Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A karatésok komolyan azt...

A karatésok komolyan azt hiszik, hogy meg tudják védeni magukat?

Figyelt kérdés
Most néztem egy karatebemutatót.Egy szégyen az egész.Egy parasztvakítás."jobb lábbal előre gyakuzuki"A másik valahogy levédi,megpördül az ellenfele mögött majd leviszi a földre.Ezt is úgy,mint a lassított felvétel.Látványosnak látványos,de nem ér semmit.Meg hogyan katáznak.És a közönség meg azt mondja,hogy ez milyen kemény küzdősport,ezek aztán meg tudják védeni magukat.Pedig nem.Egy kezdő bokszoló az egész bandát elverné.Ismerek egy gyereket,aki karatézik és nagyon nagyképű.Úgy járkál,mint ha valami békefenntartó lenne.Azt hiszi,a karatéval bárkit elver.Egyszer is nagyképüsködött egy kocsmában és jól elverték.Utána egy ideig csendben volt,de most megint játsza az eszét.

2015. júl. 6. 00:09
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, fiatalabb koromban nem volt problémám a parasztvakításból. Talán meg kellene ismerni a karate lényegét. nem?
2015. júl. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
22%
Miért mi a lényege?Egy küzdősport első számú lényege hogy hatékonyan tudjál verekedni a második hogy kondiban tartsad magad.Nem az hogy hagyományőrző dolgokkal vesztegesd az idődet mint amilyen a kata.
2015. júl. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
Ha normálisan lenne oktatva, semmi gond nem lenne vele.
2015. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 A kérdező kommentje:
Nem védekeznek.Még az állukat is kiemelik.Bokszedzésen a legelső dolog azt tanították meg,hogy leszegjük az állat.
2015. júl. 6. 21:50
 5/59 anonim ***** válasza:
100%
Karate és a box olyan, mint pl a foci és a teke. Mindegyikben van valami gömbölyű izé amit mozgatnak, de a cél más. Nem szabad párhuzamot vonni a kettő közé.
2015. júl. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 Verbőczi Dávid válasza:
73%
Szia ! Arra szeretném felhívni a figyelmedet hogy ha valaki 5 évet karatézik az még nem lesz mester ! Ahhoz hogy valaki mester legyen minimum 20 év kell ! A kata-ra azt mondják hogy legyen pontos . Viszont a karate az nem egy küzdősport hanem egy életstílus,harcművészet . Az a helyzet hogy a karateban minden mozdulatnak dinamikusnak kell lenni , gyorsnak, a küzdőtávolságnak meg kell lennie ezért nem védjük az állunkat . A testet össze kell fogni . A boxszal ellentétben itt nem karból ütünk hanem a test izomzatát egy tized másodperc alatt a fullra visszük ezért tud egy PROFIBB karatés egy pillanat alatt megölni egy embert .Az a buktatás meg stb az baromság . Azt csak a bemutatókon a látványért csinálják . Az a helyzet hogy sok dolgot nem lehet leírni mert ezt meg kell érteni . A karate nem csak egy értelmetlen verekedés hanem mint mondtam ez egy életstílus . Aki rájön a lényegére annak teljesen más . Kérlek ne csak ítélj hanem nézz is utána ! Sajnos sok helyen nagyon rosszul tanítják a karatét . Én viszont nagyon jó mesterhez járok azért tudom ezeket neked elmondani .És nem nagy a képünk:D ( persze kivételek mindig vannak ) Végül pedig a karatéhoz KITARTÁS kell ! :)
2015. júl. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/59 anonim ***** válasza:
32%
Utolsó inkább menjél vissza xboxozni.A boxolók karból ütnek?Atyaég..tökkelütött.Inkább te nézz már utána a dolgoknak mielőtt ostobaságokat meg az "életstílust" hangoztatod.
2015. júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/59 anonim ***** válasza:
23%
Az ökölvívás sem értelmetlen verekedés. A karatésok meg olyan gyönyörű merev ütéseket produkálnak, hogy a zsákon kívül szerintem így nem sok mindent lehet megütni. A karate nyilván életstílus, ezzel nem is vitatkozom. Ennek vagy neki szenteled magad vagy nem. Ezzel nincs is baj, csak tudni kell, hogy nem fogod magad megvédeni, ha a kata és a meditálás a küzdelem rovására megy, vagy a küzdelem teljesen hiányzik. És a dinamikus páros gyakorlat ütőpárnára az nem sparring.
2015. júl. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 Verbőczi Dávid válasza:
7-es bocsi hogy ezt írtam , ne haragudj nem volt időm utána nézni :)
2015. júl. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 anonim ***** válasza:
72%

Karateban amit látsz, az nem biztos, hogy az. Lehet te azt látod kihonban meg katábam, hogy merevek az ütések, mert meg van az oka. Ha a kihont nem tudod, addig ne katáz de főleg ne gyakorold a bunkait.

Áll leszegése azért nem jó, mert akkor az ember valamennyire kimozdul a függőleges tengelyéből. Boxolok csak szegjék le, nekik van több menet, karateban nincs, csak egy pillanat.

2015. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!