincsenek!) (Ha már annyira a hagyományőrzést hajtogatod, akkor tudnod kéne, hogy Thaiföldön a Muay Borant mindenkinek tovább kellett adni teljes mértékben a saját gyermekeinek, akár fiú, akár lány. Ez pedig a mai napig megmaradt, pontosan az általad emlegetett hagyományőrzés miatt. (Ha ezt is megcáfolnád, az újfent bizonyítandó!)


"Olyanokat se hazudj, hogy éles karddal tanulnak kardvívást Japánban. Már csak azért sem, mert igazi kardVÍVÁS nincs is Japánban. A kenjutsu, iaido, battojutsu, iaijutsu ...stb stílusok nem tanítanak meg vívni, csak tartalmaznak pár technikát, de az ugyebár még messze nem vívás.

Japánban egyedül a kendo számít vívásnak. De a kendo igazából csak bambuszbottal való csapkodás, tulajdonképpen full contact védőfelszereléses "botharc"-sparring. Mert a shinai-val nem lehet igazi vágó technikákat végrehajtani, hiszen közel sem hasonlít ennek a gyakorlóeszköznek a kialakítása még csak a bokkenhez sem, nemhogy egy katanához.


És ezzel a dumával se gyere, hogy aláíratnak veled egy papírt, hogy akár meghalhatsz. :D Hagyjuk már... ezt melyik filmben láttad? Ha ilyen létezne akkor azt a dojo-t már rég bezárták volna, a dojo-vezetőt pedig rég lecsukták volna 40 évre."


Ebben annyi helyes, hogy a kendo az csak botharc. A felsorolásodba pedig ismét beletetted a battoujutsut, mint stílust, ami továbbra is azt mutatja, hogy nem igazán értesz a dologhoz. A jogi részt pedig egyszer már leírtam.


" ?...? " A capoeira-s részre valahogy nem reagáltál. Kicsit sem "furcsa", hogy ahol nem lehetne általános szavakkal dobálózni (ld. kihalt, hagyományőrzés, ...), azt kihagytad.....


!Kamlyn - 53/F!

2015. aug. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
87%

A 66%-os válaszolóval mindenben egyetértek, kivéve egy valamiben nem, de azt mindjárt ki is fogom fejteni. Kammlynról annyit, hogy azt sem szabad neki elhinni, amit kérdez. Full logikátlan ostobaságokat ír mindenhova, a fentebb említett kyudo témájú válaszait én is olvastam annál a kérdésnél. Fogtam is a fejemet, hogy mennyi hülyeséget ír. :D


Amúgy pedig, most következik az amivel nem értek egyet a kollégával. Az pedig nem más, mint a Zipota.

A zipotát oktatják rendes harcművészetként. Tudom mert két éve tanulom Spanyolban. Tény, hogy az egyik legritkább és legkevésbé ismert harcstílus, de oktatják! És nem hagyományőrzésből. Egy zipota edzés olyan mint egy durva savate+canne de combat+késharc+birkózó edzés keveréke. Kesztyűzés, zsákolás, sparring, vívómaszkban botharc és így tovább.

2015. aug. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
19%

Kíváncsi lennék, hol van az megtiltva egy embernek, hogy több dolgot tanuljon meg. Apám még 51 éves korában IS járt egyetemre. 7 diplomája volt. Példa: Michael Douglas. Katonaként kezdte, majd színész lett. De mondok jobbat! Hajós Alfréd. Ő párhuzamosan volt úszó, és építész. Ha az apádnak több foglalkozása volt, és te nem mindig ugyanazt mondod, akkor már megköveznek? Nem rossz...


!Kamlyn - 53/F!

2015. aug. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:

Olvasom itt az adok-kapokat, hát megmondom őszintén én sem hiszek Kamlynnak. Kicsit túl sok a hihetetlen dolog vele. Szerintem csak trollkodik a csávó.


Amúgy voltam azóta mindkét edzést kipróbálni. A kenjutsu az tényleg csak "tánc". Az ars ensis viszont nagyon bejön, itt tényleg kardozunk.

2015. aug. 4. 20:14
 30/36 anonim ***** válasza:
64%

!Kamlyn - 53/F!:


1. ha te állítasz valamit, azt NEKED kell igazolnod, nem annak, aki kérdőre vonja a hitelességét az állításodnak. (akkor lenne igaz az, amit mondasz, ha te már alátámasztottad volna valamivel, ami minimum hitelt érdemel. akkor valóban rajta lenne a bizonyítás (esetünkben: a cáfolás) terhe.


2. nagyon nagyon nehezen hihető, és még nehezebben igazolható állításokat teszel. tegyük fel, csak a vita kedvéért, hogy te pont az az 0.01% vagy, aki erősíti a szabályt. ebben az esetben te minimum superman vagy, így viszont nem kéne tanácsokat adnod a többi földi halandónak, mert a te mércéd úgysem mérvadó azoknak, akik bőven megelégszenek 1db harcművészettel.

2015. aug. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!