Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » Kenjutsu vs Ars Ensis?

Kenjutsu vs Ars Ensis?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb kardvívó stílus? Melyik tanít meg igazából is kardozni?

2015. jún. 24. 09:59
1 2 3 4
 31/36 aikiboxer ***** válasza:
74%
Szerintem felesleges folytatni a szájkaratét. Kamlyn mester szépen feltesz magáról egy honlaplinket, ahol edzést tart, vagy egy edzésvideót és mindenki megnézheti. Én is tettem fel magamról fotót, videót, honlapot, nem bonyolult. :)
2015. aug. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
65%

Kamlyn hARCművész grandmaster-expert-szakértő nagyon jól alkalmazza a Leslie L. Lawrence féle hazudási módszert, amely így szól: "Hazudj minél nagyobbat, azt könnyebben elhiszik."


A probléma az csak annyi, hogy senki se hisz neki. XD

2015. aug. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
74%
Bár régi a poszt,de tényleg elég kamu szagú Kamu mester egy-két helyen.Pl a muay boran dolognál.A muay boran egy kambodzsai harcművészet nem pedig thaiföldi,ezért értelem szerűen Kambodzsában található az egyetlen élő mester aki oktatja.A többi mestert kinyírták a népirtáskor.És az a mester sem régóta tért vissza.Alig 15-20 éve.A másik a 10 perces pusztakezes harc a szabja ellen.10 percig ki a fene tudna hajolgatni a kard ellen?Még ha 1 menetet írt volna akkor csak-csak,de 10 percig egyben egy edzésen sem tart a küzdelem,főleg ilyen barom feltételek mellett.
2016. ápr. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
24%
Hát ez a !Kamlyn - 53/F! fickó elképesztő :D Nekem az tetszett amikor a battojutsuról írta hogy az egy szint, pedig az tényleg egy stílus a kenjutsun belül, a kardrántásból való vágás művészete, kb. az iaido elődje. Komolyan srácok, jó szándékból mondom, nem ellenségeskedésből, hogy ne higgyetek neki, mert nagyon rossz és hibás képetek lesz a harcművészetekről.
2016. jún. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

"Bár régi a poszt,de tényleg elég kamu szagú Kamu mester egy-két helyen.Pl a muay boran dolognál.A muay boran egy kambodzsai harcművészet nem pedig thaiföldi,ezért értelem szerűen Kambodzsában található az egyetlen élő mester aki oktatja.A többi mestert kinyírták a népirtáskor."


Ebben teljesen tévedsz, mert amiről te mesélsz az pontosan a Khmer Bokator. Ami a muay boran egyik őse.

2020. ápr. 7. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim válasza:

Kedves !Kamlyn

Nem olvastam végig a rengeteg hosszú hozzászólást, csak a 05-ösre szeretnék reagálni.


Az, hogy a hosszúkard nehezebb,lomhább mint a katana, baromság. Egy hosszúkard 1,5 vagy nagyon max 2 kilót nyom. Katanafélékből is ugyanúgy vannak rövidebbek és hosszabbak, egykezesek és kétkezesek, mint európai kardból. Egy ugyan olyan pengehosszal rendelkező hosszúkard és katana közül meg fogsz lepődni, de pont a Katana lesz nehezebb.

A két fegyver egyébként a vágóteszteken is ugyan úgy teljesít, a katanának talán egy nagyon kis bónuszt ad a pengeív, de elhanyagolható.

Nagyon elterjedt tévhit, hogy az európai hosszúkard lomha, nehéz, tompa ütőfegyver. Valóban az ütőkardok közé tartozik, de az egyedül a lendítés módját határozza meg, semmi többet. Nem úgy kell elképzelni egy hosszúkardot, mint egy hosszú buzogányt. Katanát még nem fogtam a kezemben, de azt garantálhatom, hogy egy helyesen súlyozott (nem díszkard!) Hosszúkard szinte táncol az ember kezében.

A távolabbi kultúrák mindig érdekesek és csábítóak, de a legtöbb történés és hadelemző szerint ha a távolkelet valaha is összecsapott volna európával a középkor tájékán, létszámtól és stratégiától független, pusztán a harci felszerelések miatt is vesztettek volna. Egy európai hosszúkard sokkal sokoldalúbb és univerzálisabb, mint a távolkeleti katanafélék, és a tévhitekkel ellentétben nem igen rendelkezik azokkal a hátrányokkal, amiket híresztelnek róla.

2021. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!