Kezdőoldal » Sport, mozgás » Extrém sportok » A karatésok komolyan azt...

A karatésok komolyan azt hiszik, hogy meg tudják védeni magukat?

Figyelt kérdés
Most néztem egy karatebemutatót.Egy szégyen az egész.Egy parasztvakítás."jobb lábbal előre gyakuzuki"A másik valahogy levédi,megpördül az ellenfele mögött majd leviszi a földre.Ezt is úgy,mint a lassított felvétel.Látványosnak látványos,de nem ér semmit.Meg hogyan katáznak.És a közönség meg azt mondja,hogy ez milyen kemény küzdősport,ezek aztán meg tudják védeni magukat.Pedig nem.Egy kezdő bokszoló az egész bandát elverné.Ismerek egy gyereket,aki karatézik és nagyon nagyképű.Úgy járkál,mint ha valami békefenntartó lenne.Azt hiszi,a karatéval bárkit elver.Egyszer is nagyképüsködött egy kocsmában és jól elverték.Utána egy ideig csendben volt,de most megint játsza az eszét.

2015. júl. 6. 00:09
1 2 3 4 5 6
 31/59 anonim ***** válasza:
75%
Nem karateztál te, nemhogy évekig!
2015. júl. 28. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/59 anonim ***** válasza:
73%

Attól, hogy 14 éves vagyok és lány, még érthetek hozzá. Megjegyzem zöld öves vagyok, és öt éve karatézok.

Hozzáteszem mi minden edzésen rengeteget erősítünk.

L,14

2015. júl. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/59 A kérdező kommentje:
Nem az erősítéstől lesz valaki jó harcos.Az ilyen felülésektől,fekvőtámaszoktól,saját súlyos guggolásoktól amúgy sem leszel igazán erős.
2015. júl. 28. 14:49
 34/59 anonim ***** válasza:
69%

Mi nem csak erősítünk. Erősítünk, katázunk, küzdünk stb.

Mielőtt így leoltod a karatét, kicsit utánanézhetnél.

L,14

2015. júl. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/59 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt,hogy küzdetek?
2015. júl. 29. 20:32
 36/59 anonim ***** válasza:
91%

Hogy érteném?

Az edzéseken megtanult ütéseket, rúgásokat támadási illetve védekezési technikákat egymáson, küzdelem formájában alkalmazzuk.

Párba állunk, majd szabad-küzdelem van x ideig.

L,14

2015. júl. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/59 A kérdező kommentje:
2015. júl. 30. 16:17
 38/59 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a fenti video egy shotokanos házi verseny féleség, 40 körüli résztvevőkkel. De a kérdező linkelt videója nagyon jó példa arra, hogy csak kötekedés miatt tette fel a kérdést és ezt a videót, hisz annyit ér a harcművészethez, mint én a nőgyógyászathoz.

Másik véglet: https://www.youtube.com/watch?v=71KivQSYZYU


Nagyon nyomják itt a bokszot meg másfajta küzdősportokat. Kérdem én. Mennyi 40+-os bokszolót ismernek akik még a mai nap is sparingolnak vagy versenyeken indulnak?

2015. júl. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/59 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak teljesen igaza van.

Az első videó egy háziverseny, 40+ résztvevőkkel, akik mégcsak nem is mesterek.

A második már mesterek verseny küzdelme.

Elég nagy a különbség, ha észrevetted.

L,14

2015. júl. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/59 anonim ***** válasza:
A fejüket itt sem nagyon védik, be is kapnak sokszor egy olyan ütést, ami eldönti a meccset.
2015. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!