Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A karatésok komolyan azt...

A karatésok komolyan azt hiszik, hogy meg tudják védeni magukat?

Figyelt kérdés
Most néztem egy karatebemutatót.Egy szégyen az egész.Egy parasztvakítás."jobb lábbal előre gyakuzuki"A másik valahogy levédi,megpördül az ellenfele mögött majd leviszi a földre.Ezt is úgy,mint a lassított felvétel.Látványosnak látványos,de nem ér semmit.Meg hogyan katáznak.És a közönség meg azt mondja,hogy ez milyen kemény küzdősport,ezek aztán meg tudják védeni magukat.Pedig nem.Egy kezdő bokszoló az egész bandát elverné.Ismerek egy gyereket,aki karatézik és nagyon nagyképű.Úgy járkál,mint ha valami békefenntartó lenne.Azt hiszi,a karatéval bárkit elver.Egyszer is nagyképüsködött egy kocsmában és jól elverték.Utána egy ideig csendben volt,de most megint játsza az eszét.

2015. júl. 6. 00:09
1 2 3 4 5 6
 51/59 anonim válasza:
Annak a gyereknek biztosan nincs jó mestere. Ha a karatéval nem lehetne verekedni akkor mond már meg nekem hogy régen a karatésok hogy tudták harcképtelenné tenni a fegyveres és páncélos katonákat. Gondolj bele!
2015. szept. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:
38%
Pontosan mikor és hol harcoltak karatésok bizonyítottan páncélos-fegyveres katonák ellen? (a helyi legendákat leszámítva)
2015. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 anonim ***** válasza:
Aki janizik hogy ő milyen király meg állandóan terrorizál mindenkit az pont nem érti az egész lényegét. És nem annyiból áll hogy elmegy edzésre hanem azon kivül is minden nap fejleszti a reflexét stb.. mindennapi edzés kell! Bemutatlak egy olyan mesternek aki esküszöm hogy tök kövérnek nézz ki nagy hasa van meg minden de ha felveszi a harci pózt megütni nem tudod ha nem hiszed írj üzenetet aztán bemutatlak neki :D ha gumibottal esel neki akkor is egy ütésed van ha nem sikerül véged
2015. nov. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 anonim ***** válasza:
De az ilyen undorító egészségtelen dagadt meg nem tekinthető sportembernek,hiába kőtörő 2 percig.Azért 2 percig,mert az ilyen lusta dagadékok kardió állapota nagyjából eddig tart ki.
2015. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 anonim ***** válasza:

Na akkor nézzük. Versenysúlyom anno +90kg csoportban legutóbb 106 kilóval mérlegeltek. Aktiv versenyzést már rég abba hagytam, lehetek most 106 felett biztos. Nem izmos vagyok, de akkor is jól érzem magam a bőrömben. Kardió meg kondi? Köszöni szépen jól van, bármikor feltudok állni dojofight-ra.

De a karateban nem az a lényeg, hogy tud e az ember akármennyi 2-3 perces meneteket. Karate még mindig önvédelem, nem sport. Minden karate mozdulat egy védekezéssel indul, amiből visszatámad, EGYSZER! Utcán sem állítanak fel ringet, nincs sem időmérő, sem oldal és sem főbíró.

Egyik nagyon jó barátom egy katonai suliban oktat speciális közelharcot. Ö is űzött már sokmindent, de nem a box technikákat oktatja mégsem. Karate olyan mint a mesterlövész. Egy lővés egy találat, mig a sima lövész elpuffogtathat akár egy egész tárat mig egyszer talál. Viszont a mesterlövész, hogy valamit is eltaláljon, ahhoz sok gyakorlás, de annál is több türelem kell.

2015. nov. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:
kedbes 54-es mondom csak annak néz ki kibas zottul nem hájas
2015. nov. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 anonim ***** válasza:

De szeretem az ilyen kérdéseket...

Nem tudom, nekem eddig még mindig sikerült megvédenem magam, ha szükséges volt.

Talán ha nem egy videofelvetelből vonnád le a messzemenő és nyilván szakavatott következtetést...

2016. febr. 6. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem videófelvétel;...bemutató...
2016. febr. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 anonim ***** válasza:
nem csak hisszük, használtam is..
2017. jan. 1. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!